Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Nie mrugający kierunkowskaz przy zamykaniu z pilota


MARW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,od pewnego czasu jak zamykam z pilota auto nie mrugają kierunkowskazy tylko słychać jak się zamyka, przy otwieraniu jest dobrze mrugają dwa razy .Może ktoś spotkał sie z czymś takim może można to kodować.prosze o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz komuter podlaczyc

u mnie pokazuje blad <drzwi zamkniete otwarte>

samochod zamyka bez mrugniecia swiatlem a otwiera normalnie z mruganiem

trzeba wymienic niestety caly zamek (jest on zintegrowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musiał podłączyć kompa,ale żeby zaraz cały zamek wymieniać.

Zdecydowanie najpierw wepnij pod kompa i poszukaj błędów, sprawdź bezpieczniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki całe , musze podpiąć kompa. Ostatnio jak domykałem szyby troche pobawiłem się przyciskami w pilocie i tak mi się wydaje że mogłem coś przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki całe , musze podpiąć kompa. Ostatnio jak domykałem szyby troche pobawiłem się przyciskami w pilocie i tak mi się wydaje że mogłem coś przestawić.

Mogłeś coś po prostu przeprogramować. Jak masz jakąś instrukcję od alarmu to spróbuj zresetować ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak odpialem siłownik szyby w drzwiach kierowcy to tak się działo. Więc tam też można szukać przyczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyną moze byc tez włącznik swiateł awaryjnych miałem cos takiego w audi B5 AHH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mialem podobny przypadek ale u mnie nie swiecila tylko lewa strona i wina lezala w kostkach przy pompce. poprostu przeczyscilem i teraz jest git ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapalą się awaryjne przy zamykaniu tzn. że nie zamknęły się któreś drzwi. Miałem podobny poroblem. U mnie nie zamykały się prawe tylne. Jak trzasnąłem mocniej wszystko było wporządku i drzwi się zamykały oraz awaryjne pstrykneły. Teraz problem ustał, nic nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostrzym sposobem sprawdzenia co nie gra, jest podłącznie kompa i sprawdzenie błędów w module komfortu.

Brak mrugnięcia kierunków mogą spowodować dwie przyczyny - brak zakodowania MK lub niesprawność któregoś z systemu. Najpierw sprawdź czy po zamknięciu samochodu miga Ci ta czerwona lampka w drzwiach kierowcy - jak miga tzn, że systemy są sprawne tylko trzeba zakodować odpowiednio modul komfortu, jeśli nie miga lub świeci sie cały czas - sprawdź czy któreś z dzrwi po zamknięciu samochodu pozostały otwarte. U mnie jest tak, że jak np. któreś drzwi są niezatrzaśnięte/niedomknięte odpowiednio, wtedy migacze nie mrugną, a lampka w drzwiach kierowcy nie miga. Jak znowu kiedys zerwał mi sie kabalek zasilania modułu tylnych drzwi, to kierunki też nie mrugnęły ale lampka w drzwiach świeciła sie cały czas na czerwono - drzwi wtedy sie nie zamkną wogóle.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprawdziłem wszystko jak opisałeś i okazuje się że po zamknięciu lampka w drzwiach kierowcy miga i całe auto jest zamknięte ale w MK pojawiła się błąd nr 01559 i teraz jestem w wkropce bo kompletnie nie mam pomysłu co z tym zrobić, oco może chodzić (wszystko normalnie się zamyka) :wallbash:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos znalazłem na innym forum:

"01559 - Drivers Door

58-10 - Can't Lock - Intermittent

Krótkie info: Zamek działa idealnie, otwiera się zarówno z pilota jak i z przycisków na drzwiach. Podczas otwierania drzwi nie mam sygnalizacji ich otwarcia, nie zapala się także lampka na suficie. Ogólnie to tak jakby jakby przetarły się gdzieś przewody od czujnika zamku drzwi. Prawdopodobnie w sobotę coś z tym zacznę, ale na dzień dobry mam pytanie, jeśli w drzwiach będzie wszystko OK, a na wyjściu styków nie będzie zasilania, to... Gdzie dalej idą te przewody? "

Niestety nie było rozwiązania problemu. Co wiemy: na pewno chodzi o drzwi kierowcy. Wg mnie do sprawdzenia:

-kabelki w gumowej przelotce pomiędzy kabina a drzwiami; jak OK to

-sprawdzenie prądu przy kostce zamka; jak OK to

-przeczyszczenie mikrostycznika w zamku jak zacznie działać to OK a jak nie to wymiana zamka kierowcy...

Chyba, że ktos ma jakies inne propozycje

pozdr :hi:

[br]Dopisany: 20 Styczeń 2012, 16:05_________________________________________________INFORMACYJNIE:

01559 - Drivers Door; 59-00 Can't Unlock / 60-00 Won't save

Possible Symptoms

* You cannot lock or unlock the Drivers Door

Possible Causes

* Mechanical failure in the doorlock

* Mechanical failure is cables

* Short to Groud / B+ in wiring

Possible Solutions

* Check wiring and connections

* Check mechanical cables

* Replace the doorlock

Czyli generalnie to co napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamek to 50 zeta na alledrogo więc tragedii nie ma. Z wymianą będzie trochę gimnastyki ale wszystko do zobienia. Masz może kogoś z kim mógłbys zorganizować podmiankę dla sprawdzenia zamka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...