Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Mały wyciek ze skrzyni


rikokodo299

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Zaglądałem dzisiaj pod spód i przez przypadek na osłonie plastikowej zauważyłem dwie krople oleju, pochodzą one na pewno z otworów tam gdzie tarcza, docisk itd.. Przedstawia to fotka. Są to drobne wycieki

1e5b1f8fa3772d72m.jpg

Po włożeniu palca w dolny otwór, wyciągnąłem trochę więcej oleju, ale był już czarny zabrudzony. Czy są tam jakieś zimeringi, może one przepuszczają. Czy takie wycieki są dozwolone. Co robić.

A czy tą śrubkę można dokręcić bo coś się sączy przy dużej temperaturze.

1a5ae62ed648c626m.jpg

Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tą śrubkę można dokręcić bo coś się sączy przy dużej temperaturze.

1a5ae62ed648c626m.jpg

to korek spustowy skrzyni biegów raczej nie odkręcaj jej chyba że chcesz zmienić olej w skrzyni no ale to nie jest zalecane przez producenta chyba że przy większych naprawach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to korek spustowy skrzyni biegów raczej nie odkręcaj jej chyba że chcesz zmienić olej w skrzyni no ale to nie jest zalecane przez producenta chyba że przy większych naprawach

Zalecenia o których piszesz dotyczą pierwszego użytkownika. Jest to zapis marketingowy ma on dostać informację, że samochód jest tani w eksploatacji. Producent zakłada, że po spisaniu książki następuje zezłomowanie auta i zakup nowego. Ten cudowny olej pracujący w skrzyni ma być nie wymienialny natomiast identyczny w butelce ma już termin ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to korek spustowy skrzyni biegów raczej nie odkręcaj jej chyba że chcesz zmienić olej w skrzyni no ale to nie jest zalecane przez producenta chyba że przy większych naprawach

Zalecenia o których piszesz dotyczą pierwszego użytkownika. Jest to zapis marketingowy ma on dostać informację, że samochód jest tani w eksploatacji. Producent zakłada, że po spisaniu książki następuje zezłomowanie auta i zakup nowego. Ten cudowny olej pracujący w skrzyni ma być nie wymienialny natomiast identyczny w butelce ma już termin ważności.

skoro sie tak dobrze orientujesz to powiedz mi ile ma ważności na tej butelce :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moich butelkach z tym olejem kupionych w ASO data produkcji to 01.2007 natomiaast termin jego ważności to 01.2011. Możesz sam również to sprawdzić. Ponadto rozmawiałem kiedyś z facetem pracującym w Niemieckim serwisie VW i to on zwrócił mi na ten temat uwagę.

Troche się tym tematem interesowałem, miałem możliwośc wymiany tego oleju w dwóch skrzyniach i mogłem zobaczyć jego wartośc po przebiegu 200 tys. km. Ale to jest każdego indywidualna sprawa tak jak jeżdzenie bez zmiany oleju przez 30 tys. bo tak pisze w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...