Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Ciśnienie?


qubar

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po pierwsze to cisnienie zalezy od rozmiaru opony, po drugie od wagi samochodu a tu wchodzi w rachube jaki jest silnik i tak:

dla rozmiaru 205/60 15R i dla silnikow do 110 koni polowa obiazenia przod 0,2 tyl 02 na obciazonym przod 2,3 tyl 2,6

dla tego samego rozmiaru i silnikow do 128kW przod 2,2 tyl 2,2 obciazony przod 2,8 tyl 2,9.

Nie chce mi sie wypisywac dla wszystkich samochodow i rozmiarow opon ale tak to mniej wiecej wyglada.

Od rozmiaru opony?? pierwsze słysze.

znam gościa który w kombajnie pompował koło. Przy 8 atmosferach jak się go zapytali "dizel ile już jest?? tyle to chyba za dużo!!" odpowiedział duże koło dużo atmosfer. i przy 14 czy 16 wybuchło!! Miał szczęście że nie przewrócił się na niego pojazd i nie zabiły go kawałki opony.

Ciśnienie w oponie 12" to takie same ciśnienie w oponie 18" więc nie wydaje mi się że od rozmiaru opony. z resztą tu jest link do sprawdzenia

http://www.autoforum.com.pl/24.cms

najlepiej to widać na przykładzie bmw e36 323 tam jest najwięcej rozmiarów opon podanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/60 15R

2,0 przód

2,2 tył

dla małego obciążenia tzn 2 osoby przód + dwa "maluchy" tył i siatka z zakupami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesioo zle mnie zrozumiales, chodzilo mi, ze u siebie przy autku chyba nie bedziesz jezdzil przy rozmiarze 195/65/15 z 2 atmoswerami i przy rozmiarze 215/ 50/17 czy podobnym z tym samym cisnieniem. Traz kapisz o co biega :?: :mrgreen:

A co do tego kumbajnu to niezly debil bo tam chyba 1,5 atmosfery nie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego kumbajnu to niezly debil bo tam chyba 1,5 atmosfery nie wiecej.

no chyba jednak sporo więcej

wystarczy spojrzeć na opone w dobrym góralu to widać zakres ciśnień

ja u siebie mam przedział 4,5 do 6 atmosfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu, nie porownuj gorala do kumbajnu. Wiem, ze w najwiekszym Ursusie w tylnich kolach chyba nie ma wiecej niz 2 atmosfery. Jutro jak da rade to z ciekawosci bede mogl to sprawdzic.

No i dzisia sprawdzilem i w Ursusie z tylu jest 1,8 a przy Kombajnie wiekszym od Bizona 1,6. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikuś zobacz na ten link który podałem i przykład bmw e36 323ti. Rozmiary gumy od 15 do 17 a ciśnienie te samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

A ja sprawdzałem ostatnio u siebie (bo niedawno kupiłem) i miałem przód: 0.235, 0.23 a tył 0.235 i 0.185

Napompowałem wszedzie rowno po 0.235 [MPa]

Czy to nie za dużo? Może powinienem zmiejszyć?

Koła mam 205/55 R16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzesioo, alew Audi nie ma tak samo dla kazdego rozmiaru. Wiadomo co lepsze. hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam opony 205/55/16 i mam 2.2 na każdym kole. Wcześniej miałem 2.8 bo tak mi barany w niemczech napompowały jak zmieniałem oponki. I na stacji diagnostycznej wyszło mi że mam amorki szmelc. A wszystko przez za duże ciśnienie w kołach. Facet zmniejszył do 2.2 i już było normalnie. Tak więc 2.2 to chyba optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mojej metryczki powinienem mieć na zimowych 195/65/15 2,4 i tyle mam, ale dziwnie się jeździ chyba zejde do 2,2. Wazne jest tez czy się sypie po miescie, trasie czy mix. Na miasto mniej powinno byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś napisał, że powinno się tankować tyle powietrza w zależności od tego jaki ma się silnik :decayed: Jak ktoś ma 3.0 to powinien pompować 3.0, jak ktoś ma 2.7 biturbo to trzeba 2.7x2 :naughty: Hehe oczywiście żartuję :>

2.2 zawsze wydawało się odpowiednie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 235/45/R17 w B6 i wg wlepki na baku mam mieć 2.6 na przód i tył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 235/45/R17 w B6 i wg wlepki na baku mam mieć 2.6 na przód i tył

dużo coś... nie czasem dla 5 osób? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...