Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Niepokojące zachowanie silnika po trasie


vronka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj zrobiłem trasę 750km. Jazda spokojna - max 120, momentami wrecz zamulasta - 1800-1900 obr/min na 5 biegu. Na marginesie spalanie rewelka - 5,5l/100km.

Dzis zauważyłem dwa niepokojące objawy. Przy jezdzie bardzo powoli na drugim biegu (np sytuacja gdy dojezdza sie do aut przed toba na 2 biegu np w korku i nie zatrzymuje sie bo auta w miedzy czaie ruszaja i nie redukuje sie na 1 tylko rozpedza sie z tych 1200obr/min. I dzis kilka razy zauwazylem ze w tej sytuacji do 1800 obr auto po prostu nie jedzie. Wiem ze sa to niskie obroty i turbina nie kreci i moment obrotowy jest niski ale wczesniej jako tako sie zbieral. Teraz jest tak ze czy lekko czy mocno wcisne gaz to bez wcisniecia sprzegla i wprowadzenia silnika na obroty nie da sie napedzic.

Drugi objaw a wystepuja one lacznie to to ze stojac w miejscu na luzie dodaje gazu bardzo lekko - VAG pokazuje ze gaz wcisniety jest w 1% silnik zaczyna drżeć jakby miał zgasnąć, aż całe auto drga. Ten sam objaw wystepuje gdy popuszczam sprzeglo i dodaje gazu jak przy ruszaniu, ale nie ruszam tylko puszczam gaz i wciskam sprzeglo - silnik przez chwile wpada w takie drgania.

Zrobilem logi statyczne VAGiem i poza roznicami w grupie 013, ktora nie wiem co pokazuje nie ma żadnych różnic w porównaniu do poprzednich ktore byly prawie ok. Prawie bo zaplon ciut za wczesny ale ze rozrzad dopiero robiony to mi spanky powiedzial ze moze zostac bo sie sam opozni i termostat do wymiany bo trmp 82st. Bledow nie pokazuje.

Wie ktos co to moze byc? Gorsze paliwo? Czy moze cos w silniku.

kolego jak zakładasz temat uzywaj prefixu,bo po raz kolejny poprawiam za tobą.Nastepnym razem od razu wywale do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...