Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zaoliwiona rura od intercoolera


Renne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie do znawców, mam nadzieje że pomożecie. Otóż na załączonym przeze mnie zdjęciu poniżej z węża, który łączy intercooler(górna część) z kolektorem ssącym widnieją ślady oleju. Czy to jest norma czy rzeczywiście coś niedobrego się dzieje? Wspomnę, że obejma metalowa była lekko niedokręcona więc ją dokręciłem, ale również interesując się tematem przy okazji zdjąłem ten wąż i znajdowało się tam dość dużo oleju. Czy warto to czyścić? Myslałem o całkowitym demontażu tej rury i jej przeczyszczeniu po uprzednim demontażu czujnika, który się na niej znajduje, poza tym chcę wyczyścić czy okazji ten kolektor wraz z egr. Te liczne ślady oleju mogą być wynikiem złej pracy turbiny? Zdejmowałem również gumową rurę od strony wirnika turbiny która idzie do filtra powietrza i tam też były ślady oleju chociaż sam wirnik moim zdaniem nie posiadał znaczących luzów. Silnik 110 ps ale ta moc nie jest w żaden spoób odczuwalna, także coś musi się dziać.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2e1d6be81dd34f40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny przypadek był u mnie, turbawka puszczała oliwę...

Dla pewności sprawdź ile z odmy leci oleju, jak to zrobić napisałem na forum.

Gdy okaże się że po odłączonej odmie od dolotu zbiera ci się tam olej będziesz miał jasną sytuację że turbo puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi kapie tylko że jest sołona pod sinikiem i nie widac ale jak sie osłone zdejmie to już widać, odradzam wszytkim kupno na allegro "NOWYCH" TURBIN W OKAZJONALNEJ CENIE 1400 ZŁ, sorki za duże litery ja popełniłem ten bląd turbina ma 25 tyś km i zaczyna gwizdać, wali oliwy w trzy diabły w dolot z EGR żyga jak diabli, nigdy nie gaszona zaraz po jeżdzie, olej full syntetyk zawsze wymieniany przed 15000, dbałem o nią a ona i tak zaczęłą dawać ciała, moje zdanie jest takie ze opychają tzw nowe turbiny jak piszą z zapasów magazynowych, dają gwarncję rozruchową np na 10 dni a to snanowczo zamało żeby zobaczyc czy turbina wali oliwą. Sprzedają turbiny które nie przeszły testów, ich daty produkcji nie są bierzące tylko sprzed kilku lat.

Założe chyba jakis wątek o tym żeby inni sie nie dali naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w dolocie musi być bo turbina jest nim smarowana

a gdzie taką wiedzę nabyłeś ?

pierwsze słyszę, że turbinka jest smarowana olejem znajdującym się w dolocie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział, że w śladowych ilościach może być przez chmurę oleju z odmy a nie ze smarowania turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega też tak ma, był u jakiegoś mechaniora i szuka turbinki. Jednak ten mechanior zaleca chodzoną z audi, allegro stanowczo odradza z doświadczenia niby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób poleca TURBO-TEC Jaworzno. Niesłysząłem negatywnej opinii na ich temat, a nawet wiele pozytywów.

Zamierzam w najblizszym czasie tam regenrowac, niesety cena najwyzsza z jaka sie spotkałem 930zł netto.

Jak juz wczesniej koledzy pisali odłacz odme i nich ci leci do jakiejs bulelki, spr wtedy czy leci z turbo i bedziesz miec jasna sytuacje... w dolocie nie ma byc zadnych zrodeł oleju poza resztkami z odmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba żle zrozumiałeś turbo nie jest smarowane oliwą z dolotu tylko sie tam przdostaje i dlatego może tam być w śladowych ilościach

Niestety nie - os turbiny jest smarowana z układu smarowania silnika przez - patrz książka serwisowa :hi: - więc jak masz za duży luz na osi to zaczyna pchać olej smarujący oś do układu dolotu powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...