Jump to content
20 20
mk4

Czujnik deszczu świateł lusterko fotochrom oraz coming home

Recommended Posts

rusz i wlacza sie same

Grupa VAG , kontakt PW, diagnostyka pojazdowa, montaż, pl menu, aktualizacje softu i inne , oryginalny VCDS 17 TARNóW

audi 80 92' 2.0 | audi 80 2.3 quattro 94' | audi a4 b5 2.6 v6 95' | audi a4 b6 1.8t 02' | audi a4 b7 1.8t quattro 05' | passat 1.8 94' jest | audi a6 c6 3.2 v6 07' | audi a6 c6 3.0 08' | A4 B8 2.0 tdi 10' | A6 C6 3.0 Q 2011 | A4 B8 FL 2.0 TDI Quattro 14' |

Panowie,

Zamontowalem sobie lusterko od audi a4 b7 w a4 b6. Wszystko pieknie smiga az do momentu kiedy robi sie ciemno, zimno i wilgotno. Lusterko mam podlaczone najproszym sposobem do masy w pinie 6 lampki i do przelacznika swiatel pin 17. Kablek mam rownie polaczony z pinu 6 lusterka do pinu 1 lampki.

W ciagu dnia lusterko dziala jak trzeba. Wieczorem i rano kiedy jest ciemno nie dziala wogole a czasami jak popstrykam wlacznikiem lampki w podsufitce to dioda zacznie mrogac przez chwile lub caly czas tak jakby bylo gdzies zwarcie lub slaba masa. Wypialem wszystko jeszcze raz sprawdzalem polaczenia i nic nie moge znalezc. Wszystkie kabelki mam poizolowane itd. Wczoraj zamowiem w ASO kostke do lusterka i piny wiec moze to pomoze bo na dana chwile mam je polaczone poza kostka. Rowniez przy wlaczeniu lamki lusterko dalej mi sie sciemnia. Czy ktos z was tak mial? Czy lusterko moze byc uszkodzone. (sory za brak polskich znakow ale pisze na angielskiej klawiaturze)

---------- Post dopisany at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany at 07:19 ----------

Dzisiaj zauważyłem jak byłem na parkingu podziemnym, że lusterko znowu nie działa po odpaleniu auta. Jak włączyłem lampkę w podsufitce to nagle dioda w lusterku zaczęła mrugać. CO może to powodować? Najlepsze jest, że jak już wyjechałem z parkingu na zewnątrz i słońce oświetliło samochód to lusterko się włączyło :-/ . Czy kabelek który jest podłączony pomiędzy lampką a lusterkiem może coś kolidować? Czy możliwe, że mam uszkodzone lusterko? Proszę o pomoc!

---------- Post dopisany 06-09-2012 at 07:44 ---------- Poprzedni post napisany 04-09-2012 at 19:37 ----------

Przepiecie do Pinu 1 we wlaczniku swiatel rozwiazalo problem. Dzieki domin79

Mam takie pytanie, czy do "prowizorycznego" zrobienia CLH nie wystarczyloby zmasowanie pinu 24/32 w MCE oraz kodowanie ??? Do wlacznika CLH idze masa i wychodzi wlasnie do pinu 24 w MCE. Pacjent B6

CCCO   Y   A   Q   B  1.9 TDI AWX

[sIGPIC][/sIGPIC]

Ja z kolei mam problem z tym modem ze nawet jak recznie wyłącze lusterko tym przyciskiem od niego to nastepnym razem przy przekreceniu zaplonu ono sie załącza i swieci - czyli działa. Po wyłączeniu zapłonu i zamknieciu samochodu lampka nadal się swieci. Podłączone raczej poprawnie chyba ze cos przeoczyłem.

jak wygasna cany zgasnie i diodka

Grupa VAG , kontakt PW, diagnostyka pojazdowa, montaż, pl menu, aktualizacje softu i inne , oryginalny VCDS 17 TARNóW

audi 80 92' 2.0 | audi 80 2.3 quattro 94' | audi a4 b5 2.6 v6 95' | audi a4 b6 1.8t 02' | audi a4 b7 1.8t quattro 05' | passat 1.8 94' jest | audi a6 c6 3.2 v6 07' | audi a6 c6 3.0 08' | A4 B8 2.0 tdi 10' | A6 C6 3.0 Q 2011 | A4 B8 FL 2.0 TDI Quattro 14' |

panowie mam od kilku dni czujnik deszczu i na włączeniu na auto wycieraczki nie za bardzo działają właściwie, deszcz padał delikatny i raz po szybie przejechały i koniec, czekałem tyle na drugie posunięcie ze nic juz nie widziałem i nie wytarły, dopiero jak tym przełącznikiem na manetce ruszyłem o jeden ząbek do góry znowu raz zadziałały i znowu nic.

drugie pytanie gdzie ustawia sie czułość czujnika zmierzchu bo mi cały czas czy dzień czy noc świecą sie xenony i deska, nie przełącza na dzienne wogóle ?

Było B5 , B6 , B7 , B7, B8 .......jest BWM ;)

Guest ....
panowie mam od kilku dni czujnik deszczu i na włączeniu na auto wycieraczki nie za bardzo działają właściwie, deszcz padał delikatny i raz po szybie przejechały i koniec, czekałem tyle na drugie posunięcie ze nic juz nie widziałem i nie wytarły, dopiero jak tym przełącznikiem na manetce ruszyłem o jeden ząbek do góry znowu raz zadziałały i znowu nic.

drugie pytanie gdzie ustawia sie czułość czujnika zmierzchu bo mi cały czas czy dzień czy noc świecą sie xenony i deska, nie przełącza na dzienne wogóle ?

Mam nadzieje że kodowanie sobie zmieniłeś ? jak odłączysz wtyk z czujnika deszcz. to powinno Ci na fis wywalać błąd czujnika sprawdzisz sobie czy dobrze masz podłączone :wink:

Dziś "skończyłem" walkę z lusterkiem z czujnikiem deszczu i światła, włącznikiem "AUTO" i CLH. Generalnie działa ale jest jedno ale. Gdy jest ciemno i przekręcam zapłon z włącznikiem w pozycji "AUTO" wywala błąd spalonej żarówki w tylnym kierunkowskazie, gdy włączę kierunek żarówka świeci i błąd znika. Gdy jest jasno po przekręceniu zapłonu wszystko jest ok, żadnego błędu nie ma. Co to może być??

przy mocowaniu lustra na duzy uchwyt w b6(gdzie jest maly) potzrebna mi bedzie ta sprezynka do czujnika czy moge ja pominac i jesli tak to jak go zamocowac zeby nie ruszal sie, ktos juz robil i ma jakies rozwiazanie ciekawe?

---------- Post dopisany 21-03-2013 at 16:03 ---------- Poprzedni post napisany 19-03-2013 at 13:01 ----------

jestem w trakcie rezanka juz i zastanawiam sie w ktorym miejscu laczyliscie mase wiazki od lusterka i czujnika deszczu

wg schematu jest to "EARTH CONNECTION IN ROOF WIRING HARNESS"

moze ktos podpowiedziec gdzie jest dokladnie to miejsce polaczenia masy

:hi:z gory dziekuje

A4 B6 @ 226PS 327Nm by DYNOSOFT

A5 3.0 TDI Q 315PS 632 Nm by DYNOSOFT

Ja masę pociągnąłem razem z resztą kabli w okolice MCE, i tam podłączyłem pod masę :)

Można podpiąć masę pod pin6 w lampce

Można podpiąć masę pod pin6 w lampce

z tego co pamietam to byly problemy potem jesli ktos sie wpinal w lampke wlasnie, mnie chodzi dokladnie o punkt masy w podsufitce w ktorym miejscu jest

W podsufitce raczej nie ma punktu masy, bo cała wiązka idzie w kierunku słupka ale jeszcze spróbuję poszukać

Według autodaty punkt masy jest u dołu słupka A. Nie ma punktu masy w części dachowej

W current flow diagram w tym tutorialu

44 to punkt masy w dolnej części słupka A

347 to połączenie do masy w wiązce dachowej, czyli musiałbyś rozpruć wiązkę i podłączyć się do przewodu masowego, który idzie również do pinu 6 w lampce

Masy nie ma w podsufitce. Wiązka podsufitki ma na końcu przy wtyczkach zbiorczy punkt masy w postaci oczka pod śrubę fi 6.Sruba masy jest zlokalizowana obok gniazd u dołu słupka A.

posiadam a4 b7 z czujnikami zmierzchu i mam zamiar zakodować na tryb skandynawski i chciałem się dowiedzieć czy jest możliwe żeby w dzień tylko przód świecił a tył żeby się automatycznie wieczorem zapalał dopisze że posiadam zwykłe światła jak i przód tak i tył i czy można zrobić opóźnienie zapalanie się świateł po przekręceniu zapłonu

Mam wewnętrzny fotochrom, muszę wymienić zewnętrzne lusterko gdyż mi się ślizga - nie rozkłada się :/ Składanie działa ok.

Pytanie, czy jak kupię zewnętrzne z fotochromem to dużo roboty jest aby to "uruchomić" ?

Mam wewnętrzny fotochrom, muszę wymienić zewnętrzne lusterko gdyż mi się ślizga - nie rozkłada się :/ Składanie działa ok.

Pytanie, czy jak kupię zewnętrzne z fotochromem to dużo roboty jest aby to "uruchomić" ?

Trzeba pociągnąć po jednym przewodzie od lusterka wewnętrznego do zewnętrznych

A nie po dwa? Z lusterka wewnętrznego wychodzą dwa kable do lusterek zewnętrznych, i oba trzeba do nich doprowadzić.

3. PIN 3 (Fioletowo/żólty)- 14 PIN modułu centralnej elektryki (wtyk 32 pinowy)

NOTE: na zdjęciu widać szara kostkę (jest to ta 32 PINowa) wystarczy przesunąć tą różowa zasuwkę i wysunąć z niej wtyczkę z pinami

u mnie w tej wtyczce 23 pinowej jest kabelek o innych kolorach (niebiesko fioletowy)chyba ze jest to przyjete tez jako niebiesko czerwony:eusathink:

img9119p.jpg

zostalo mi tylko przylutowanie wlasnie tego kabelka i wole sie upewnic ze to dokladnie ten ma byc, niebiesko czerwony jest u mnie w pinie nr 5 :eusathink::eusathink::eusathink:

a dzisiejsza praca nad wiazka pod fotochrom, czujnik deszczu, CLH i wlacznik AUTO dala taki rezultat

img9135c.jpg

niestety nie mailem odpowiednich kolorow do kazdego pina wiec uzylem co bylo pod reka

pytanie jeszcze jedno gdzie sie wpiac i pod jakie piny dokaldnie dac sygnal fotochromu na lustra zew ?

A nie po dwa? Z lusterka wewnętrznego wychodzą dwa kable do lusterek zewnętrznych, i oba trzeba do nich doprowadzić.

A jak niby napisałem?? Po jednym z wewnętrznego do zewnętrznych. Czyli jeden przewód do jednego lusterka i jeden przewód do drugiego.

---------- Post dopisany at 17:46 ---------- Poprzedni post napisany at 17:34 ----------

andr3i

Rzeźbisz to w b7 czy b6? Bo jeśli w b6 to połączenia elektryczne są trochę inne

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-lusterko-fotochromowe-montaz-podlaczenie-fotochrom-samosciemniajace-59649/

A czym się różni lusterko zewnętrzne z fotochromem z lusterkiem bez fotochromu ?

Pytam jeśli chciałbym z lusterko bez fotochromu zrobić fotochrom, zapewne trzeba by było wymienić wkład lustra (jaki koszt?) i jeden/dwa przewody pociągnąć ?

Jaki koszt przeróbki takie lusterka ?

A jak niby napisałem?? Po jednym z wewnętrznego do zewnętrznych. Czyli jeden przewód do jednego lusterka i jeden przewód do drugiego.

no właśnie, piszesz że po jednym kablu, a z tego co wiem to oba trzeba doprowadzić do lewego i prawego lusterka.

Maja isc 2 kabelki na strone - rozowy i rozowo-bialy

Ja u siebie nie mialem fotochromu a instalacje mialem - razem ze skladanymi elektrycznie lusterkami wiec sprawdz u siebie czy juz nie masz przypadkiem i moze wystarczy tylko szkielka zalozyc :decayed:

no właśnie, piszesz że po jednym kablu, a z tego co wiem to oba trzeba doprowadzić do lewego i prawego lusterka.

Racja. Wzorowałem się tylko na opisach a według current flow diagram przewody z pinów 4 i 5 idą do lewego lusterka i do prawego lusterka.

witam.mam takie pytanie.gość na diagnostyce powiedział mi ,ze w orginale mam comming home,lecz niestety mi nie świeci.zaznaczam,że włącznik świteł mam zwykły,bez funkcji "auto" i mam błąd na desce samopoziomowania ksenonów. czy to zależy od tego błędu,czy poprostu był zmieniany włącznik? proszę o pomoc

Musisz mieć włącznik z CLH obok włącznika świateł.

Już Ci odpisałem na PW. Ale włącznik nie jest niezbędny do działania CLH, możesz odpowiedni kabel z MCE zewrzeć do masy, ale wtedy nie będziesz miał możliwości wyłączenia :)

Gdzie można takie fotochromowe szkiełka kupić ?

---------- Post dopisany at 17:46 ---------- Poprzedni post napisany at 17:34 ----------

andr3i

Rzeźbisz to w b7 czy b6? Bo jeśli w b6 to połączenia elektryczne są trochę inne

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-lusterko-fotochromowe-montaz-podlaczenie-fotochrom-samosciemniajace-59649/

Dzieki ze zwrociles uwage bo inaczej bym utknal z tym calym okablowaniem , faktycznie b7 ma inne polaczenia, poprawilem wiazke i podlaczylem wczoraj wszystko( oprocz czujnika deszczu) i wywala mi blad czujnika zmierzchu, polaczenia kabli ok wiec nie wiem czemu jest blad, jakies porady?