Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi


zahacz jeszcze Jezioro Szkoderskie
też jest podobno coś wspaniałego

Dwa pierwsze zdjęcia u mnie w poście własnie są z tego Jeziora

i tu jeszcze dorzucę jedno

618_dsc_2965_copy_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem jak to zabrzmi, ale czytałem o tym książkę wieki temu

jej tytuł pamiętam do dzisiaj

Adam Bahdaj, Piraci z wysp śpiewających

bo kiedyś to było tak, że dzieciaki to książki czytali albo w piłę grali

a teraz za pokemonami się uganiają :facepalm: :facepalm: :facepalm:

ech, pozostawię bez komentarza ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak wczoraj byłem w Kotorze. Fajne stare miasto coś jak w Budvie ale starsze chyba. Mury mega wysoko wyszliśmy do samej góry po schodach ponoć 1350 stopni. Z góry cała panorama Kotoru. Mega wrażenia trzeba liczyć 30-50 min na wejście do samej góry. My wychodziliśmy wieczorem, droga nie oświetlona więc bez doświetlania komórką można zginąć:) .... dosłownie. Jezior niestety nie zdążyłem ogarnąć bo od dzisiaj jestem w Chorwacji Promajna. Po drodze zaliczyłem Dubrovnik też bardzo fajne wrażenia. Zwłaszcza jak przyszło zapłacić za parking chyba najdroższy w moim życiu 1,5h - 110zł :) chyba trafiłem na jakąś promocję ; / Ogólnie widoki Chorwacji też bardzo ładne. Jedyne co mi się nie podoba tutaj od chwili gdy wjechałem na Chorwację Dubrovnik itd. To to że słyszę na każdym kroku Polaków ;/ nie to żebym coś miał do Polaków hehe ale jakoś bardziej podobała mi się Czarnogóra bo dosłownie kilku ich spotkałem a tu gdzie się nie obrócisz Polak bez kitu. Jutro rano obadamy co tu się dzieję bo dopiero co przyjechałem i się zameldowałem. Apartament za 90E chyba też jakąś promocję chwyciłem :)

PS ile płaciliście za Rakije ?

Za rok atakuję Montenegro Macedonie i Albanie coś czuję że na Chorwacji średnio mi się spodoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak wczoraj byłem w Kotorze. Fajne stare miasto coś jak w Budvie ale starsze chyba. Mury mega wysoko wyszliśmy do samej góry po schodach ponoć 1350 stopni. Z góry cała panorama Kotoru. Mega wrażenia trzeba liczyć 30-50 min na wejście do samej góry. My wychodziliśmy wieczorem, droga nie oświetlona więc bez doświetlania komórką można zginąć:) .... dosłownie. Jezior niestety nie zdążyłem ogarnąć bo od dzisiaj jestem w Chorwacji Promajna. Po drodze zaliczyłem Dubrovnik też bardzo fajne wrażenia. Zwłaszcza jak przyszło zapłacić za parking chyba najdroższy w moim życiu 1,5h - 110zł :) chyba trafiłem na jakąś promocję ; / Ogólnie widoki Chorwacji też bardzo ładne. Jedyne co mi się nie podoba tutaj od chwili gdy wjechałem na Chorwację Dubrovnik itd. To to że słyszę na każdym kroku Polaków ;/ nie to żebym coś miał do Polaków hehe ale jakoś bardziej podobała mi się Czarnogóra bo dosłownie kilku ich spotkałem a tu gdzie się nie obrócisz Polak bez kitu. Jutro rano obadamy co tu się dzieję bo dopiero co przyjechałem i się zameldowałem. Apartament za 90E chyba też jakąś promocję chwyciłem :)

PS ile płaciliście za Rakije ?

Za rok atakuję Montenegro Macedonie i Albanie coś czuję że na Chorwacji średnio mi się spodoba :)

I jak tam w tej promajnie fajnie tam bo wybieram sie tam od 13 sierpnia na 2 tygodnie z rodzinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To to że słyszę na każdym kroku Polaków ;/

roześmiałem się, przyznam szczerze :)

domyślam się, że opadło Cię stado januszograżyn i za nic nie chcą zniknąć

hm, wszystko by było fajnie, gdybyśmy nie byli tak bardzo ekspresyjni, choć to bardzo delikatne określenie

sytuacja z Padwy - jakiś fajny most, eleganckie miejsce warte rzucenia okiem i zatrzymania się w cieniu

no ale - idą nasi .....

zarządza mamusia - "Jessica, chodź tu..tu stań..w prawo..za bardzo Jessica, trochę w lewo..i do tyłu Jessica..ale nie wychylaj się tam,bo spadniesz..no już..uśmiechnij się..no i w aparat patrz..Jessica nie gadaj teraz..ale stań jakoś porządnie..no ale uśmiech..no DŻESIKAAAAAAAA!!!!!"

uciekałem stamtąd w podskokach i wróciłem po 30 minutach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak wczoraj byłem w Kotorze. Fajne stare miasto coś jak w Budvie ale starsze chyba. Mury mega wysoko wyszliśmy do samej góry po schodach ponoć 1350 stopni. Z góry cała panorama Kotoru. Mega wrażenia trzeba liczyć 30-50 min na wejście do samej góry. My wychodziliśmy wieczorem, droga nie oświetlona więc bez doświetlania komórką można zginąć :) .... dosłownie. Jezior niestety nie zdążyłem ogarnąć bo od dzisiaj jestem w Chorwacji Promajna. Po drodze zaliczyłem Dubrovnik też bardzo fajne wrażenia. Zwłaszcza jak przyszło zapłacić za parking chyba najdroższy w moim życiu 1,5h - 110zł :) chyba trafiłem na jakąś promocję ; / Ogólnie widoki Chorwacji też bardzo ładne. Jedyne co mi się nie podoba tutaj od chwili gdy wjechałem na Chorwację Dubrovnik itd. To to że słyszę na każdym kroku Polaków ;/ nie to żebym coś miał do Polaków hehe ale jakoś bardziej podobała mi się Czarnogóra bo dosłownie kilku ich spotkałem a tu gdzie się nie obrócisz Polak bez kitu. Jutro rano obadamy co tu się dzieję bo dopiero co przyjechałem i się zameldowałem. Apartament za 90E chyba też jakąś promocję chwyciłem :)

PS ile płaciliście za Rakije ?

Za rok atakuję Montenegro Macedonie i Albanie coś czuję że na Chorwacji średnio mi się spodoba :)

I jak tam w tej promajnie fajnie tam bo wybieram sie tam od 13 sierpnia na 2 tygodnie z rodzinka

jak z rodzinką odpocząć, to nie będziesz żałował

Promajna - cicha, spokojna mieścina

Panowie nie wiecie gdzie kupic świeża rybę lub owoce morza w Baska Voda?

w któreś dni z samego rana jest targ w porcie

Edytowane przez stanley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


roześmiałem się, przyznam szczerze :)

domyślam się, że opadło Cię stado januszograżyn i za nic nie chcą zniknąć

hm, wszystko by było fajnie, gdybyśmy nie byli tak bardzo ekspresyjni, choć to bardzo delikatne określenie

sytuacja z Padwy - jakiś fajny most, eleganckie miejsce warte rzucenia okiem i zatrzymania się w cieniu

no ale - idą nasi .....

zarządza mamusia - "Jessica, chodź tu..tu stań..w prawo..za bardzo Jessica, trochę w lewo..i do tyłu Jessica..ale nie wychylaj się tam,bo spadniesz..no już..uśmiechnij się..no i w aparat patrz..Jessica nie gadaj teraz..ale stań jakoś porządnie..no ale uśmiech..no DŻESIKAAAAAAAA!!!!!"

uciekałem stamtąd w podskokach i wróciłem po 30 minutach

Polaków w Chorwacji jest w ch** na Czarnogórze dosłownie kilku gdzieś tam usłyszałem i to mi się spodobało. Większość Polaków jak mówisz dość specyficznie się zachowuje i mnie to drażni. Wychodzę wczoraj na taras a tam już słychać k**wa to k**wa tamto wrzaski i darcia. Jakby nie ten krajobraz to pomyślałbym że jestem w PL. Kto nie był polecam Czarnogórę okolice lub samo miasto Budva. Warto i jest całkiem inny klimat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie głupota czepiać się tego że jedziesz gdzieś i nie jesteś pierwszym człowiekiem z PL, tym bardziej że Chorwacja to bardzo popularny kierunek u nas. To samo w temacie zachowania, jako osoba która już miała "przyjemność" być na każdym kontynencie za wyjątkiem Antarktydy i posiedzieć w wielu zakątkach tego Świata zarówno turystycznych jak i tych mniej dla turystów przeznaczonych zapewniam wam że pod tym względem Polacy są w TOPie jeśli chodzi o kulturę i zachowanie się a razi was to tylko dlatego że ich doskonale rozumiecie a w innym języku nawet *#@($ brzmi egzotycznie i fajnie :D . Mam też wielu znajomych Chorwatów z którymi pracuje/pracowałem i oni też bardzo Polaków lubią właśnie za kulturę i w miarę normalne zachowanie i nie robieniu takiego syfu jak Angole czy też przede wszystkim Rosjanie.

Edytowane przez Ogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Niemcy są hałaśliwi szczególnie już młodsze pokolenie, Włosi to już dyskoteka wrażeń słuchowych do tego dochodzą całe rozwydrzone klany rodzinne. Natomiast nadmiar rodaków też bywa denerwujący bo nie po to jadę za granicę żeby mieć to samo co w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cb w Austrii jest zakaz używania ale przez austryjakow jeśli leci się tranzitem to można mieć. Osobiście miałem kontrolę w Austrii kilka razy i nikt się nie doczepil do anteny cb. W chorwacji kontroli żadnej nie miałem śle każdy tam z cb lata. Natomiast w Austrii jest całkowity zakaz używania rejestratorów jazdy. Mandat za używanie to 10 000 euro B-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak dla mnie głupota czepiać się tego że jedziesz gdzieś i nie jesteś pierwszym człowiekiem z PL, tym bardziej że Chorwacja to bardzo popularny kierunek u nas. To samo w temacie zachowania, jako osoba która już miała "przyjemność" być na każdym kontynencie za wyjątkiem Antarktydy i posiedzieć w wielu zakątkach tego Świata zarówno turystycznych jak i tych mniej dla turystów przeznaczonych zapewniam wam że pod tym względem Polacy są w TOPie jeśli chodzi o kulturę i zachowanie się a razi was to tylko dlatego że ich doskonale rozumiecie a w innym języku nawet *#@($ brzmi egzotycznie i fajnie :D . Mam też wielu znajomych Chorwatów z którymi pracuje/pracowałem i oni też bardzo Polaków lubią właśnie za kulturę i w miarę normalne zachowanie i nie robieniu takiego syfu jak Angole czy też przede wszystkim Rosjanie.

Chyba nie doczytałeś uważnie ktoś się czepiał że gdzieś przyjechał i nie jest tam pierwszym człowiekiem z PL ? Chodzi o to że Polaków jest tutaj od groma jest to samo co nie dawno w Egipcie przecież to był główny kierunek w biurach turystycznych i gdzie się nie obróciłeś to Polak był. Teraz większość osób się boi tam lub gdzieś indziej latać samolotem więc wybierają Chorwację. Ja tylko porównałem Czarnogórę do Chorwacji. Tam Polaków dosłownie garstka ciężko wręcz spotkać było. Tutaj pod każdym domkiem większość rejestracji PL na plaże idziesz zamkniesz oczy i tylko Polaków słychać :) normalnie jak w domu :) gdyby nie ten krajobraz tak bym sobie pomyślał :) Tutaj w sumie tylko plaże i krajobraz no i ten Dubrovnik choć nie zrobił na mnie w połowie takiego wrażenia jak Kotor czy Budva :) jak dla mnie Czarnogóra to 10/10 a Chorwacja 7/10 :) to tylko moje zdanie i na Chorwacji i na Czarnogórze jestem pierwszy raz :) .

Co do głośnego zachowania itd to chyba Serbów nie widziałeś w akcji ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z rodzinką odpocząć, to nie będziesz żałował

Promajna - cicha, spokojna mieścina

w poniedziałek wjechałem do Promajny żeby poszukać nocleg, był taki rozpier.... tyle ludzi samochodów że nie było nawet gdzie zawrócić :wink:

Ostatecznie znalazłem w Baśce V.

ale zaraz ide sprawdzić czy Promajna taka spokojna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi nawet sporo, ale noclegów kilka widziałem jeszcze wolnych. Promajna super mieścina mnie się podobało bardzo. Niestety ja już w domu ;( byłem w Makarskiej w Baśce i Breli też jest super ale to bardziej rozrywkowe miejscówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Baška pelno naganiaczy stoi przy drodze zapraszając na pokoje. Jesli ktoś sie wybiera w ciemno i nie liczy na 5 gwiazdkowe noclegi to na pewno cos znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Baška pelno naganiaczy stoi przy drodze zapraszając na pokoje. Jesli ktoś sie wybiera w ciemno i nie liczy na 5 gwiazdkowe noclegi to na pewno cos znajdzie.

Jeśli ktoś by potrzebował to w Baśce ceny za apartament 2 os 45-60e za noc (info sprzed paru dni).

Właśnie wróciłem z Promajny, faktycznie mniej rozrywkowa niż Baska. Póki co wole Baśke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Promajnie płaciłem 90E za noc trochę dużo ale nie było już za wiele do wyboru. Ja tam wolę Promajnę a nocą np do Makarskiej wpaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jutro wyjeżdżam na chorwację i mam takie pytanie ponieważ jest ot mój pierwszy wyjazd za granice autem i mam pytanie odnośnie czy po przekroczeniu polskiej granicy nadajemy na cb nadal na AM czy trzeba zmienić na FM i jaki kanał za granica jest kanałem ogólnym dla wszystkich.

drugie pytanie to czy jadąc autostradą obojetnie czy w czechach czy austii to są jakieś znaki tak jak w polsce informujące że jak zjedziemy z autostrady to za powiedzmy 2 km będzie stacja paliwowa bo wiadomo że na autostradzie ceny będą wieksze a zjeżdżając zatankuje taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia są tylko ze stacji zaraz przy autostradzie .

Znasz auto to sobie ocen gdzie mniej więcej będziesz się zalewał i dziś wygoogluj sobie daną okolice ...jakiegoś zjazdu i bez problemu znajdziesz miejsce gdzie o jakieś 20-30 centów taniej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jeszcze bo autko juz spakowane na wyjazd tylko jeszcze te winiety czy przyklejam je byle gdzie czy każdą trzeba gdzie indziej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...