Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Pasek wielorowkowy "popiskuje" i coś grzechocze (video)


blaster99

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Pasek lubi sobie ćwierkać ,ale tylko gdy przejadę kilka kilometrów bo po dłuższym postoju jest cichy. Doraźnie sprawę załatwia przetarcie go np. wilgotną szmatką. Dodam ze równo rok temu wymieniłem ten pasek (nadszczępił się co groziło jego urwaniem) i napinacz - było cicho przez pół roku i teraz świerszcz :rolleyes: pod maską powrócił.

Druga frapująca mnie sprawa to głuchy "klekot" z okolic alternatora. jutro postaram się dodać filmik

klekotanie z okolic alternatora przedstawiłem w poniższym filmiku (trzeba sie troszkę wsłuchać

http://blaster99.wrzuta.pl/film/9oo758VCD5I/afn_klekot_przy_alternatorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisku nie słychac bo auto zimne było, na filmiku chodzi o klekot-stukot z okolic alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie popiskuje sprzęgiełko kompresora klimatyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie popiskuje sprzęgiełko kompresora klimatyzacji

Wmoim przypadku to nie to gdyz pisk słychac na włączonym trybie ECON czyli wyłączonej klimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwięki potrafią się przenosić z jednej strony auta na drugą co juz kilka razy doświadczyłem dlatego trudno jednoznacznie wskazywać przyczynę kowala którego słychać na nagraniu. Musisz to dobrze osłuchać ponieważ nie sztuka jest wymieniać części ale trafić w sedno. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety czeka cie wymiana sprzęgła na alternatorze - wymieniałem ostatnio u znajomego bo miał dokładnie to samo :hi:

mam może głupie pytanie tj. czy sprzegło alternatora to to samo co napinacz? bo napinacz wymieniony rok temu.. jesli to nie to samo tto ile kosztuje to sprzegiełko i gdzie mozna je kupic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko alternatora to nie napinacz. To rolka (szajba) na alternatoże którą można kręcić tylko w jedną stronę - taki tam wymysł w dislach. Można je kupić w każdym lepszym sklepie z częściami i kosztuje chyba koło 100zł. Wymiana nie jest skomplikowana ale tam chyba trzeba miweć specjalny klucz.

Taki: http://moto.allegro.pl/item673065122_klucz_serwisowy_do_alternatora_vw_audi_mercedes.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie może Ci też grzechotać pompa wspomagania a konkretniej jej łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie może Ci też grzechotać pompa wspomagania a konkretniej jej łożysko

ciekawa uwaga - sprawdze, z tym jednak ,iż dzwięk ten wyraznie dochodzi od alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie może Ci też grzechotać pompa wspomagania a konkretniej jej łożysko

ciekawa uwaga - sprawdze, z tym jednak ,iż dzwięk ten wyraznie dochodzi od alternatora

to raczej pada łożysko alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam koledzy że odgrzewam temat jest specjalny klucz do odkręcenia i wymiany tego sprzęgiełka alternatora chce to sobie wymienić sam tak jak wszystko w obu audiczkach napiszcie sposób wymiany tego sprzęgiełka dzięki za odpowiedziDodam że kupując w sklepie to sprzęgiełko trzeba podać numer vin bo są dwa rodzaje tej części koszt 150-200 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa rodzaje sprzęgła i dwa rodzaje kluczy w zależności czy alternator jest firmy Bosch czy Valeo.

Jeśli kupisz odpowiedni klucz wymiana jest banalnie prosta, ściągasz pasek wielorowkowy , następnie

plastikowy dekielek z tego właśnie sprzęgła , zakładasz ten odpowiedni klucz no i odkręcasz sprzęgiełko. Podobno dobre są firmy INA.

Proponuję zanim zabierzesz się za zakup i wymianę zdjąć pasek z alternatora i sprawdzić działanie

sprzęgła.

Dodam jeszcze ,że u mnie przy zatartym sprzęgle napinacz wariował - skakał (aż się urwał) po wymianie sprzęgiełka

jedynie delikatnie drży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator jest firmy Bosch co do sprzęgiełka to szumi i na 100% to jest to tylko jaki to klucz bo ja mam narzędzi dwie skrzynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego!

Niedawno to przerabialem o czym teraz piszesz ten dzwiek to bankowo sprzegielko alternatora a tu masz link do klucza ktory jest potzrebny

http://www.allegro.pl/item777625684_klucz_xzn_do_sprzegla_alternatora_bosch.html

a co do popiskiwanai paska to umnie tez poiskuje po dluzszym postoju najczesciej ale tak mo 1min. zanika ,niedawno wraz z sprzeg.alternatora wymienialem rowniez napinacz paska bo stary sprzegielko dalo napinaczowi popalic i niestety ,,,,a zanim wymienilem napinacz to trovhe kilometrow zrobilem na stary i pasek mi sie wyslizgal dlatego teraz mi popiskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie części jak napinacz,sprzęgiełko,rolke prowadzącą, pasek kupiłem w http://sklep.intercars.com.pl/ możesz sobie porównać ceny . :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc oto mi właśnie chodziło :) Czyli jak dobrze pomyśle to odkrecę to samym torxem które posiadam a jak nie to pożyczę klucz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...