Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Notebook zamiast stacjonarnego - SolidWorks, Catia, AutoCad + multimedia - jaki?


Rekomendowane odpowiedzi

bo ja wiem... IBM to klasa ale używany i oprócz karty bardzo skromny to chyba przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi też nie leży - podałem jako only przykładowy :naughty: szukam coś dalej, żeby dało radę popracować i się pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że takie np cuś nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem :>

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=671950362

jesli zadowala cie matryca to jest ok. 570M bazuje na 8600GT czyli do gier na medium lub na najnowszych low. szukaj czegos z Quadro 2500M. starsza ale zbazowana na 7900 GTX i szyna 256bit. chyba jakiegos Della na allegro widzialem z ta karta

najlepszym wyjsciem bylby ten: http://allegro.pl/item676295997_dell_m6400_2_53ghz_cad_biznes_xp_1920x1200_matowa.html

:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna maszynka, ale cena jak dla mnie nie do przejścia - ja się muszę zmieścić w czymś do ok 4500pln, dlatego podałem wcześniej to:

http://lapkowo.pl/product_info.php?cPath=20&products_id=95

Może się przejechać endriuu, bo to 60km ode mnie i obczaić. Ogólnie mocny sprzęt, powinien się w grafice również wyrabiać. Co myślicie??

Gwara jakaś jest na rok D2D, ale dokładnie nic nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedz sie dokladnie o serwis. i mozna brac. sam bralem jakis czas temu monitor powystawowy ze stanow Gateway. jestem b. zadowolony. gosc w ząbkach k.wawy handluje. tu jest serwis monitorow: http://www.ckmediator.com.pl/ ale czy lapków tez - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z laptopowo.pl i sprawa wygląda następująco:

1. lapki sprowadzane z USA, nowe, nie odnawiane

2. 1 rok pełnej gwarancji i serwisu we wrocku na miejscu

3. po 1 roku serwisowania, dodatkowo 2 lata serwisu u nich, na zasadzie: części - mój koszt, robocizna - oni

4. zawsze jest jakiś dodatkowy lapek z danego modelu, w razie przedłużenia czasu naprawy lub niemożności jej wykonania, podmieniają na inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bierz. warunki niezle chociaż Ad.3 troche śmierdzi :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówi babka, że robią za darmo, ale właściciel musi niestety pokryć koszty części zamiennych... :gwizdanie: Rok użytkowania to nie mało, ale z autopsji wiem, że pieprzyć zaczyna się zaraz po skończonej gwarancji :>

Ale co tam - pojadę jak coś na testy, bo jest możliwość. Zapuszczę naraz Catie, Solida, Cad'a i zobaczymy czy jeszcze będzie coś się otwierało :>

Jak przejdzie testy, to można wciągać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję w Solid Edgu, NX4, NX5 i NX6, FIFA09 też śmiga. Możesz mieć kamerę mikrofon, czytnik, blue itp....

Używam DELL VOSTRO 1510 z matrycą 1920x1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówi babka, że robią za darmo, ale właściciel musi niestety pokryć koszty części zamiennych... :gwizdanie: Rok użytkowania to nie mało, ale z autopsji wiem, że pieprzyć zaczyna się zaraz po skończonej gwarancji :>

Ale co tam - pojadę jak coś na testy, bo jest możliwość. Zapuszczę naraz Catie, Solida, Cad'a i zobaczymy czy jeszcze będzie coś się otwierało :>

Jak przejdzie testy, to można wciągać :good:

daj znac po testach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kart Quadro to bym chyba nie pakowal aż tyle kasy w to. Patrz tylko że miały przynajmniej Open GL 2.0. Ja osobiście w moim DELLu mam GeForca 8400M GS

Quadro sa spoko, ale dopiero do jakiś CAD/CAE generujących własną grafikę. Używam takiego narzędzia do symulacji odlewania metali i wówczas Quadro się przydaje, aczkolwiek na laptopku też mały projekt zapodam i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówi babka, że robią za darmo, ale właściciel musi niestety pokryć koszty części zamiennych... :gwizdanie: Rok użytkowania to nie mało, ale z autopsji wiem, że pieprzyć zaczyna się zaraz po skończonej gwarancji :>

Ale co tam - pojadę jak coś na testy, bo jest możliwość. Zapuszczę naraz Catie, Solida, Cad'a i zobaczymy czy jeszcze będzie coś się otwierało :>

Jak przejdzie testy, to można wciągać :good:

daj znac po testach

Postaram się potestować, jak tylko skończę egzaminy, bo teraz nie mam nawet czasu założyć dokładki zderzaka i końcówek na wydech :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczasuję się endriuu tymczasowo, więc nie miałem jeszcze okazji sprawdzić. jak coś się ruszy w temacie i wrócę do domciu, to postaram się dać znać, bo sam jestem ciekaw.

Wypoczynek po 3 latach bez urlopu pochłania mi cały czas :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można oceniać sprzęt nie mając go w rękach.

Ja osobiście używam kadłubka, dokładnie compal fl90. Używam go do wszystkiego, w pracy, w szkole (zawód architekt) oraz w domu do gier, filmów itp. Laptop zaskakuje mnie możliwościami mimo,że mam go już prawie 2 lata!! Nie ma najmniejszego problemu z najnowszymi grami (osatatnio grałem w call of duty 4 i 5 na średnich detalach i ciągnał). Jedynie co to grzanie się karty graficznej ale tylko dlatego, że jest naprawde niezła. Stara gf 8600GT!! Ale grałem w crysis na średnich detalach (temp. 98st !! - nie radze trzymać go na kolanach...hehehe), wyciągał też na full detal ale po 10min osiągał 100st i się wyłaczał :D.

Dlaczego wybałem kadłubka?

jako grafik i architek zależało mi na dużej mocy obliczeniowej, dużo ramu, dobrej grafice (bo tego raczej sie nie zmienia) - za rozsądną cene. Dokałdnie wiedziałem czego potrzebuje: dobrego procka i dobrej grafy.Reszte mnie nie obchodziło.Kadłubek na to mi pozwalał. Jak szukałem w FIRMOWYCH laptach to z tą grafą kompy kosztowały 1,5-2 tyś. więcej dlatego,że wpieprzali tam mega dyski twarde, ekstra wypalarki, światełka, przyciski, świecące się dupstwa, które rysowały się pod ręka, piloty i inne ch... :P

Dlaczego polecam kadłubki? kolejny laptop też będzie kadłubkiem jak rozsypie mi się ten (jeśli to możliwe)

Możliwość dostosowania laptopa do wymagań klienta, surowa, chamska, pożądna obudowa -tego sie najbardziej bałem- zawiasy chodzą jak przy zakupie nowego a ma już prawie dwa lata i jest używany przez 18h dziennie (praca-szkoła). Nie da się go porysować-mam zegarek z metalowym paskiem i jeżdze po obudowie codziennie-żadnych śladów.

Co do serwisów...mi nigdy przez ten okres nie był potrzebny. Mankamentami laptopów są dwie rzeczy: zawiasy i chłodzenie. Tutaj nie trzeba się martwić o zawiasy (w każdym modelu nawet, nowym,są takie same obudowy więc nie trudno je wymienić!!) a podzespły są takie sam jak w zachwalanych DELLACH, SAMSUNGACH itp. Gwarancje otrzymujesz na laptopa oraz podzespoły-jak w stacjonarnym. Sam wkładałem sobie pamięć i dokupioną karte wi-fi - brak bląb i innych pierduł.

Na marginesie...kadłubki są robione przez drugą co do wielkości na świecie firme produkującą laptopy VBI, która jest podastwowym producentem dla wszystkich większych firm jak ASUS, HP czy DELL. Podzespoły są wszędzie takie same a jeśli chodzi o odpowiednie dopasowanie podzespołów w tych "lepszych" markach to totalna bzdura. Kto by się w to bawił. Marketing - drogi wiec musi robić wrażenie i wpycha się wszystko największe i najdroższe i najładniejsze. Laptopy kupują biznesmeni, którzy nie mają zielonego pojęcia o sprzęcie!!

Ale sie rozpisałem :blink:

Wybaczcie :embarrassed:

ps. compal to moj drugi laptop..pierwszy to acer ale rozsypaly sie po 2 latach zawiasy i nie dalo sie go naprawic-"nie produkują już takiego modelu więc nie ma części zamiennych"...na tym własnie polega marketing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - bo jeszcze wciąż się zastanawiam nad zakupem nieszczęsnego notebooka do pracy i domu. Z racji tego, że w cenie zaproponowanej przeze mnie na początku nic ciekawego niestety nie było, a w międzyczasie nabyłem X360 do zabawy, to mogę skupić się bardziej na pracy, a ie lapku do gier.

Szanowni koledzy :naughty: w chwili obecnej wyżywam się siarczyście na AC2008 2D, ale mam zamiar ostro przysiąść do czegoś w stylu SolidWorks oraz Catia i znacząco rozwinąć swoje umiejętności w dziedzinie konstruowania 3D.

Moje wymagania to nadal matryca min. 17" full HD, dobry procek oraz mocna i dużo ram'u.

Czy ktoś z Was miał może możliwość użytkowania czegoś takiego:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=772626402

Jak w praktyce sprawiają się karty Quadro i czy nie jest to przerost formy nad treścią, jak do powyższych zastosowań?? Nie chcę zmieniać notebooka za rok, czy 2.

Czy do powyższych zastosowań szukać np zestawienia z prockiem Quad, ale zwykła grafą, a nie Quadro ??

Jaka będzie optymalna konfiguracja ??

Proszę o podpowiedzi osoby, które mają coś wspólnego z CAD/CAM, lub ogólnie z kompami i o jakieś propozycje mocnego sprzętu, który zostanie w domu na jakiś czas.

Z góry dzięki :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...