Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Wyciecie tlumnika srodkowego


MARIO-KASTA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wyciac srodkowy tlumnik i teraz pytanie czy: Wspawac rurke,strumienice,czy tlumnik przelotowy(maly).Pacjent to 1.8T czyli ma dwa tlumniki po bokach,wiec jak glosno moze byc? Czy ktos juz tak czarowal ale bez wycinania kata bo to niewchodzi w rachube.Caly wydech jest seryjny ale chce zeby troche buczal,ale nie dar sie w nieboglosy :) Opcja ta ma byc na tymczas,ale nieznaczy to ze chce jezdzic z bolem glowy :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspawać przelotówke średnicy rury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko Nex ale jaki bedzie tego skutek tzn bedzie buczecz,brzeczec czy jak i jak glosno.Pozatym jak z Nm w gore w dol,bedzie sie lepiej wkrecal czy ki... ?

Jednego sie juz dowiedzialem z innego forum tzn:rurka,strumienica czy nawet tlumnik przelotowy niewyciszaja praktycznie wcale,wiec zastanawiam sie dalej czy niebedzie za glosno i czy niewstawic jakiegos tlumnika mniejszego (nieprzelotowego),zeby cos tam tlumil.Wkurza mnie takie gdybanie,a z racji tego ze jestem w UK a tlumikarze to barany nastawione tylko na kase wiec nic mi niedoradza,bo poprostu niewiedza,a dwa razy za ta sama robote niemam zamiaru placic jak mi sie niespodoba!Tymbardziej ze kolo za wyciecie i wspawanie rurki zazyczyl sobie 120 Funtow...no normalnie myslalem ze sie zsikam...mu na buty! :polew: Samemu niestety niepospawam :confused4:

Dlatego potrzebuje "wujka dobra rada" ktory cos takiego wyzazal u siebie w 1.8T i jest zadowolony...lub nie :confused4:

Please help ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyrostow raczej bym sie nie spodziewal....raczej bedzie warczec glosniej,ale ponoc mozna to muzyka zagluszyc :wink4: [br]Dopisany: 04 Lipiec 2009, 01:34_________________________________________________zeby sie lepiej wkrecal,to trzebaby kata wywalic,ale to z MOTem masz wtedy lipe,a i niutkow nie przybedzie-pomysl o wiekszym coolerze na przod-to Ci niutkow doda :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pocieszę cie... wycięcie środka nic nie da km/nm

dźwięk na pewno się zmieni...ale czy to bedzie fajny dzwięk nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem... ;) pół roku temu wstawiałem końcowy sportowy tłumik, reszta pozostała standardowa, kat + środkowy i efekt był taki że głośność pozostała identyczna, może delikatnie wyższa, ale dla mnie, to nie była znacząca różnica. Zmieniło się brzmienie na delikatnie basowe, w ogóle mnie to nie zadowalało, dźwięk i efekt prawie jak na seryjnym wydechu. Końcowy Tłumik to taka dwururka dosyć duży, więc około 3godzin po zamontowaniu zadzwoniłem do tłumikarza a, że miał akurat chwilke to podjechałem wyciąć środkowy tłumik :D No i wtedy wydech dopiero zaczał odpowiednio gadać :D Niestety tłumik był używany i coś zaczyna w nim już brzęczeć :gwizdanie:. W mieście bardzo przyjemnie brzmi, fajnie schodzi z obrotów, dławi się i strzela, wrażenie jakby przybyło z 30 KM ale to tylko wrazenie ;D :D Jak dla mnie efekt bardzo fajny chociaż i tak mógłby być troszkę bardziej basowy i delikatnie głośniejszy. Zamówiłem na allegro coś w stylu " ala mugen" firmy KM, w środe wstawiam, wydech posiada silencer (podobno znacząco wycisza głośność) więc jak wstawie opisze jaka będzie różnica ;) Jeśli ktoś robi w większości trasy to raczej nie polecam wycinać środkowego tłumika bo głośność wtedy robi się x2 w stosunku do oryginału, dla mnie to zaleta ale nie każdy lubi, trochę już przerobiłęm z wydechami więc jak ktoś coś potrzebuje to chętnie podzielę się opinią ;) Pozdrawiam

Niech Bass będzie z wami ;P :D:evil::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...