Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Luz na pompie wody


rikokodo299

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :):)

Mam mały luz na pompie wody góra dół. Nie ma jednak żadnych wycieków nic nie wyje, nie ubywa płynu. Przypuszczam że nie była jeszcze wymieniana. Kiedy ją należy wymieniać. Czy ten objaw kwalifikują ją do wymiany.

Za pomoc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny, że piszesz o kole pasowym pompy wody - masz zdjętą osłonę paska rozrządu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :):)

Mam mały luz na pompie wody góra dół. Nie ma jednak żadnych wycieków nic nie wyje, nie ubywa płynu. Przypuszczam że nie była jeszcze wymieniana. Kiedy ją należy wymieniać. Czy ten objaw kwalifikują ją do wymiany.

Za pomoc z góry dziękuję

wymieniac razem z rozrządem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny, że piszesz o kole pasowym pompy wody - masz zdjętą osłonę paska rozrządu ?

pompa w tym silniku jest kręcona paskiem wielorowkowym :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa w tym silniku jest kręcona paskiem wielorowkowym

potwierdzam ostatnio zmieniałem pompa wody w AFN jest zaraz pod wisco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ostatnio zmieniałem pompa wody w AFN jest zaraz pod wisco

ale mowa tutaj jest o silniku AVG a nie AFN;

AVG to ta sama konstrukcja co ASV, AHF, ALH a tam pompę napędza pasek rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przepraszam, że nie napisałem pompa jest na pasku wielorowkowym nie na rozrządzie mimo tego ze jest to silnik AVG. Mam wszystko zdjęte pasek klinowy oraz lekko odsunięty przód. Do wszystkiego mam dostęp. CO mam robić wymienić ją czy czekać aż będzie przeciekała, bo ma lekki luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam ostatnio zmieniałem pompa wody w AFN jest zaraz pod wisco

ale mowa tutaj jest o silniku AVG a nie AFN;

AVG to ta sama konstrukcja co ASV, AHF, ALH a tam pompę napędza pasek rozrządu.

AVG ma taką pompę co AFN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przepraszam, że nie napisałem pompa jest na pasku wielorowkowym nie na rozrządzie mimo tego ze jest to silnik AVG. Mam wszystko zdjęte pasek klinowy oraz lekko odsunięty przód. Do wszystkiego mam dostęp. CO mam robić wymienić ją czy czekać aż będzie przeciekała, bo ma lekki luz.

wymieniaj jak masz rozebrane :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wymieniłem jej. Pokazałem ją kilku mechaniką i powiedzieli żeby nie wymieniał. Takie luz to mają i nowe pompy płynu chłodniczego. Zakładali pompy różnych firm i rozlatywały się po 10 tyś (może było fatalne wykonanie). A jeśli jest to oryginalna to bez problemów można dalej jeździć. Poczekam aż będzie hałasować, cieknąć lub ubywać płyn. Jedno z trzech :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie wymieniłem jej. Pokazałem ją kilku mechaniką i powiedzieli żeby nie wymieniał. Takie luz to mają i nowe pompy płynu chłodniczego. Zakładali pompy różnych firm i rozlatywały się po 10 tyś (może było fatalne wykonanie). A jeśli jest to oryginalna to bez problemów można dalej jeździć. Poczekam aż będzie hałasować, cieknąć lub ubywać płyn. Jedno z trzech :decayed: :decayed: :decayed:

Pytanie: kiedy był robiony rozrząd i czy była ona razem z nim wymieniana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniam zawsze z rozrządem. Nie kupowałem oryginalnej tylko... już nawet nie pamiętam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd przy 90000, chyba nie była wymieniana teraz jest 130800.Tylko że ona nie jest na tym pasku co rozrząd. Ty wymieniałeś już pompę. Ile kosztuje oryginalna AUDI.

ten przebieg to miales kilka lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...