Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprężarka i wentylator sie nie załącza


wasyl1704

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Wczoraj pojechałem nabić i odgrzybic klimatyzacje koszt 280zl,i co z tego jak klima nie dziala:(Spręzarka i wentylator sie nie załacza.Magik w warsztacie podpioł mi ja na chwilke jakoś na krótko i wtedy sie załaczyla,tylko mowil cos ze za szybko sie temperatura podnosi.Mam pytanko co to moze byc?czy ktos z was mial podobny problem?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początek sprawdziłbym bezpieczniki pod osłoną kierownicy (jak dobrze pamiętam 40A i 5A). Jeżeli będą sprawne to kolejno przekaźniki (2 i 3 nad tymi bezpiecznikami)

PS.Jeżeli wyżej wymienione elementy będą ok to pozostaje czujnik wysokiego ciśnienia (Presostat), który steruje pracą wentylatora i sprężarki w zależności od ciśnienia w układzie.

PS. Jeżeli masz klimatronik to może najpierw jeszcze sprawdziłbym błędy klimatronika. Czy wcześniej (przed nabiciem) sprężarka i wentylator pracowały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania z tym że mam ciut inny problem.

Wczoraj rano kolo 8:00 klima chodzila jak trzeba. O 10:00, po krótkim postoju międzu 9:00 a 10:00 już mi się nie załączyła - wentylator stoi i sprężarka też.

Vag nic nie wykazał, posprawdzałem bezpieczniki nr 25,15 - są OK.

Kolego Pietia25 masz może jkakies sugestie co do mojego przypadku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klime nabijałem a raczej wymianiełem w niej praktycznie wszystko w sierpniu zeszłego roku po sprowadzeniu auta.

I działało wzystko.... tak jak napisałem tego samego dnia po krótkim postoju około 1h juz się nie załączyła...

A chłodziła całkiem przyzwoicie bo mój pasażer nawet stwierdził żebym zwiekszył temperature bo mu zimno bvyło...

PS Co ile jeździcie klime nabijać ??

Acha i moge jeszcze dodać że śniezynka mi się zapala i cały czas świeci.[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 00:08_________________________________________________

Dziś wykonałem następujące czynności:

1. Sprawdziłem przekaźnik nr 3 ( nie mam przekaźnika 2) i okazał się zepsuty więc go wymieniłem - 25zł. Sprawdziłem też bezpieczniki nr 30, 25, 40 i 5 w skrzynce bocznej ( standardowej) bezpieczników i są OK.

02072009001.th.jpg

2. Sprawdziłem wtyczkę czujnika który znajduje się pod prawym reflektorem ( od strony pasażera ) - nie była luźna ani zaśniedziała więc zostawiłem jak była. ( Na forum polecano by to sprawdzić więc sprawdziłem, zdjęcie poniżej zapożyczone z tego forum).

b52e9673ad6b3f78.th.jpg

Poradźcie proszę co dalej mam sprawdzać ?

3. Sprawdziłem wentylator czyli usiłowałem go podpiąć na krótko. Na forum wyczytałem że zielona wtycza obok pojemnika wspomagania jest własnie od wentylatora. Rozłączyłem ja więc i dorobionym kablem złączyłem z "+" na akumulatorze. Wentylator nie ruszył. Dało się słyszeć jedynie jakby cykanie magnesu chyba. No chyba ze nie tą wtyczkę sprawdzałem. Czy po takim podłączeniu wentylator powinien ruszyć ?

02072009c.th.jpg

Poradźcie proszę co dalej mam sprawdzać ?

Dorzucam jeszcze kody jakie otrzymałem na klimatornicu. Dla numerów których nie ma wyszczególnionych jak np 1,2,3, i kilka innych oznacza ze na wyswietlaczu pojawiła się cyfra zero więc ich nie spisywałem. Chyba w miarę czytelene:

scan0002mvh.th.jpg[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 11:44_________________________________________________Panowie na pewno ktos z Was jest mi w stanie odpisac wieć bardzo prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zle podlaczyles wentylator w celu sprawdzenia . wtyczka czerwona jest do wentylatora to ta wieksza , a zielana chyba idzie do sprezarki , kable do wentylatora sa stosunkowo grube ,[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 21:28_________________________________________________sorry u ciebie widze na foto ze masz wtyczke brazowa do wentylatora , wlasnie to te dwa grubsze przewody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info !

Sprawdze wskazane kable. tylko mam nadzieje ze jak podpialem ten zielony kabel i bylo slychac to cykanie to czegos nie uszkodzilem....[br]Dopisany: 02 Lipiec 2009, 22:58_________________________________________________Podpiałem wentylator n a krótko i zero reakcji. Biorę się za jego wymianę i demontaż zgodnie z tym opisem:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=4002&highlight=wymiana+wentylatora+klimatyzacji

mam nadzieje że bedzie podobnie :)[br]Dopisany: 03 Lipiec 2009, 09:13_________________________________________________Wentylator okazał się jednak sprawny więc pojechałem do Klima Śląski w Mikołowie - prawdziwi fachowcy, posprawdzali wszystko co sie dało, wymienili filterek w przewodzie klimy, ten zaraz kolo szyby i co sie okazało był źle założony :) i zapchany troche. Zalozyl dobrze po przeczyszczeniu i uzupelnili czynnik. Brakowalo okolo 200gram.

Teraz wszystko chodzi elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli jednak gdzieś mi coś dalej ucieka... Szkoda tylko że badanie UV nic nie wykazało a rozebrali cele auto... Czas pokaże co dalej. Póki co klima chodzi.:) i to mnie cieszy... Teraz się muszę wziąć za impulsator bo padł... Pechowy tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...