Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dźwięk z licznika


Rafik77vip1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczoów,jestem tutaj nowy i mam problemik.Zakupiłem mój wymażony samochodzik A4B5 1997r klima,ale po uruchomieniu silnika pojawia się dźwięk który nie wiem co sygnalizuje,bo zadna z kontrolek nie świeci. Panowie proszę o pomoc,bo sprawdzałem już wiele i wszystko jest oki,bynajmniej tak mi się wydaje.Z góry am dziekuje. Pozdrowionka śle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jeździsz na rezerwie , jak przekręcasz na zapłon to ci wtedy za brzęczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jeździsz na rezerwie , jak przekręcasz na zapłon to ci wtedy za brzęczy

O tym samym pomyślałem.

Jaki to dzwięk? Da się go jakoś opisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jeździsz na rezerwie , jak przekręcasz na zapłon to ci wtedy za brzęczy

O tym samym pomyślałem.

Jaki to dzwięk? Da się go jakoś opisać?

Pytasz się mnie :decayed: czy jego bo u mnie to jest jest taki pojedyńczy trwający około 1 sekundy piiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest takie powiedzmy cykanie albo świergotanie (cięzko opisać :>) ? Jak kupiłem audi to tak się zastanawiałem co mi tak cyka w liczniku.

To podobno normalne, moja dziewczyna w swoim seacie też tak ma :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dżwięk trwa około minuty i nie pojawia się za każdym razem,jest on taki jak byś bił w dzwon.Zdarzyło mi się już tak 4 razy.Zgasze silnik przekręce stacyjkę i nadal trwa,w tym samym czasie odpale samochód i jest ciąg dalszy,później znika i nie mam go znowu przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka nie zapiętych pasów :chytry:

a spróbój podłączyć vaga i zrób test licznika itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie może być coś to od nie wyłączonych świateł jakiś błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( Wiecie co Panowie długo się nie odzywałem bo sam szukałem,ale nikt mi z Was nie pomógł i nadal sam nie wiem,ostatnio wymieniając koła to ten sygnalik był przez dłuższy czas,jak opuściłem samochód przestał wiec pomyślałem o jakimś płynie,chociaż wszystkie no powiedzmy sprawdzałem,ale przez ściśniecie rur wodnych (słabo widoczny poziom płynu) stwierdziłem ze mało go mam dolałem innego(na jesień wymiana) nio i znowu sie ten sygnalik po 100 km odezwał,prosze pomóżcie bo już sam zwariowałem a samochodzik buja świetnie.Pozdrowionka wszystkim śle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to sygnał o kończących się klockach hamulcowych czujnik abs (teraz zgaduje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszce raz !

wkladasz kluczyk i przekrecasz i co..........czy odpalasz i dzwiek sie dopiero pojawia i trwa........sekund

to jest ciagle pikniecie ....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszce raz !

wkladasz kluczyk i przekrecasz i co..........czy odpalasz i dzwiek sie dopiero pojawia i trwa........sekund

to jest ciagle pikniecie ....?????

Już napisał że trwa ok. MINUTY.

Z tego co się orientuje to pojawieniu się którejś z kontrolek ostrzegawczych nie towarzyszy tak długi sygnał dźwiękowy więc to musi być coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kolego było by łatwiej jakbyś nagrał jakiś krótki filmik i na youtube wrzucił czy gdzieś może by to pomogło.

Jeśli nie chcesz sie bawić podjedź na Vaga i ewentualnie niech ktoś spojrzy jakis mechanik co sie dzieje.

Sprawdź też czy wszystkie kontrolki przy starcie ( te które powinny ) zapalają sie. Ściagnij z forum jest instrukcja obsługi i tam jest napisane które kontrolki powinny sie zapalać przy przekręceniu kluczyka.

Może po prostu masz spaloną kontrolke i coś jest nie tak ale martwi mnie to, że ten sygnał jest aż tak długi hmmm. Jedyne co może tyle czasu hałasować to chyba dźwięk nie wyłączenia świateł jak już kolega wcześniej napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa zobacz czy zapalają ci się: kontrolka poduszki i ABS bo w wypadku awarii któregoś systemu możesz mieć sygnał ostrzegawczy, taki sam jak byś zostawił światła zapalone i wyciągną kluczyk ze stacyjki . A najlepiej podepnij Vag jak możesz bo kontrolki idzie załatwić aby się zapalały i gasły po określonym czasie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić kiedyś Audi A3, zrezygnowałem bo po odpaleniu zapalała się kontrolka od oleju i był taki właśnie sygnał.

I wiecie co mi koleś powiedział, że jakby chciał odłączyłby kontrolkę w liczniku i nic by nie było :mysli:ać, a sygnału po chwili już nie słychać...

Więc może tu też jest taka sytuacja??? :mysli:[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2009, 20:50_________________________________________________"i nic by nie było widać"

(sorki za literówkę) :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić kiedyś Audi A3, zrezygnowałem bo po odpaleniu zapalała się kontrolka od oleju i był taki właśnie sygnał.

I wiecie co mi koleś powiedział, że jakby chciał odłączyłby kontrolkę w liczniku i nic by nie było :mysli:ać, a sygnału po chwili już nie słychać...

Ale wtedy, po przekręceniu kluczyka, ta jedna kontrolka nie zapalałaby się razem z pozostałymi kontrolkami... co mogłoby wskazywać, że ktoś coś przy niej majstrował :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, masz racje :hi:

U mnie w aucie po każdym przekręceniu kluczyka zapalają się kontrolki:

- podgrzewanie świec żarowych

- elektroniczna blokada (symbol samochodu z kluczykiem)

- air bag

- abs

- kontrolka hamulca ręcznego

- ładowanie akumulatora

Po odpaleniu wszystkie gasną.

licznikp.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...