Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Lapmy Depo zespolone + HID i jakoś tak dziwnie świecą ( zdjęcia )


micekm

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kupiłem depo i hid-y jakieś z allegro.

Ponizej dałem fotki

1 fotka pokazuje jak świeci prawa lampa od strony pasazera.. Dla mnie to światło jest bardziej rownomierne ale jak by słabsze

b68ff64c6e994afd.jpg

2 fotka to lampa lewa ( kierowcy) i tu światło jest skupione bardzoej na środku i wyraźnie świeci mocniej w środku swojej linii.

eda4bc03d2e5c5ed.jpg

3 fotka co całość prawa i lewa i tu widać po lewej linię którą generuje prawa lampa.

1cf0bc5650df3dd8.jpg

I tu pytanie za 100 pkt :) Czy to błąd soczewki? Reklamować to czy to tak ma być? Lampy sa zamontowane dobrze, hidy siedzą dość dobrze. Czy to moze być kwestia żarników? Kurcze obawiam się ze mogę oślepiać i dlatego pytam co z tym zrobić..

Wiem że dośc duzo ludzie śmiga na tym i może ktoś miał podpbnie.

Będę wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe coś jak u mnie, u mnie palnik był źle wsadzony :blink:

Poszukaj w moich postach.

Ale też może to być po skosie światła że przesłona jest ustawiona jak w angliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mowisz o złym wsadzeniu palnika? One nie są aż tak dokładnie wykoanane i w lewej lampie troche szlifowałem ten plastik zeby dobrze siedzial. Moze warto to samo zrobić w tej prawej.. A co do ustawienia "anglika" to co masz na myśli bo nie do końca wiem o co chodzi.. :wink4: No i czy leekko krzywo wsadzony palnik moze powodować taką linie? Jak ty to zlikwidowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć przypuszczam że to wina lampy, a raczej marki też posiadam zamienniki VALEO czyli depo po drugim lifcie zespolone i mam to samo co pokazałeś na powyższych fotkach z tym że bez xenonu a zwykłe żarówki H7. Jak już kiedyś pisałem w którymś poście depo są dalekie oryginałowi Valeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na stacje diagnostyczną niech ci lampy ustawią, a co do anglików to w lampach depo masz możliwość regulowania przesłony na ruch lewo lub prawostronny, na soczewce jest przesłona sprawdź czy masz dobrze ustawioną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedz na stacje diagnostyczną niech ci lampy ustawią, a co do anglików to w lampach depo masz możliwość regulowania przesłony na ruch lewo lub prawostronny, na soczewce jest przesłona sprawdź czy masz dobrze ustawioną

myślisz że już z tym nie próbowałem :cool1: ta przesłonka ma tylko dwie opcje i nie ma w niej co regulować albo przestawiasz te wyżej świecące pole na lewą lub na prawą strone i finito nic po za tym. No a na stacji diagnostycznej tez sobie z tym nie poradzą ponieważ zaczną regulować dwoma pokrętłami jedno jest od góra-dół drugie prawo-lewo, a tym to już nie jedno krotnie próbowałem i dałem sobie spokój. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do anglików to w lampach depo masz możliwość regulowania przesłony na ruch lewo lub prawostronny, na soczewce jest przesłona sprawdź czy masz dobrze ustawioną

Przecież nawet po zdjęciach widać że jest ustawiona dobrze :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do anglików to w lampach depo masz możliwość regulowania przesłony na ruch lewo lub prawostronny, na soczewce jest przesłona sprawdź czy masz dobrze ustawioną

Przecież nawet po zdjęciach widać że jest ustawiona dobrze :cool1:

celne spostrzeżenie hehehe :polew: kiedyś zastanawiałem się czy w cholere nie wywalić tej przesłonki tak to chociaż bym wiedział jak ustawć tą lampe bo z lewą kierowcy jest wszystko dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też sie wydaje że to jest wina źle włożonego żarnika, miałem tak samo kiedyś :hi: nawet niewielkie przesunięcie żarnika może powodować taki efekt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też sie wydaje że to jest wina źle włożonego żarnika, miałem tak samo kiedyś :hi: nawet niewielkie przesunięcie żarnika może powodować taki efekt .

tylko że ja nie posiadam żarników tylko zwykłe żarówki H7 i mam tak samo jak kolega micekm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak.. poprawiłem żarnik i wydaje się że poprawiła się nieco jasność świecenia ale czy ta linia jest to sprawdze dopiero w nocy. Dam foty jak wyszło..

Te chinskie żarniki sa wykonane do bani i ten element który powinien wejść na styk do gniazda , jest troche za duży i się chuśta. Stąd ta różnica w jasności. Podszlifowałem go pilniczkiem tak jak i ten w lewej lampie i wszedł idealnie. Jak się ściemni to zobacze jak wyszło. A jeżeli chodzi o ustawienia angol i europa to nie ma to kompletnie nic wspolnego z tym o czym pisze. zmienia się tylko kształt linii i ta jest ustawiona prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... może lampy są tak szajsowate?

Parę lat w xenonach i nigdy nie trafiłem na zły palnik (mocowanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... może lampy są tak szajsowate?

Parę lat w xenonach i nigdy nie trafiłem na zły palnik (mocowanie)

Ale to są HIDy a to inna bajka :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... może lampy są tak szajsowate?

Parę lat w xenonach i nigdy nie trafiłem na zły palnik (mocowanie)

zgadzam sie z kolegi wypowiedzią, a powiem nawet więcej dużo im brakuje do Valeo w końcu to tylko zamienik (rzemiosło) made in tajwan :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... może lampy są tak szajsowate?

Parę lat w xenonach i nigdy nie trafiłem na zły palnik (mocowanie)

Ale to są HIDy a to inna bajka :polew:

wiesz co to hid?

ori xenon to też hid

poza tym nie ma oryginalnych i nieoryginalnych xenonów.... są tylko oryginalne lampy pod lampy wyładowcze i takie pod żarówki

Zestaw z allegro typu chiński krzak nie różni się światłem od zestawu np valeo :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to hid?

ori xenon to też hid

poza tym nie ma oryginalnych i nieoryginalnych xenonów.... są tylko oryginalne lampy pod lampy wyładowcze i takie pod żarówki

Zestaw z allegro typu chiński krzak nie różni się światłem od zestawu np valeo

to teraz już nie wiem czy to jest mowa o lampach czy o xenonach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... może lampy są tak szajsowate?

Parę lat w xenonach i nigdy nie trafiłem na zły palnik (mocowanie)

Ale to są HIDy a to inna bajka :polew:

wiesz co to hid?

ori xenon to też hid

poza tym nie ma oryginalnych i nieoryginalnych xenonów.... są tylko oryginalne lampy pod lampy wyładowcze i takie pod żarówki

Zestaw z allegro typu chiński krzak nie różni się światłem od zestawu np valeo :naughty:

Na forum się przyjeło, że jak piszemy HID to chodzi o chińskie no name z allegro a nie ori zestawy :cool1: A różnica jest, mimo że tego nie widać gołym okiem. Ori muszą spełniać odpowiednie normy i są poddawane rygorystycznym wymogom. A chińszczyzna z allegro to jednak samowolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę Cię kolego.... widziałem badania na uniwerku, widziałem badania z jakiegoś niemieckiego programu.

To źle się przyjeło HID to lampa wyłądowcz ai tyle :)

Ale wiem o co Ci chodzi.

Aha wiele takich chińczyków niestety jest już używane przez valeo itp :)

dodam że tylko nie rozumiem po co robi się temp barwowe ponad 8tyśK :shocked: :> i za to powinni ręce ucinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... może lampy są tak szajsowate?

Parę lat w xenonach i nigdy nie trafiłem na zły palnik (mocowanie)

chodzi o precyzję wykonania. Ten o którym pisze miał delikatnie nadlane brzegi i nie wchodził tak jak powinien.

To jednak materiał za 170 a nie za 800 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... może lampy są tak szajsowate?

Parę lat w xenonach i nigdy nie trafiłem na zły palnik (mocowanie)

chodzi o precyzję wykonania. Ten o którym pisze miał delikatnie nadlane brzegi i nie wchodził tak jak powinien.

To jednak materiał za 170 a nie za 800 zł...

to mówisz że już jest dobrze u ciebie ? Linia światła reflektorów wyrównała się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...