Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Lapmy Depo zespolone + HID i jakoś tak dziwnie świecą ( zdjęcia )


micekm

Rekomendowane odpowiedzi

prawdopodobnie żarnik HID nie jest w ogniskowej soczewki, jak żarowka

proponuje zapoznać się mimo wszystko kolego z tematem głębiej :wink4: w ogniskowej będzie i to na pewno tylko kont palnika może być zły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micekm działasz coś z tym reflektorem są jakieś postępy ?

cześć. Nie działam bo narazie jest ok. Pobawiłem się z tym żarnikiem , podszlifowałem niedociągnięcia małych rączek i narazie smigam z tym. Mało mam czasu ostatnio bo ludzie dzwonia i dzwonia i chcą się remontować ;)

Pytasz bo masz ten sam problem?

Ja zauwazyłem dużą poprawe po kilkukrotnym osadzeniu poprawnie żarnika linia jest mniej widoczna. Ostatnio leciałem autostradą w nocy i musze powiedzieć że jest super. Droga oświetlona rewelacyjnie i precyzyjnie. Ustawiłem sobie przy okazji lampy na parkingu i teraz na 0 bez obciażenia z pełnym bakiem linia światła jest lekko pod linią horyzontu i tak jest najlepiej. jechał specjalnie zemna kumpel z przodu i nic go nie raziło także tak zostawiam. Jak dochodzi cieżar, lub narzedzia itd to daje pokrętło na 1 i już po sprawie., Ja narazie tak to zostawiam i już. kiedyś jak znajdę chwilę to rozbebeszę lampe i zrobie tak jak BIKER pisał.

Pozdrawiam rezaczy :hi::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez depo i identyczny problem ta sama lampa.Najwyrazniej trafilismy na wypust zlej seri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. U mnie problem jest taki iż mam wrażenie że moje prawe światło (to od strony pasażera) świeci za bardzo w lewą stronę, tzn. wiązka światła jest taka jak być powinna tylko że skierowana lekko w lewo i w pewnym momencie łączy się z wiązka lewego światła. Czy ktoś mi może powiedzieć jaka może być tego przyczyna i jak to odpowiednio wyregulować zmienić czy ustawić. dodam tylko że kombinacje z ustawianiem świateł, całej lampy itp. nic nie pomogły.Pozdrawiam i dzięki za ewentualne rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież jest regulacja ogniskowej świateł i można to wyregulować - masz regulację na lampie góra-dół i regulację lewo prawo, przecież na stacji serwisowej powinni ci ustawić bez problemu, sam nie ustawiaj świateł bo nigdy ich nie ustawisz dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie ustawiaj świateł bo nigdy ich nie ustawisz dobrze

Dlaczego? Ja ustawiałem w garażu podziemnym na odległości ok. 40m od ściany. Uważam, że są prawidłowo wyregulowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie ustawiaj świateł bo nigdy ich nie ustawisz dobrze

Dlaczego? Ja ustawiałem w garażu podziemnym na odległości ok. 40m od ściany. Uważam, że są prawidłowo wyregulowane.

po to są sprzęty na stacjach diagnostycznych żebyś nie musiał na ścianach ustawiać, wstydził byś się, tym bardziej jako klubowicz takie głupoty wypisywać - 10 zeta ustawienie a zaznajomionym warsztacie i za darmo a masz pewność, nie namawiaj ludzi do głupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już na wszystki esposoby i niestety nieweile pomogło. Teraz czekam na nowozakupione HID-y i przy okazji ich montażu spróbuje jeszcze jakoś to wszystko skorygować na wyciągniętej lampie ponieważ nie chce mi działać jedno z pokręteł do regulacji i to tej właśnie w pionie. Ale dzięki za wszelkie rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę jeszcze próbował coś z tym zrobic bo jakby nie patrzeć przez dłuuuuugi czas po założeniu było OK, ale jak żadne próby nie przyniosą efektu to założe nową lampę bo mam takową po tym jak po stłuczce kupiłem drugi komplet i wymieniłem tylko jedną :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to są sprzęty na stacjach diagnostycznych żebyś nie musiał na ścianach ustawiać, wstydził byś się, tym bardziej jako klubowicz takie głupoty wypisywać - 10 zeta ustawienie a zaznajomionym warsztacie i za darmo a masz pewność, nie namawiaj ludzi do głupot

Lampy wymieniłem w niedzielę od rana i po południu (w nocy) miałem jechać... Powiedz mi na jaką stację miałem jechać. Nie każdemu jest po drodze, mówię że można taką operację przeprowadzić spokojnie we własnym zakresie, tylko trzeba wiedzieć jak mają świecić lampy i nie ustawiać ich na odległości 3m (jak wiele osób to robi). Oczywiście uważam, że najlepiej podjechać na znajomą stację, tylko nie jest to jedyna opcja.

Dzisiaj będę jeszcze próbował coś z tym zrobic bo jakby nie patrzeć przez dłuuuuugi czas po założeniu było OK, ale jak żadne próby nie przyniosą efektu to założe nową lampę bo mam takową po tym jak po stłuczce kupiłem drugi komplet i wymieniłem tylko jedną :):):):)

Możliwe, że przy stłuczce uszkodziło się mocowanie klosza od regulacji lewo - prawo i teraz po jakimś czasie się odłamało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tak lewa lampa świeciła. Próbowaliśmy lampy ustawić i nic to nie dawało, jeździliśmy tak prawie 2 lata (tato mało w nocy jeździ, przyzwyczaił się i mu to zbytnio nie przeszkadzało). Na ostatnim przeglądzie diagnosta stwierdził, że żarówka jest źle włożona, obrócił ją o 180* i okazało się, że teraz świeci prawidłowo :good:

Okazało się, że jak wymieniałem samodzielnie żarówki, to jedną włożyłem odwrotnie :polew: Diagnosta się zastanawiał jak ją tam władowałem, bo ciężko jest zrobić to na odwrót, ale jakoś sobie poradziłem :kox: ponoć coś tam też zwierało, i jak ją przekładali to się spaliła (żarówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że przy stłuczce uszkodziło się mocowanie klosza od regulacji lewo - prawo i teraz po jakimś czasie się odłamało...

Ostatnim razem jak je ściągnąłem (ok 2 tyg. temu) to wszystkie mocowania były OK i nic nie było zerwane. Dzisiaj rozbieram ostatni raz bo przyszły mi HID-y i albo to naprawie albo założe nowy klosz. Ale mimo wszystko dzięki za rady i podpowiedzi.[br]Dopisany: 20 Listopad 2009, 12:47_________________________________________________Udało się naprawić problem. Okazało się że lampa jest paskudnie źle ustawiona więc ściągnąłem i zrobiłem tak jak ma być i jest już w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że powinny być. W naszym kraju wiele rzeczy powinno być a nie jest i co mamy z tym zrobić???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego że powinny być. W naszym kraju wiele rzeczy powinno być a nie jest i co mamy z tym zrobić???????????

Ty..rzucasz się czy mi się wydaje :nose:

Zaproponowałem tylko bo to fajna rzecz, niedroga i jest to plus bo policjant nie ma się do czego przyjebac :naughty:

Jakby wymyślili takie zestawy z 1,5 roku temu to bym sobie zainstalował :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzucam się bo na bramce nie stoje. Poprostu od samego początku wytykasz że to jest nielegalne, że tak się nie powinno... itd. a mnie takie podejście wpienia bo w naszym kraju bezprawia wiele rzeczy które teoretycznie nie przeszkadzają jest zabronione a to tylko dlatego że niejednokrotnie jakiś pajac z rządu czerpie z tego niezłe korzyści.Ale co będę tłumaczył skoro wszem i wobec widać jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu od samego początku wytykasz że to jest nielegalne, że tak się nie powinno...

:D

Źle zrozumiałeś treśc moich postów! :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rzucam się bo na bramce nie stoje. Poprostu od samego początku wytykasz że to jest nielegalne, że tak się nie powinno... itd. a mnie takie podejście wpienia bo w naszym kraju bezprawia wiele rzeczy które teoretycznie nie przeszkadzają jest zabronione a to tylko dlatego że niejednokrotnie jakiś pajac z rządu czerpie z tego niezłe korzyści.Ale co będę tłumaczył skoro wszem i wobec widać jak jest...

Ale twoje lampy zagrażają innym użytkownikom dróg z powodu oślepiania. :shocked:

I jest to na 100% nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...