Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kąt wtrysku


predki74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy muszę przestawiać kat wtrysku bo jest troszkę inny zamieszczam log BS z grupy 0000 proszę o rade

94497807.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też chciałbym wiedzieć czy taki kąt wtrysku co mam to może być przyczyną większego spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to i tak zinterpretować, zbyt późny kąt wyprzedzenia wtrysku powoduje podanie dawki paliwa w nieodpowiednim momencie do komór spalania co powoduje dopalanie ropki w wydechu a tym samym większe dymienie a silnik nie osiąga optymalnej mocy i paliwo nie jest optymalnie wykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj został przestawiony w moim afn kąt wtrysku. W grupie BS vag pokazywał wartości ~22, silnik chodził grubo (niektórzy pytali się czy to nie v6 :blink:) i nigdy nie mogłem odpalić od dotyku. Po przestawieniu kąt oscyluje w wartościach 49-51 (tyleże skacze od ~42 do ~56) i teraz żeby zapalić muszę kręcić kilka sekund... Silnik nie chodzi już tak grubo i ponadto ruszając np. ze zskrzyżowania ma się wrażenie że silnik chce zgasnąc. Ostatnio wymieniane miałem wtryski (używki) i szklanki. Pompa niby sprawna.

Co może taki stan rzeczy powodować??? Ostatnio wkurza mnie strasznie ten samochod :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając stateczny kąt wtrysku w zakresie i nawet torche poza górną i dolną granicą to kąt wtrysku podczas jazdy i tak będzie prawidłowy, dla czego dla tego że regulator kąta wtrysku i tak ustawi go tak jak wymaga tego mapa, byle tylko nie zabrakło mu skoku regulacji....Co innego tyczy się kąta dynamicznego jeśli ten nie jest w zakresie możemy spodziewać się wzrostu spalania i nie odpowiedniej pracy silnika w poszczególnych warunkach.

Wczoraj został przestawiony w moim afn kąt wtrysku. W grupie BS vag pokazywał wartości ~22, silnik chodził grubo (niektórzy pytali się czy to nie v6 :blink:) i nigdy nie mogłem odpalić od dotyku. Po przestawieniu kąt oscyluje w wartościach 49-51 (tyleże skacze od ~42 do ~56) i teraz żeby zapalić muszę kręcić kilka sekund... Silnik nie chodzi już tak grubo i ponadto ruszając np. ze zskrzyżowania ma się wrażenie że silnik chce zgasnąc. Ostatnio wymieniane miałem wtryski (używki) i szklanki. Pompa niby sprawna.

Co może taki stan rzeczy powodować??? Ostatnio wkurza mnie strasznie ten samochod :thumbdown:

Sprawdź w 04 grupie jakie masz nastawy, najlepiej zrób logi dynamiczne i statyczne w BS. Dodatkowo sprawdź w grupie 01 dawkę paliwa na nastawniku. Co do odpalanie z pewnością sytuacje poprawiło by zmienienie ustawień dawki startowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z tymi nastawami chodzi o zaworek n108? Znalazłem taki temat i się zastanawiam czy i u mnie o to nie chodzi...

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=161586&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...