Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Prośba o nr.katalogowy presostatu


Mrozio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje sklepu internetowego z presostatami do modelu A4 B6. Gdzieś był link na forum, ale nie mogę go znaleźć. Ew. mógłby mi ktoś podać nr który znajduje się na presostacie?

Niestety mój sie zgubił :/ , nr katalogowy z etki mam i sugerując się nim, zakup z neta mogły okazać się nietrafiony z racji kilku modeli tego czujnika występujących z tymi samymi oznaczeniami.

Proszę o odpowiedz … i póki co, zapraszam do sauny ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer mojego na aucie to: 8z0959126

ETKA informuje, że ten numer części został wycofany: 01/04/2004, należy użyć części zastępczej o numerze katalogowym: 8E0959126

Mając numer z ETKI czemu zakup ma być nie trafiony? ... jeszcze nie miałem problemu z tymi czujnikami i numerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz.

Kupilem drugi presostat oznaczony tym razem 8z0959126 i nie pasuje :( ... faktycznie byla zmiana w 2004 wczesniejsze prostaty maja ozn 8z0959126. Nr 8z0959126 wg nowych katalogow to 1J0959126 niestety te prosostaty nie pasuja. Do a4 b6 1.9 tdi powininen byc 8E0959126 C i taki obowiazuje od 2004.

Przestroga ;) nie pasuja:

8E0959126A ,1J0959126.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8Z0 959 126 (nowy) = 1J0 959 126 = Hella nr 6ZL3 51 028-221 - nie pasuje

1J0959126.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. Gwint wew. powinien sie zaczynac od razu.Bez zadnych dystansowych cześci (jedna z 10-tek).

Juz niedlugo kolejny presost z rodziny 8e0959126 bedzie u mnie w domu :) -zdam relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już właściwy presostat. Nr. 8E0959126C . Klimatyzacja działa prawidłowo. Z sauny zrobiła się komora kriogeniczna :) teraz zostało mi tylko odpowiednio dawkować zimno i cieszyć się suchą koszulką i spodenkami.

Wymiana jest możliwa bez zdejmowania lampy. Najpierw wyciągnełem drucikiem kostkę, która majtała sie przy belce zderzaka następnie obróciłem ją kilka razy, aby w efekcie końcowym kable nie były poskręcane, nałożyłem na presostat i wkręciłem całość. Operacja bardzo prosta pod warunkiem małych dłoni i giętkich palców u instalatora :cool1:

8E0959126C.jpg

Cena czunika ciśnienia klimatyzacji to ok 200zł, na allegro widziałem podobny wizualnie zamiennik za 80zł + koszty przesyłki, nie wiem czy pasuje :( . Osobiście miałem styczność z 3-ma presostatami o nr. 8E0959126 i pasował tylko jeden oryginalny z wyróżnikiem literowym C - zgodnie ze zmianami oznaczeń wprowadzonymi przez VAG i opisanymi w tym temacie.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 23 Lipiec 2009, 00:34_________________________________________________Czujnik kupiłem od sprzedawcy http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3681698

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam, niedawno była walka o klimę.

Jak pisał bosmaneq http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=206164.0;highlight=czujnik+klimatyzacji potwierdzam była zmiana w numeracji tego czujnika. Do A4 B6 AWX modelowo z 2003 r. dobrany po numerze VIN pasuje czujnik o numerze 3R0 959 126 (jak na zdjęciach). jak widać po zdjęciach są to różne kształty. Smutny pan w ASO powiedział, że zamienniki odmawiają współpracy i tylko org zadziała. Powiem szczerze, że kilka innych czujników nie chciało zatrybić.

Co od wymiany - można spokojnie samemu. Gaz nie wyleci ( jest zawór) na którym powinien być oring. Najlepiej wyjąć lampę lewą ( od kierowcy ). Polecam wykasowanie wszelkich błędów po wszystkim i kalibrację klapek nawiewu.

czujnikcisklimy.jpg

czujnikcisklimy2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...