Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Powolny centralny zamek


NikoA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie co zrobić zeby central zamykał szybko wszystkie zamki jednocześnie a nie przeciągał[chodzi mi o to ze jak zamykam z kluczyka to strasznie wolno zamyka]z otwieraniem jest tak samo.Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie co zrobić zeby central zamykał szybko wszystkie zamki jednocześnie a nie przeciągał[chodzi mi o to ze jak zamykam z kluczyka to strasznie wolno zamyka]z otwieraniem jest tak samo.Co to może być?

a jak dlugo to trwa? sekunde, dwie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dwie na pewno max do trzech,a powinien raczej w sekunde?

na pompce,jaka jest w B5 to raczej norma-krecisz i po chwili sie zamykaja zamki,w B6 juz jest elektryczny,co trwa to szybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nic nie kręcę zamykam i otwieram auto z kluczyka,a i jeszcze jedno czasami jak zamknę to diody od alarmu nie mrugaja

mialem na mysli krecenie kluczem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem mileś na myśli kluczyk,czyli co normalka?ten typ tak ma.dzięki :>

:wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy układ pneumatyczny jest szczelny. Zamykanie z kluczyka trochę trwa ale na pewno nie 3 sekundy. Możliwe że jest jakaś nieszczelność i pompa musi trochę pochodzić aby wyssać powietrze lub podpompować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, miałem kiedyś nieszczelny siłownik tylnej klapy i pompa mieliła z 10 sek zanim zamknął się bagażnik. Inna sprawa, że szukanie nieszczelności na tych przewodach to rzeźnia, chociaż prędzej obstawiałbym któryś siłownik w drzwiach lub właśnie bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie,będę miał chwile wolnego czasu to zajrzę w te zamki :cool1:[br]Dopisany: 16 Lipiec 2009, 21:08_________________________________________________a jeszcze jedno chciałem zapytać co to może być ze nie zawsze świecą się diody od alarmu w dziwach,zauważyłem ze jak jeżdżę sam[uzywam tylko dzwi kierowcy]to nigdy po zamknięciu nie mrugaja.a na przykład z pasażerem,jak wyjdziemy to zawsze działają,dziwna sprawa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 to chyba norma, myślałem, że już cos mi pada i tak mam od roku i wszystko cyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, miałem kiedyś nieszczelny siłownik tylnej klapy i pompa mieliła z 10 sek zanim zamknął się bagażnik. Inna sprawa, że szukanie nieszczelności na tych przewodach to rzeźnia, chociaż prędzej obstawiałbym któryś siłownik w drzwiach lub właśnie bagażniku.

ja mam właśnie to samo. pompka mi mieli z 10 sek zanim otworzy (zamyka normalnie krótko) i słychać syk z lewych przednich drzwi. rozebrałem je i słychać jak ucieka powietrze, da się to naprawić czy nie? bo pryskałem płynem do szyb i nieszczelność na przewodzie czy połączeniu z siłownikiem nie wchodzi w grę nawet bąbelek się nie pokazał. więc na 100 % siłownik do wymiany bądź naprawy. A skutek nieszczelności jest taki że co prawda drzwi jeszcze się zamykają i otwierają ale klapa bagażnika już nie za każdym razem. jak ktoś może pomóc to poradźcie czy możn naprawić siłownik czy wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...