Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycięcie katalizatora i montaż tłumika (fotostory)


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ostatnio wymieniłem tłumik środkowy oraz końcowy bo autko pierdziało. Niestety efekt wytłumienia jest nieznaczny. Po dokładniejszych oględzinach ewidentnie słychać, ż katalizator pierdzi i powoduje hałas.  Po przeczytaniu multum tematów tu na forum oraz na innych nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co założyć w miejsce katalizatora by autko znów pracowało cicho ( pomijając nowy katalizator). Czy tłumik przelotowy to najrozsądniejsze rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matinaszek napisał:

Panowie ostatnio wymieniłem tłumik środkowy oraz końcowy bo autko pierdziało. Niestety efekt wytłumienia jest nieznaczny. Po dokładniejszych oględzinach ewidentnie słychać, ż katalizator pierdzi i powoduje hałas.  Po przeczytaniu multum tematów tu na forum oraz na innych nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co założyć w miejsce katalizatora by autko znów pracowało cicho ( pomijając nowy katalizator). Czy tłumik przelotowy to najrozsądniejsze rozwiązanie ?

Downpipe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, matinaszek napisał:

z tego co przejrzałem to znalazłem tylko downpipe do 1.8T. Cz będzie to pasowało również do 1.8 wolnossaka ?

niestety nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, matinaszek napisał:

mógłbyś podac gdzie kupie downpipe do zwykłego 1.8 

najpredzej ,to musisz pojechac do jakiegos fachmana ,na miejscu ,niech z kwasowki na aucie wyspawa ,bo ja takich downpipe ,nie widzialem nigdzie ,zeby ktos robil .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie przymierzam się do wybebeszenia katalizatora, wspawania w niego rurki. Jedyny problem jaki mam to brak czasu, i nie moge sobie pozwolić na ściąganie kata i przymiarki... Moze ktos wie jakiej srednicy rurke trzeba by bylo wspawac w kata?

1.8T AEB '98r.

 

 

Widzę że mowa o 55mm tylko nie wiem czy to średnica zewnętrzna czy wewnętrzna?

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca z tym szybkim opuszczaniem spalin,turbosprężarka rozpędza się znacznie szybciej i ma dużo  większe obroty a to jej nie służy na dłuższą metę,wszyscy namawiaja na wywalenie kata ale kiedyś nadejdzie czas eko i wszystkie wasze samochody bez kata będą miały przymusowy odpoczynek.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje ale juz sie udalo, rurka miala bodajze 53mm srednicy zewnetrznej, cienkoscienna wiec ok. 50mm wewnetrznej. Na wyjsciu z kata, jest okolo 40mm wewnetrznej, wiec rura minimalnie konczy sie przed ujsciem z kata, ale rozwiazaniem jest jej lekkie cofniecie i zaspawanie przed wyjsciem.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...