Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Drzwi opadają


KUB3K

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli nie masz luzów na sworzniach przy zawiasach to pobaw się samymi zawiasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:smile: Odswierzę temat, bo mam taki sam problem.

Drzwi kierowcy, są opadnięte i nie jest to chyba spowodowane dzwonem (nic mi o takim nie wiadomo :wink: ), a luzem na sworzniach. wszyskie pozostałe są OK, brak luzu, nie szumią. Te są opadnięte, jak podnoszę to czuć duży luz na sworzniach. Podobno w Audi wycieranie się sworzni to norma.

Gdzie takie sworznie można kupić? Zna ktoś może zakład na Ślasku gdzie mi to zrobią?

Podejrzewam, że jest z tym koło godziny roboty, a zdecydowanie poprawiło by mi to humor.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub unies ten zaczep na slupku

co za bzdura pomysl jak uniesiesz zaczep na slupku to jeszcze gorzej beda sie otwierac i zamykac :twisted: myslenie nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latarnikmz, tak jak pisze piotr1602, to Ci nic nie da bo i tak bedziesz mial luz, a najwyzej zamykanie i otwieranie moze sie pogorszyc. Samemu raczej tego nei zrobisz no chyba, ze masz warunki.

Ja bylem u speca, czas to okolo 1h-1,5h i dorobil w sumie juz mial sworznie gotowe.

Stare usunol, a nowe wbil i zaspawal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie

małe info z autopsji :cool:

wsio było OK lecz z czasem gorzej zaczęły się otwierać i zamykać , normalnie załamka, gdy łapałem za drzwi był luz góra/dół, też myślałem że zawiasy muszę wymienić ale jednak nie

co się okazało, owy luz zaobserwowałem na górnym zawiasie, na owym zawiasie jest taka zaślepka pod którą jest śrubka i ona jakimś cudem się poluzowała, dokręciłem i podniosły się drzwi i zniknął luz

jak nie zapomne to jutro pstrykne fotke tego cuda :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdeniu, oki spoko ale jak juz masz na dole luz to juz nic nie poradzisz, a ja wlasnie na dole mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób mozna wybic tego sworznia z dolnego zawiasu,probowalem go wybic od dolu ale nic nie idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do pytania. Jak tą cholere wybić :) widze że w tym pręciku na dole jest wieloklin... pewnie trzeba odkręcić śruby mocujące drzwi na dole i tą na górze... drzwi odciągnać od ramy,i zostanie nam górne skrzydełko do drzwi razem z tym klinem, ale jak go wybić?[br]Dopisany: 23 Czerwiec 2009, 16:40_________________________________________________chyba wszyscy to oddawali do blacharza i nikt nie robił sam :rolleyes: może dlatego cisza na planie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mocno wyrobione zawiasy drzwi kierowcy. Na początku chciałem odkręcić zawias dolny w celu naprawy zawiasu, ale za nic nie mogłem się dostać do dolnej śruby od strony błotnika i postanowiłem zrobić coś innego. Wyciąłem z bańki 5l z tworzywa po rozpuszczalniku podkładkę z tworzywa (nie pamiętam, ale chyba coś 45x45mm) o grubości 1mm. Wyciąłem w niej otwory na śruby i założyłem między dolny zawias a drzwi. Wiem, że nie rozwiązało to problemu luzu na zawiasach i jest to rozwiązanie tym czasowe, ale teraz drzwi zamykają się idealnie i nie są opadnięte. Bardzo prosty i szybki sposób. Może się komuś przyda. Nie rozbierałem tych zawiasów, ale wydaje mi się, że nie tylko będzie wyrobiony sworzeń, ale także sam zawias więc wymiana samego sworznia coś tam da, ale drzwi nie podniosą się na tyle aby zamykały się tak jak powinny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...