Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wakacje w Chorwacji


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak Panie i jakies 5km po zjezdzie masz pierwszy fotoradar dosc zdradliwy bo jest odwolanie ograniczenia 80 i czlowiek mysli no to lece a le po lewej jest nazwa miejscowosci na bialej blasze i to juz jest zabudowany takze spokojnie powolutku ;) a ogolnie na tej trasie kilka jest takze uwazaj ;)
Edytowane przez amaradaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam Panowie dziś tylko zostało umyć auto przed trasą

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam Panowie dziś tylko zostało umyć auto przed trasą

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Kolego w Austri ci auto przemyje, udanego urlopu..

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś może, czy z Polski do Ostrawy albo do Frydka-Mistek jest płatna autostrada ?

Nie wiem czy musze kupować winietę skoro chce przejechać tylko do Novy Jiczyn.

Mogę jechać albo S1 (Gliwice, Wodzisław Sląski i w kierunku Ostrawy - słyszałem że do Ostrawy nie ma płatnej, Dopiero dalej się zaczyna. A później zjechać i jechać bocznymi drogami ten kawałek.

lub

trasą Cieszyn, Frydek-Mistek i Novy Jiczyn.

Orientuje się ktoś ?

Szukam w google map i targeo.pl , przeglądam strony o płatnych autostradach w Czechach ale mapki mają niedokładne, bo są rysunki całego kraju.

Edytowane przez julo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na moje z gliwic do ostrawy jest płatna druga juz nei bo to ekspresowa...

dlaczego odcinek od naszej granicy do ostrawy autostradowy miałby nie być płatny.. skoro autostrady mają płatne..

a dwa skoro Czesi przed sama granicą na powrocie stoja we 4,5 z lornetkami to na co łoni tak tam patrza :D:P

Edytowane przez amaradaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam Panowie dziś tylko zostało umyć auto przed trasą

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Ogarnołeś dokumenty dla brzdąca? :)

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest juz zalatwione. Jestesmy w makarskiej i uwaga za oplaty autostrady w chorwacji mi wyszlo 200zł niecałe. W jedną stronę jakbym wiedział ze to takie drogie to bym szybciej zjechal bo 15godzin w aucie to i tak przesada.

Noclegi przesrane. Za 40,50 euro takie nory ze chuk. Wjezdzajac do makarskiej sie placi 20 kun za przejazd kilkuset metrowym tunelem. Dramat troche i przesada bo wczesniej po drodze tez sa tunele i za free, chyba ze cena wliczona za autostradę płatna przy bramkach.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałeś cen przed wyjazdem?

Opłaty za autostrady są dostępne: http://www.hak.hr/info/cestarine/

Tunelem Sv Ilija, wcale nie trzeba jechać, chociaż znaki kierują na tunel.

Jadąc tym tunelem omija się serpentynowy zjazd nad Adriatyk przez Górną Brelę, a wraz z nim niesamowite widoki. Jadąc na Riwierę Makarską lepiej zjechać w Sestanovać.

Swoją drogą sami Chorwaci protestują bo tunel miał być bezpłatny, a nie jest (i nie jest częścią autostrady).

Odnośnie ceny apartamentów to Chorwaci się cenią i nawet jak to określiłeś nory mają swoją cenę. Trzeba szukać dalej.

Min. dlatego noclegów w Cro nie rezerwuje się w ciemno (chyba, że się już u danego gospodarza było) bo często okazuje się, że ten świetny apartament nie jest taki super.

Jeśli ktoś nie chce jechać autostradami to stara droga do Splitu jest bardzo dobrym stanie. Ruch jest spory od Zagrzebia do Jezior Plitvickich, później jest luźno.

Tyle, że się nie pogoni ale jak się nie śpieszy to jak najbardziej polecam. Tylko później magistrala adriatycka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jesli placilem w 3 tranzytowych krajach to dlaczego docelowy kraj miałby miec za free autostrady? Macie rację. Skupiłem się na tym jak dojechac do cro a jak juz w niej będę to nawet nie mialem planów gdzie jechać. Wybraliśmy z żoną Makarską na parkingu po przejechaniu granicy.

O tym że nie trzeba jechać przez most dowiedziałem się, oczywiście po fakcie, od polskiego przechodnia.

Noclegi mamy wykupione do wtorku rano w Makarskiej później chcemy jechać do splitu tez na 2-3 dni.

Chcieliśmy podjechac do Dubrownika ale już nie płacąc za autostrady ale nawigacja mi wariuje i nie może znaleźć trasy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

b972f7a1ea68a9f9a4b4463412244c30.jpg

Edytowane przez Zymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest juz zalatwione. Jestesmy w makarskiej i uwaga za oplaty autostrady w chorwacji mi wyszlo 200zł niecałe. W jedną stronę jakbym wiedział ze to takie drogie to bym szybciej zjechal bo 15godzin w aucie to i tak przesada.

Noclegi przesrane. Za 40,50 euro takie nory ze chuk. Wjezdzajac do makarskiej sie placi 20 kun za przejazd kilkuset metrowym tunelem. Dramat troche i przesada bo wczesniej po drodze tez sa tunele i za free, chyba ze cena wliczona za autostradę płatna przy bramkach.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

No już rok temu tunel kosztował 20 kun dla mnie to akurat nie problem ile razy nim jedziesz pozatym skraca czas jazdy [emoji6]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jesli placilem w 3 tranzytowych krajach to dlaczego docelowy kraj miałby miec za free autostrady? Macie rację. Skupiłem się na tym jak dojechac do cro a jak juz w niej będę to nawet nie mialem planów gdzie jechać. Wybraliśmy z żoną Makarską na parkingu po przejechaniu granicy.

O tym że nie trzeba jechać przez most dowiedziałem się, oczywiście po fakcie, od polskiego przechodnia.

Noclegi mamy wykupione do wtorku rano w Makarskiej później chcemy jechać do splitu tez na 2-3 dni.

Chcieliśmy podjechac do Dubrownika ale już nie płacąc za autostrady ale nawigacja mi wariuje i nie może znaleźć trasy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

b972f7a1ea68a9f9a4b4463412244c30.jpg

noo Stary z makarskiej masz jeden znak dubrovnik.. i jak sie uprzesz to mozesz cegłe na gazie połozyć i do dobrovnika dojedziesz.. wiec navi mozesz smiało zostawić w domu,

ale jak już narzekasz na ceny to jak zapłacisz w dubrovniku 40kun za godzine parkingu to CI dopiero czapka spadnie :D:P

ale są też tańsze parkingi 20kun dalej lub nawet za free ale to już mordęga :P choć niby jest gdzieś ulica gdzie za darmo się parkuje ja jej nie znalazłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty -kosztami ale pogoda ma się zmienic na gorsze niestety.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bylem to przez dwa dni wiał bardzo silny wiatr, a spowodowane bylo tym iż bylo trzęsienie ziemi we Wloszech, przynajmniej tak sądzę

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo wejście na mury w Dubrowniku jest drogie i wszędzie tłumy. Ale jak chcesz jechać to pojedź też kawałek dalej do Kupari - słynna zatoka umarłych hoteli.

Ja bym wybrał Mostar, w Bośni zjadł obiad w normalnych cenach. Pospacerował po tureckim targu, zobaczył stary most.

W czasie gorszej pogody można też się wybrać do Imotski - zobaczyć jeziora.

2 lata temu mieliśmy tak, że na Riwierze Makarskiej padał deszcz i było zimno, a wystarczyło pojechać np. 10-15 km w stronę Omiś, do Mimic np, gdzie było ładnie.

Split jest do zobaczenia w jeden dzień - pałac Dioklecjana, park Marjan i starówka do pospacerowania, stadion Hajduka Split jak ktoś piłkę nożną lubi. Ze Splitu jest rzut beretem do wodospadów Krka. Ładne ale po Plitwicach w ogóle nie robią wrażenia. Ale mają plus, że przy dobrej pogodzie można się tam kąpać a w Plitwicach nie.

Edytowane przez Armi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wszyscy narzekają to ja też :wink:

Przyjechałem do Promajny 28-08 w górach był pożar, przez niedzielę i poniedziałek non stop latały śmigłowce i samoloty miałem wrażenie że leżę na lotnisku a nie na plaży we wtorek wydawało się że wszystko jest ok, a tu od czwartku powtórka i znowu loty, tym razem przysłali lepszy sprzęt, człowiek zobaczył jak samoloty nabierają wodę nie lądując :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...