Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa wentylatora klimatyzacji vs nowy z Allegro


mosquitosound

Rekomendowane odpowiedzi

ja mialem taki kupic, ale rozebralem swoj, wymienilem szczotki które dokupisz w sklepach z czesciami, pozniej doszlifujesz( ja mam od odkurzacza:P ) i masz za 20zł naprawiony wentylator... napewno lepszy niz zamienniki z allegro... wymiana jest banalna, a co Ci zalezy sprobowac skoro stary jest do wyrzucenia...

chyba ze masz uszkodzony fizycznie:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki wentylator już około 2 lata i chodzi bez zarzutów więc nie ma się czego bać. Tak samo visco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

rozebrałem wentylator, wymieniłem łożysko 8zł, wymieniłem 4 szt. szczotek 30zł, złożyłem i chodzi jak nowy, jak ktoś lubi pogrzebać sobie przy aucie a przy tym zaoszczędzić trochę grosza to polecam.

Jak ktoś będzie chciał to dam namiar na szczotki (takie z dodatkiem miedzi-typowe samochodowe) za 3zł szt. +przesyłka 15 zł za pobraniem.

pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis swoj wymontowalem ktory kupilem na allegro jakies pol roku temu nigdy wiecej takiego gowna nie kupie( wentylator po prostu sie wyrobil zlatuje z trzpienia-silnik jest dobry ) a swoj ori valeo wyrzucilem teraz by sie z niegoi sam wirnik przydal:( kupilem juz ori na allegro wole uzywke niz jakies zamienniki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też stwierdziłem że nie ma sensu kupować nowego wentylatora skoro tylko szczotki się skończyły, a przy okazji wymieniłem łożysko bo po tylu latach należy mu się odpoczynek :).

Dla kolegi m1chal, jeżeli chodzi o zmontowanie wentylatora to ciężko wytłumaczyć po prostu trzeba pokombinować z tymi szczotkami, ale zapewniam że da się to zrobić :> (ja miałem rozebrany wentylator z dwóch stron)

for users

szczotki kupiłem tu: http://www.irmot.pl/menu.htm. są to szczotki z katalogu inne samochodowe a typ to 615b/1 (Dmuchawa Autobu Jelcz 7,0x8,0x20,0mm) pasują idealnie bez jakichkolwiek przeróbek :good:[br]Dopisany: 15 Lipiec 2009, 08:57_________________________________________________Podsumowując za 40 zł + odrobina czasu mamy ori wentylator z nowymi szczotkami i łożyskiem, co starczy nam na kolejne 10 lat użytkowania samochodu, więc uważam że lepiej naprawić stary niż kupować nowy nie wiadomo jakiej jakości.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...