Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zatarta sprężarka


Zerwi

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zerwało mi pasek od klimy ,okazało się że zatarła się spręzarka . Moja sprężarka ma nr. 8d0 260 805 f , a mam okazję kupić tanio o nr. 8d0 260 805 d ,czy są one zamienne ?

Pozdrawiam Paweł

Z ciekawostek podam że mój znajomy też w :audi: ,nabijał klime w tym samym zakładzie co ja i też ma zatartą sprężarke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w ETCE - 805F i 805D (zastąpiony w 2004 przez 805M) są podane jako kompresory dla silników AHU, AFN i AFF. Wszystko marki ZEXEL. Wydaje mi się że będzie pasował ale gwarancji nie daję więc poczekajmy aż bardziej obeznani koledzy się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem ,ale z tego co wiem zatartych sprężarek się nie regeneruje.Samo kupno sprężarki to pikuś ,kupiłem wczoraj 805d z możliwością zwrotu.Najgorsze usłyszałem po przyjeździe do warsztatu :

montaż 200 zł

płukanie 600 zł

osuszacz 100 zł

skraplacz ok 600 zł - czy to jest konieczne ?

napełnienie 150 zł

pochlastać się można gratis

Proszę jak ktoś ma warsztat w mazowieckim co zrobi to po normalnych cenach to proszę o namiary

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie i osuszacz to rutyna. Skraplacz wtedy, jeżeli opiłki pozatykały ścieżki. Z praktyki wiem, że jeżeli ma być zrobione dobrze i na długi czas to niestety nie ma miejsca na oszczędności. Kolego, ceny które podałeś nie są złe, to musi kosztować i nic nie poradzimy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie szukaj oszczędności :gwizdanie:, bo nie ma to jak się dowiedzieć potem że znowu masz zatartą klimę, kolego wyżej też tak mam :wallbash: no ale cóż wychodzi zaniedbanie i niedbałość poprzednich właścicieli no ale doprowadzam autko powoli do pożądku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli sprężarka jeszcze działa, ale "piszczy" (jak łożysko), to wystarczy sama naprawa, czy powyższe płukanie i wymiana tych wszystkich ww. części jest niezbędna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również mam pytanie na czym polega to tzw płukanie?? czym sie to robi?? czy kupujać np kompletna klime do przekładki z samochodu przeznaczonego na czesci jest to konieczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie polega na przemywaniu każdego elementu klimatyzacji specjalnym płynem. Zależy w jakim stanie jest klima, którą chcesz kupić. Jeżeli stała długo rozszczelniona to można dla pewności wykonać taki zabieg i oczywiście przy montażu idzie nowy osuszacz i wszystkie uszczelki.

Kolego, jeżeli piszczy z klimy upewnij się, że to nie napinacz czy łożysko. Jeżeli piszczy sama sprężarka to jak najszybciej ją wymień, oczysć/ wymień dyszę rozprężną jeżeli są opiłki i wymień osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ja jestem w odwrotnej sytuacji bo posiadam kompletna klime do a4 golfa iv i bory chciał bym je jakoś zabezpieczyć na czas w ktorym będą siedzieć na polce z tego co sie zorientowałem to płyny są ogolnie dostępne jeśli układ jest cały zdemontowany to myślę ze dało by się rady wypłukać go ręcznie bez użycia żadnej maszyny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc na zakończenie:

Sprężarki 805f i 805d są zamienne. :good:

-sprawdzenie na hamowni sprężarki

-wymiana koła pasowego(kupiłem z uszkodzonym)

-płukanie układu

-nowy osuszacz

-nowy skraplacz valeo

-pasek

-nowy wąż (stary przy wykręcaniu ze skraplacza uległ uszkodzeniu)

-nabicie klimy +barwnik

całość kosztowała 1750 zł

plus cena sprężarki 350 zł

-po 2 tyg ponowna wizyta w warsztacie (wymiana dyszy rozprężnej)

odgrzybiane gratis.

-za rok wymiana osuszacza.

Temperatura z kratek 2 stopnie. :evil:

Co ciekawe zakład nie chciał naprawiać klimy bez wymiany skraplacza, stwierdzili ze szkoda ich pracy bo opiłki zostaną w skraplaczu i znowu dojdzie do zatarcia kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę się wykosztowałeś Kolego, ale teraz nie powinno być więcej żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem się spytać czy jak ściągnę napęd klimy (pasek) i włączę silnik to nic się nie stanie?? można tak robić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...