Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Ile powinno być wentylatorów ?


narty_jezusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mialem ostatnio "malą" kolizje po ktorej bylem zmuszony do zakupu pasa przedniego wraz z chlodnica.

Od tego zaczely sie wszystkie problemy :D.

Wiec tak gosciu od ktorego kupowalem pas wraz z chlodnica powiedzial mi ze czesci sa z A4 1.9 TDI, mam ten sam model aczkolwiek w mojej wersji są dwa wentylatory, a w wersji ktora zakupilem jest miejsce tylko na jeden a w miejsce drugiego wstawione sa kratki.

Pytanie moje czy musze wycinac teraz otwor i wstawiac ten drugi czy moge zostawic tak jak jest.

Dodam ze nie mam klimy w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz klimatyzacje musisz wstawic 2 wentylator

Dodam ze nie mam klimy w aucie.

Kolega napisał,że nie ma klimy więc powinieneś miec jeden wentylator. :)

Ja też nie mam klimy i mam dwa wentylatory. Jeden kręci się cały czas, bo jest na wiskozie, a drugi elektryczny wspomagający ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym niepotrzebnie robić sobie roboty, ale silnika przegrzac tez bym nie chciał...

Przez 2 lata użytkowania auta ani razu nie załączył mi się ten drugi wentylator elektryczny. Na liczniku wskaźnik temperatury nigdy nie przekroczył 90 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 90 km był tylko 1 wentylator a 110 i więcej montowano już dwa więc będziesz musiał się trochę narobić :hi:

Ja mam 1Z i mam dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 90 km był tylko 1 wentylator a 110 i więcej montowano już dwa więc będziesz musiał się trochę narobić :hi:

Ja mam 1Z i mam dwa.

i pewnie klimatyzacje - widziałem wersje "gołą" i miała 1 :kox:

W AFNie moze być jeden wentylator jesli bedzie bez klimy, bez znaczenia czy to bedzie 90KM czy 110KM

zaden wentylator wspomagający nie jest potrzebny przy sprawnym układze chłodzenia ale przyznam że kilka razy widziałem model bez klimy z dwoma wentylatorami :mysli: pewne jest jedno Jest klima musza być dwa. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugi wentylator jesli nie jest w aucie w klima ma za zadanie wspomaganie chłodzenia wentylatorowi który jest na wiskozie, wentylator elektryczny zalacza sie przy odpowiedniej temperaturze ok 100st. Jesli nigdy sie komus nie załoczył znaczy ze jest uszkodzony, mozna wymieniac cały badz rozebrac i wymienic szczotki (koszt 20zł) (jesli ofc jest zasilanie na nim a sam on nie dziala)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz76 (swoją drogą szlachetny ten rocznik) masz taką tabelkę jakąś, wykaz czy jak to zwał z możliwością odczytania VIN w ostatnich sześciu cyfrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz76 (swoją drogą szlachetny ten rocznik) masz taką tabelkę jakąś, wykaz czy jak to zwał z możliwością odczytania VIN w ostatnich sześciu cyfrach?

Niestety, nic takiego nie posiadam. :hi:[br]Dopisany: 03 Lipiec 2009, 18:14_________________________________________________

wauzzz8dzva116266

Masz hak holowniczy oryginalny?

Wentylator dodatkowy elektryczny w Twoim aucie powinien być jeżeli :

1. Auto posiada klimatyzację

2. Auto wyposażone jest fabrycznie w hak holowniczy, chodzi tu pewnie o obciążenie silnika.

Zatem, jeżeli nie posiadasz klimatyzacji oraz nie korzystasz regularnie z haka holowniczego to możesz sobie ten wentylator darować.

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym dodał jeszcze jeden (wewnątrz kabiny) - dla ostudzenia zapałów kierowcy i wcale nie mam tu na myśli kolegi narty_j.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...