Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dość niskie zawieszenie


ar4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem polega na tym ze mam dość niskie zawieszenie, tzn. to zawieszenie nie nadaje sie na polskie drogi... . Mam kola 225/45/R17 czy zmiana niskoprofilówek na normalne opony cos zmieni? ( osobiscie mniemam ze da to jakies 5cm?) Pytalem mechanika czy nie da sie tego jakos podwyzszyc innym sposobem, ale niby uwaza ze nic nie da sie zrobic. Ale czy rzeczywiscie? Moze ktos ma takie opony do R17 i jezdzi normalnie? Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz zawieszenie?? , zrób fotkę auta i zmierz prześwit , między oponą i nadkolem , rozmiar opony masz prawidłowy , nie narzekaj wiara na 19'' śmiga :cool1: :gwizdanie: :naughty::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem zdjecie jak to wyglada:

zawieszenie.th.jpg

Dolna krawedz przedniego zderzaka do podloża ma 10 cm, a plastikowa oslona silnika do podloza ma w granicach 7-8 cm. Przeswit miedzy kolem a nadkolem wynosi mniej wiecej 18 cm. Mieszkam w takim powiecie, ze o drogi wogole sie nie martwia.... wola dziury zalac smołą i zasypac kamyczkami, a przed uskokami i garbami na samych zakretach nie chce im sie nawet znaku ustawic. Jezdzac po Wrocku takze mozna czasem obetrzec spodem:/ Nie wiem moze to nie tylko ja... ale jezdzilem przeciez wczesniej rok samochodem taty i nie pamietam abym spodem gdzies obtarl, z tad wynika moj niepokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie tak żeby widoczne było całe koło, i zmierz prześwit za kołem od progu do ziemi. Poglądowo wrzuć też fotkę całego auta, zobaczymy jak to "lezy" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar całkowity koła musi pozostać taki sam jak w orginale bo inaczej będzie ci licznik przekłamywał, w praktyce oznacza to że im większe felgi zakładasz tym niższy profil opony musi być wiec podnoszenie samochodu oponami to kiepski pomysł. Prawdopodobnie masz założone jakieś obniżające sprężyny więc wymień zawieszenie na originał 1BE i będzie po problemie auto będzie miało dalej wygląd i będzie komfortowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym prześwitem się koledze pomyliło, 18 cm pomiędzy oponą a nadkolem to nawet Q7 nie ma, zmierz od ziemi do krawędzi nadkola, ja miałem najniższy punkt 5 cm od ziemi i łatwo nie było ale 10 cm to nie narzekaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kolego Ar4k otworzyć bagażnik i sprawdzić jakie masz kody wyposażenia na naklejce obok kola zapasowego, jest tam miedzy innymi kod zawieszenia jesli bedzie tam 1BE to masz sportowe zawieszenie i wydaje mi sie ze jest automatycznie nizsze. Ja mam właśnie takie zawieszenie i auto również nisko siedzi, łatwo jest gdzies przyhaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...