Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Notebook zamiast stacjonarnego - SolidWorks, Catia, AutoCad + multimedia - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Jako, że nam się rozwinął poprawnie wątek dotyczący wszelkich multimediów :>, to chciałem i od siebie coś zapytać.

Przymierzam się właśnie do zakupu kompa i niestety, ale z braku miejsca :kwasny: musi być to niezmiennie notebook. Trzeba by wykonać jakiś ruch i coś wybrać, więc przeglądam i przeglądam strony i nic ciekawego nie trafiłem :gwizdanie:

Wczoraj rzuciła mi się w oczy oferta California Access - patrząc na konfigurację, wydaje się atrakcyjny. Pamiętam, że kiedyś te lapki stanowiły naprawdę mocną konkurencję dla czołówki, ale nie wiem, jak jest teraz.

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_netbooki/California_Access_M162S_T9400_WSXGA_/pelny,id,59262/

Chciałbym, żeby ludzie, którzy mieli do czynienia ze skłądakami lapkami wypowiedzieli się w temacie, jakie są + i - takiego sprzętu.

Lapek ma służyć do multimediów, gier (szkoda dodatkowo wydawać na konsolę, chociaż zabawa przedniejsza :>) programów 3D - SolidWorks, Catia, itp. Słowem, ma zastąpić skutecznie stacjonarny (w miarę skutecznie :naughty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop nie powinien byc kadłubkiem. chłodzenie np. jest tak waznnym elementem, ze nie mozna sobie pozwolic na dowolnosc. to musi byc od poczatku do konca zaprojektowany sprzet pod daną grafike i CPU.

Ja bralbym Della. ta marka - na szczescie juz dostepna w Polsce - nie ma sobie rownych. polecam ten model: http://allegro.pl/item672084247_laptop_dell_studio_1555_t6400_4gb_320gb_hd4570_nbd.html

01.jpg

Ma praktycznie wszystko z HDMI, matryca na LEDach, kamera, bluetooth, port combo E-SATA/USB, grafiką Radeon HD4570 256MB włącznie.

O California Access nawet nie mysl. tej firmy praktycznie juz nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niestety o tym poczytałem od założenia wątku. Zarówno CA, jak i Compal straszne są pod względem serwisu - ponoć tragedia coś wyegzekwować. Trzeba będzie małżonkę szanowną zacząć przekonywać jednak do stacjonarnego kompa, bo lapek w podobnym konfigu, to ani wydajnościowo nie równy, ani cenowo...

Co do lapka, to patrzyłem już na jakiś porządny sprzęt. Dell z linka niestety nie ma ani interesującego mnie procka, ani grafy (lepiej pod graficznymi 3d sprawuje się jak dotychczas nie ATI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mam Samsunga R560. Super sprzet.

samsung_r560.jpg

Dlaczego?

Idealny stosunek jakość/cena.

Procesor P8400 czyli platforma Intel® Centrino® 2 z Pro, a to z kolei zapewnia:

- Do 50 procent wzrost wydajności wymaganej do wielozadaniowości

- Systemy ze zdalnym dostępem w stanie czuwania, uśpienia lub odłączenia od zasilania

- Dzięki rozszerzonej konfiguracji zdalnej łatwiejsze jest ustawianie metodą „over-the-wire”

Chipset Intel® z serii 4 Express, zapewnia obsługe pamieci DDR3, co w laptopach nie jest czesto niespotykane. W dodatku na prędkości 1066 MHz.

4GB ramu.

320GB – HDD

Grafika 9600GT 512MB RAM

WiFi w standardzie N

Bluetooth i wbudowana kamera internetowa 1,3Mpix

Co do jakości Samsungów – bardzo solidny sprzęt

Firma weszła na polski rynek ze swoimi laptopami stosunkowo niedawno - bo na wiosne zeszłego roku. Zaczęła od razu od mocnego uderzenia. Zastosowali politykę dumpingową aby przyciągnąć klientów- przy jednoczesnej wysokiej jakości materiałów.

Wybór marki laptopa – to tak naprawdę wybór obudowy, w jaką zostały włożone podzespoły innych producentów. U samsunga jest inaczej. Jako że firma ta produkuje dyski twarde, pamięci Ram oraz matryce – w takie elementy, własnej właśnie produkcji, wyposażył Samsung swoje laptopy. Gwarantuje to duzo większa kompatybilność niż w przypadku innych producentów.

Ja go kupilem za 3500 pod koniec zeszlogo roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to będzie trzeba rozważyć markowych producentów jednak. Powiedz no mi endriuu - pogrywasz na nim coś, czy raczej służy Ci do innych celów?? Chciałem się dowiedzieć, jakie to ustrojstwo jest wydajne i czy nie lepiej poszukać np czegoś z 17" matrycą, skoro miałby zastąpić komputer stacjonarny.

Sprawdzałem właśnie allegro - 4000 z taką konfiguracją z Wawy - w takiej sytuacji, to lepiej chyba stacjonara złożyć :gwizdanie:, bo oprócz zajmowanego miejsca wszystko ma na + :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA to tragedia... zapomnij o tym... plastiki ścierają się gorzej niż w pierwszych ACERach... serwis tragiczny... chłodzenie na poziomie odkurzacza...

od 8 lat mam DELL'e (prywatnie bo służbowo dłużej) i muszę przyznać że choć po tej firmie również widać cięcie kosztów to na inne marki nie patrzę... (no może IBM bo też miałem)

aktualnie mam (bo już stary jestem i więcej mi nie trzeba) 4 letniego Inspirona 9300 z kartą GeForce 6800Go... na początku podniecałem się 3DMarkami itp. bo wypadały naprawdę dobrze... prądu też nie żre za dużo bo zasilacz (chyba) 90Wat i do dziś działają sobie średnie gierki...wtedy najlżejszy 17" na rynku... no ale on ma 4 lata - czyli teoretycznie złom.

Typowe Hipermarketowe okazje wyciągają coś około 3 pkt w teście graficznym Visty/Windows7 (jeśli to może być miarodajne) a mój staruszek w opcji graphics ma aktualnie 5,4 :wink4: (sprawdzałem to ostatnio żeby wkurzyć sąsiada bo kupił coś nowego) Brakuje tylko efektów bo to GF 6tej generacji niestety...

dziś kupiłbym lapka 13" z HDMI (tylko ciężko znaleźć z dobrą kartą graficzną) wsadził w szafkę (tak mam ze swoim kolosem zrobione) i podłaczył pod Telewizor LCD... klawiatura i myszka bezprzewodowa dobrej jakości to 200zł... i po problemie...[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 09:49_________________________________________________

bo oprócz zajmowanego miejsca wszystko ma na + :naughty:

parę minusów by się jeszcze znalazło:

- zużycie prądu wraz z monitorem ponad 300Wat (a jak ktoś sobie fundnie 2 karty SLI to potrafi i 1000Wat zeżreć)

kontra niecałe 100Wat...

- głośność też spora chyba że chłodzenie wodą...

- mobilność żadna...

- konieczność wygospodarowania miejsca co u mnie było podstawowym mankamentem...

no ale są:

- tańsze i łatwiejsze do zmiany konfiguracji, naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komp ma być do grania to tylko stacjonarny.

Mam dell- a inpirion E1405 zakupionego w USA jak jeszcze w PL mało ludzi słyszało o dell-ach i powiem że nie używam go do gier a jedynie do programów, poczty, i prezentacji. Służy a swoje przeszedł. Jest już poobijany, podrapany ale jak się woziło lapka pod siedzieniem w samochodzie bez torby to tak jest.

Jak mi kiedyś upadnie to penie padnie ale jak na chwilę obecną to twardziel z niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOval81, a monitor masz? zaraz ci cos sklece jesli chodzi o stacjonarny. powiedz tylko ile mozesz wydac na sama jednostke centr?

tu zalozylem watek o zestawach: http://www.a4-klub.pl/smf/zestaw_komputerowy_jaki_optymalny-t60250.0.html

przeanalizuj go. ceny w zwiazku z kryzysem nie zmienily sie znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dell- a inpirion E1405 zakupionego w USA jak jeszcze w PL mało ludzi słyszało o dell-ach

chyba coś w cyferkach namieszałeś bo 1405 to brat 17" 1705 - następcy używanego obecnie przeze mnie 9300... premierę miały w 2006 roku więc parę osób już wtedy o Dell'ach słyszało...

a co do grania... gdybym był maniakiem to chyba zdecydowałbym się jednak na stacjonarny... koszty zdecydowanie mniejsze... nie wspominając o XBOXie... ale to już inna bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dell- a inpirion E1405 zakupionego w USA jak jeszcze w PL mało ludzi słyszało o dell-ach

chyba coś w cyferkach namieszałeś bo 1405 to brat 17" 1705 - następcy używanego obecnie przeze mnie 9300... premierę miały w 2006 roku więc parę osób już wtedy o Dell'ach słyszało...

a co do grania... gdybym był maniakiem to chyba zdecydowałbym się jednak na stacjonarny... koszty zdecydowanie mniejsze... nie wspominając o XBOXie... ale to już inna bajka...

Z tego co pamiętam to w 2006 roku dell nie służbowy to rzadkość była. Dokładnie mam tego 1405 taki żeby do aktówki wchodził :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłubki jako takie były popularne rok temu, pozniej zaczely wychodzic ze sprzedazy, byl problem z serwisowaniem, teraz praktycznie wogole nie ma serwisu Compala czy to ASUSteka , hurtownie znowu zaczynaja wprowadzac "jakies tam" kadlubki, ale tak jak kolega pisal wyzej wydajnosciowo musi to byc laptop zrobiony od poczatku do konca, osobiscie polecam TOSHIBE, DELLA, ASUSA, i na koncu HP ;) Na inne bym nie patrzyl, jesli za drogo to bierz stacjonarny . :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy Panowie, to nawet nie chodzi o cenę. Potrzebuje kompa do pracy przy programach j/w, czasem w coś pograć w wolnej chwili, jak już żona i dziecię mi zaśnie,obejrzeć jakiś film, itd. Nie ukrywam,że jestem straszliwie ograniczony przestrzenią w mieszkaniu (cholernie nieustawne).

Dziś zrobiłem dokładną analizę i niestety, ale nie mam gdzie stacjonarnego postawić (nie mówiąc już o drukarce i całym dodatkowym szmelcu) :thumbdown:,więc będzie musiał być lapek w cenie do ok 4000k - taka już solidna maszynka. Doradzicie coś wartego zainteresowania?

Moje wymagania to monitorek 15-17", duża rozdzielczość, mocna grafika (raczej z doświadczenia wiem, że ATI i reszta radeonków sie gorzej spisywała, nie wiem jak te nowe 4650, czy cuś), dobry procek C2D > 2,0 [br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 22:21_________________________________________________Co do xbox'a, to się przymierzałem jako dodatkowego centrum zabawy w domu, ale żona by mi bardzo skutecznie dała szlaban na pewne rzeczy :polew:[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 22:28_________________________________________________Panowie, a niech m ktoś wytłumaczy jedną rzecz, bo sam już nie wiem. Szukać lapka z radeonem, czy nvidią - co jest wydajniejsze z tych mobilnych kart, ale nie tylko do gier, ale i programów typu SolidWorks, Catia, AutoCad, itp ??? :mysli:

Bo już od opinii z neta wariacji można dostać - niby radek lepszy, ale w wielu przypadkach w praktyce się to nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeżeli naprawdę chcesz swobodnie pracować z "SolidWorks, Catia, AutoCad" (dodam MFlash, Adobe CS, może VS jakieś i inne) to dobrze zastanów się czy laptop do 4k PLN to dobre rozwiązanie? Praca na takim laptopie z otwartymi dwoma instancjami AutoCad'a i np. renderowaniem w tym czasie jakiejś grafiki to będzie żenua. Piecyk za 4 tyś dogoni wydajnością laptop za 8-10 tyś. więc zastanów się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi stoi wciąż na przeszkodzie brak miejsca w domu - najzwyczajniej w świecie, nie mam gdzie stacji wstawić, tak sobie wszystko ustawiłem... :gwizdanie:

Do sypialni nie pójdzie, bo nie ma o czym mówić, do dziecięcego też nie wstawię. Jedyne wyjście,to piwnice zaadaptuję :polew:[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 23:01_________________________________________________Znalazłem coś takiego właśnie - mocny procek, grafa, sporo raam'u, duża rozdzielczość matrycy - co myslicie??

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=678106509

Tylko nie znam firmy i szczerze powiedziawszy nie wiem co to jest, ale dla przykładu podaję mniej więcej, co szukam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gateway należy do Acera

"Na specjalnej konferencji prasowej firma Acer poinformowała o zamiarze przejęcia innego producenta komputerów, jakim jest Gateway. Acer ma wykupić wszystkie akcje firmy Gateway, po ustalonej cenie 1,90 dolara za sztukę - łączna wartość transakcji wynosi 710 milionów dolarów. Rady nadzorcze obydwu przedsiębiorstw już zatwierdziły decyzję o przejęciu, a teraz rząd musi zaaprobować to przejęcie. Według obecnych planów transakcja ta ma się zakończyć jeszcze przez końcem tego roku. Według przedstawicieli firmy Acer jest to największa transakcja tego typu w historii tej firmy - jeśli się powiedzie, Acer zostanie trzecim producentem komputerów na świecie."

Niezla firma, gorzej z serwisem w Polsce.

Jesli chcesz miec mocny sprzet do aplikacji graficznych musisz miec lapka z karta stworzona pod tego typu aplkacje czyli nVidia Quadro FX. np taki: http://allegro.pl/item673729581_dell_precision_m6300_2_1ghz_wxga_quadro1600_256mb.html

wtedy cala moc obliczeniowa przejmuje karta, a nie CPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriuu.... a jak z graniem na tym quadro FX?

co do Gateway'a kiedyś to była wyższa półka składaków amerykańskich...tylko ciężko było dostać...

http://allegro.pl/item668757542_cena_szok_laptop_hp_dv7_core2_4gb_500_17_gw_xp_fv.html o tu jaka przecenka...rzucili się jak na ciepłe bułeczki... trzeba przyznać że wyposażenie niezłe (oprócz matrycy i pamięci karty graficznej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam jestem ciekawy, czy ta grafa się do czegoś jeszcze poza 3D nadaje :mysli: Ten HP co podałeś GRazny fajna sprawa - tylko rzeczywiście matryca słabawa.

Ja teraz dobijam nx7010 i przyzwyczaiłem się do 1680x1050, więc mniejszej rozdziałki raczej bym nie chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że 1440x900 to oczywiście mało w 17" (wiem bo mam)

ale 1920x1080 to z kolei za dużo (miałem w 15" i widziałem w 17")

może to kwestia wzroku (choć nie narzekam) ale jak bym teraz szukał to tylko 1680x1050 w 17"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriuu.... a jak z graniem na tym quadro FX?

Właśnie sam jestem ciekawy, czy ta grafa się do czegoś jeszcze poza 3D nadaje

Jak najbardziej Quadro nadaje sie do grania. Roznica w stosunku do karty matki - na bazie, ktroej zostala zbudowana dana wersja Quadro - jest pomijana. np Quadro FX 1600M bazuje na 8700M-GT. Ta do prac w CADzie i 3d jest az nadto wystarczajaca. Do gier troche gorzej ponieważ jest na szynie 128bit.

Ja na Twoim miejscu szukalbym lapka z kartą Quadro FX 3600M. Tu pograsz na high. Ta karta bazuje na 8800M GTS. Najważniejsza sprawa do shader i open gl, dwie karty mają takie sam 4.0 i 2.1.

3600M ma szynę 256bit.

Pamietaj o jednym - co jest do wszystkiego - jest do niczego. musisz sie zdecydować na kompromis z przewaga na...

Ja brałbym Quadro. Jesli zależy ci aby czasem pograć to biezr 1600M. Jeśli to jednak gry mają determinować Twoją egzystencję, a p[raca ma być dodatkiem - szukaj 3600M. :hi:

Tu jest szczególowa konfrontacja wszystkich modeli Quadro:

quadros.jpg

quadro2.jpg

quadro3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o żesz Ty... 70 Wat z samej karty to już niezły piekarnik...ciekaw jestem ile wiatraków te sprzęty mają bo jeszcze z 60 Wat trzeba dodać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...