Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Prośba o szablony kodowania vin dla adresów 08, 09, 15


kred

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie mam problem z kodowaniem tych trzech adresów

adress 15 (airbag 8,4ep)

adress 09 (lastmodul)

adress 08 (a4 klimaautomat)

dostalem strone od alex181266 ale nie moge przewalczyć niemieckiego.

powtarzające sie błedy w grupach błędy

01794 - control module inncorect chassis vin number

oraz e grupie airbag

00474 - control module for immobilizer

dajcie cos po polsku. z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś ostatnio licznik, albo sam moduł kontrolny ? Wygląda na to, że moduły oduczyły się VIN-u auta. Istnieje również możliwość, że sam licznik się popsuł. Najpierw spróbuj procedury "uczenia" VIN-u.

Airbag 8.4

Adaptacja

Channel 081: Vehicle Data Learning

Aby zacząć naukę VIN-u, enter/save 02905 w powyższym kanale. Jeśli nie działa warto spróbować kilka razy tej operacji. Mnie udało się dopiero po pięciu razach.

Heating/Air Conditioning

Adaptacja

Channel 081: Vehicle Data Learning

Aby zacząć naukę VIN-u, enter/save 26467 w powyższym kanale.

Lastmodul

Adaptacja

Channel 081: Vehicle Data Learning

Aby zacząć naukę VIN-u, enter/save 46992 w powyższym kanale.

Po udanym "uczeniu" usuń błędy i zobacz czy wrócą. Jeżeli tak, to może być coś nie tak z licznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienialem sensor od poduszki i odłączyłem aku. panel klimy, navi i cos tam jeszcze było wymieniane przez aso mam taki wpis jak sprawdzalem vin auta. wczesniej tych błedów nie pokazywał. moze to od tego ?? znalazłem cos takiego na forum

1) Pierwsza rzecz to airbag. Miałem problem identyczny jak opisywany tu na forum (kontrolka airbag zapalała się dokładnie po 10 min po przekręceniu zapłonu, niezależnie od tego czy silnik pracował, auto jechało czy tylko był włączony zapłon). Wyszukawszy rozwiązań na forum wykonałem:

a. Sprawdziłem kostki pod fotelami – były czyste, odłączenie, podłączenie nie rozwiązało problemu.

b. w VAG kontroler pokazywał w takie błędy:

Control Module Part Number: 8E0 959 655 B

Component and/or Version: Airbag 8.4EP 2000

Software Coding: 0010602

Work Shop Code: WSC 63351

2 Faults Found:

00474 - Control Module for Immobilizer

004 - No Signal/Communication - Intermittent

01794 - Control Module Incorrect Chassis (VIN) Number

000 - - - Intermittent

Błędy o niepoprawnym VIN pojawiały się jeszcze w modułach Auto HVAC, Centr. Elect. Steering Wheel. W tych ostatnich uruchomiłem z sukcesem procesy uczenia nowego VIN i błędy już się więcej w tych modułach nie pokazywały.

Myśląc, że przyczyną problemów może być fakt złego VIN, postanowiłem nauczyć sterownik poduszek nowego VIN, ale kiedy wchodziłem w adaptację, kanał 81 w wpisywałem kod 02905 klikałem "test" to pokazywało się ERROR. Postanowiłem rozebrać tunel środkowy, by dostać się do kontrolera. BTW kontroler u mnie znajduje się między fotelami pod hamulcem ręcznym, a nie pod popielniczką jak opisywano tu na forum. Rozebrałem, odpiąłem przedmuchałem i podpiąłem. Nadal nic. Postanowiłem, więc spróbować go przekodować, by sprawdzić czy w ogóle można się z nim jakoś skomunikować. Zmieniłem, zatem softcoding z 0010602 na 0010702. Udało się. Kontroler zgłosił błąd, że nie można znaleźć tylnych poduszek. Co było oczywiste, bo ich nie było. Potem udało mi się przeprowadzić VIN Learning. Przyjął. Potem próbowałem wrócić do oryginalnego softcoding 0010602 i udało się dopiero za drugim razem. No i szczęśliwy przetestowałem, czy problem z zapalającą się lampką po 10 min ustąpił – TAK , okazało się, że jest ok. Tyle, że w silniku pojawiły się błędy mówiące, że kontroler wysłał do silnika sygnał ‘crash’ Usunąłem je i już więcej się nie pojawiało.

co o tym sadzić moze poprubowac tego rozwiazania ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem błąd 01794 tylko w panelu klimy, ale po kilku probach nauki VIN-u udało się i błąd więcej nie wrócił. Odłączenie aku prawdopodobnie spowodowało całą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wlasnie po kodowaniu i udało sie w 100%

wymienialem sensor od poduszki i odłączyłem aku. panel klimy, navi i cos tam jeszcze było wymieniane przez aso mam taki wpis jak sprawdzalem vin auta. wczesniej tych błedów nie pokazywał. moze to od tego ?? znalazłem cos takiego na forum

Zmieniłem, zatem softcoding z 0010602 na 0010702. Udało się. Kontroler zgłosił błąd, że nie można znaleźć tylnych poduszek. Co było oczywiste, bo ich nie było. Potem udało mi się przeprowadzić VIN Learning. Przyjął. Potem próbowałem wrócić do oryginalnego softcoding 0010602 i udało sie

myśle ze temat emem^ można podpiąc pod warsztat

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t37573.0.html;highlight=01794

Heating/Air Conditioning - tez sie udało

został mi tylko Lastmodul który nie chce za nic przyjac kodu ;(

jak ktos ma jakies pomysly to chetnie posłucham

gaciu :hi: za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić jaki VIN jest zapisany w sterowniku.

adress 09 (lastmodul)

Measuring Blocks

Channel 081

Odczytaj kanał 81 i zobacz co tam jest. W pierwszym bloku jest VIN w drugim numer seryjny.

Do tego można spróbować przekodowania sterownika, tak jak zrobił to emem^ z airbagiem. Zakoduj sobie na przykład nordyckie światła. Ostatnia cyferka kodowania musi być 2. I wtedy sprobuj nauki VIN znowu. Może da rade ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Też miałem ten sam problem mainowicie samochód stał ok 2 tygodni na odpiętym aku. Błędy 474 oraz 1704 wywalało a module air bag zaś błąd 1704 czyli od VIN Numberu we wszystkich dostępnych modułach. Problem usunąłem ale nie do końca tzn błąd 1704 został w stearing wheel. Prosze o PIN do uczenia vinu w stearing wheel. Jeżeli chodzi o uczenie vin w last modul 09 to nie było problemu, problem pojawił się w module od poduszek i zrobiłem TAK:

dezaktywowałem poduszki z 0010602 na 0011602 poszlo za drugim razem nastepnie adaptacje kanal 081 i pin 02905 w momencie dezaktywacji poduszek w kanale 081 pokazał sie komunikat PIN? wczesniej podczas aktywowanych poduszek pokazał sie komunikat BUS not OK wiec dlatego nie mogłem wcześniej wpisać PINu. Po poprawnym przyjęciu PN save/do it. Tak jak napisałem wcześniej błędy zniknęły orócz modułu wspomagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem czy VCDS lite zakoduje ten sterownik jeśli kupie licencję?

Chyba, że ktoś z Wawy jest i by mnie poratował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...