Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Przejechałem 17000km na oleju 10W40 o normie 505.00 - czy to zaszkodzi?


Piotrp

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy musza byc skutki jazdy na oleju 505.00 MOBIL 10W/40 17.000KM (z dwiema wymianami czyli jakies 8500 jedna wymiana) jesli tak jakie beda objawy w przyszlosci i co najbardzej ucierpialo w silniku dodam ze 2000 KM zrobilem juz na 505.01 i nie zaobserwowalem zadnych niepokojacych skutkow Auto ma obecnie przejechane 215tys POZDRAWIAM WSZYSTKICH MILOSNIKOW AUDI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

służy nie służy firmowym peugotem TD z turbo zrobilismy juz 50kkm bez wymiany oleju i nic sie z silnikiem niedzieje ani z turbo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym przejmować-jeśli stan oliwy był ok,ale na przyszłość pamiętaj o częstszych wymianach,bo to napewno nie służy motorowni

Ps.Pisz bez capsa!

Chodzilo o to, ze jezdzil na innym oleju niz zaleca producent...

Jesli z silnikiem nic sie nie bedzie dzialo, to zapomnij o sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominaj o sprawie i jeździj śmiało, tym bardziej, że nic nie stukało

Teraz po prostu trzymaj się 505.01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic sie nie dzieje znam takich co na półsyntetyku śmigają passatami i nie patrzą na normę 505.01.

Ja też jeżdżę na innym niż producent zaleca ale fulsynetyk 5W50 i nic mi sie z motorem nie dzije ani z PD przebieg 220 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

służy nie służy firmowym peugotem TD z turbo zrobilismy juz 50kkm bez wymiany oleju i nic sie z silnikiem niedzieje ani z turbo ;)

Zobaczymy jak dlugo jeszcze polata jak tak bedziecie dbali. Ale co sie tam przejmowac, to przecierz firmowy, co nie? :doh1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem :mysli: przecież producent (książka obsługi) zaleca stosowanie 505.00 jak i 505.01 (AWX) 2002

coś kolega źle przeczytał, do silnika AWX wyłącznie stosuje się olej spełniający specyfikacje 505.01 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...