Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czekam na uwagi i opinie - ROCKFRORD FOSGATE - filmiki


fotograf87

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda pożądnie i jak ktoś lubi muzykę :gwizdanie: Przede wszytskim to trzeba by posłuchać jak to łupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze, moze.

To naprawde lupie :wink4:

Te T1-ki to d2 czy d4?

A gdzie wzmak do tego?, zapodaj jakies fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4 :)[br]Dopisany: 03 Lipiec 2009, 18:09_________________________________________________MIalem HIFONICSA 1606D... ale sprzedalem... szukam czegos konkretnego cos zeby mialo min 2x500RMS przy 2 ohm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No musi miec bo te malenstwa byle co nie poruszy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem fanem ani specem w tej dziedzinie zabudowy, ale jak na to patrze to ja już jestem poruszony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D4 :)[br]Dopisany: 03 Lipiec 2009, 18:09_________________________________________________MIalem HIFONICSA 1606D... ale sprzedalem... szukam czegos konkretnego cos zeby mialo min 2x500RMS przy 2 ohm :)

Moze ktorys z tych? :wink4:

http://cgi.ebay.de/HIFONICS-Gen-X3-ZEUS-2-Kanal-VERSTARKER-ENDSTUFE-X-3_W0QQitemZ200339034212QQcmdZViewItemQQptZCE_Auto_Hi_Fi_Autoverst%C3%A4rker?hash=item2ea5231064&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

http://cgi.ebay.de/2-x-750-WATT-RMS-2-OHM-STABIL-COMPETITION-2-KANAL-AMP_W0QQitemZ330207216147QQcmdZViewItemQQptZCE_Auto_Hi_Fi_Autoverst%C3%A4rker?hash=item4ce1e24213&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

http://cgi.ebay.de/Verstaerker-2-Kanal-1200-W-RMS-Audiobahn-A-500-X-2Q_W0QQitemZ180354551168QQcmdZViewItemQQptZCE_Auto_Hi_Fi_Autoverst%C3%A4rker?hash=item29fdf80d80&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1229|240%3A1318|301%3A0|293%3A2|294%3A50

Tylko uwazaj zeby ci tylnej szyby nie wypchaly te T1-ki :punk::D

Ja swojego nawet na pol gwizdka nie odkrecam bo takie cisnienie wytwarza, ze uszy bola i juz sie sluchac nie da. :wink4:

Poza tym obawiam sie, ze ten Cap co masz jest troche za maly i nie sprosta zadaniu. Ja mam 1,2 F i jak dam troche glosniej to jednak przygasa oswietlenie wewnatrz auta. Takie suby to sa jednak pozeracze pradu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość kabli miedzy wzmacniaczem a kondensatorem to około 50-60cm...

Jeśli chodzi o kondensator to wiem ze troszkę za mały ;[ przydałoby się najmniej 2F.

Pokazałeś dość ciekawe "piecyki" i jedyne co mi się w nich nie podoba to cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edyne co mi się w nich nie podoba t

Niestety nie znalazlem nic tanszego co byloby odpowiednie. Mysle, ze nawet bardzo sie wysilajac w szukaniu innych, ceny duzo nie beda odbiegaly od podanych bo sa dosc duze wymagania w kryteriach szukania (500W RMS na 2 Ohmy)

Dlugosc kabla nie powinna raczej 30cm przekraczac, bo wtedy kondensator nie spelnia swojej funkcji (takie zalecenia producentow)

To ze ty masz kable ok. 50-60cm dlugie nie powinno miec jakiegos znaczacego ujemnego wplywu na poprawne funkcjonowanie. Straty przy takiej dlugosci kabla beda minimalne wiec mozna powiedziec nie odczuwalne. Zostaw jak jest. :wink4:

Wyczytalem kiedys, ze nawet zamontowane przy akumulatorze nie maja wiekszego wplywu na jakosc i dzialanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable bedą troszke skrócone po zamontowaniu wzmaniacza (na 20cm, raczej nie bede dał rady)

A co myslisz o wzmacniaczu ROCKFORD FOSGATE t8004 ma niby 2x400@2ohm ale tak naprawdę ma koło 500RMS na kanał

Zobacz sobie tą tabelke producenta:

http://www.rockfordfosgate.com/products/amp_power_output.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze podola ale cenowo raczej ten sam przedzial.

Masz jakies dojscia za wielka woda, ze RF kupujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie "dojscia", ze jak znajde cos na ebay.com w dobrej cenie to moge to kupic a do PL wysle mi to rodzinka albo przywiezie ktos w bagazu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze 500W RMS to zbyt malo do tego aby glosnik pokazal co potrafi , chociaz same cyferki to nie wszystko. Jezeli chodzi o wzmacniacz to zdecydowanie polecam rozejrzec sie wsrod monoblock'ow. Ten rodzaj wzmacniaczy juz od deski kreslarskiej jest projektowany do zasilania tylko i wylacznie subwooferow. Kondensator to nie jest lek na cale zlo podobnie jak jego pojemnosc. Istotniejsza jest wiarygodnosc jego parametrow i czas rozladowania a z tym bywa juz roznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watson: Uważasz ze HIFONICS BXI 1606d był dobrym zasilaniem dla tych przetworników ??? (oczywiscie wszystko spięte na 1ohm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie zainteresowanych !!!

Więc ruszyło tylko to, że kupiłem coś takiego: http://allegro.pl/item683956150_crossower_network_sub_woofer_sx_300.html

Myślę, że mi się przyda taki adapterek. Może to taki troszkę niskobudżetowy zakup. Ale w chwili obecnej ciężko z kasą. Sprzedałem Hifonicsa 1606d a pieniądze wydałem na "wirusika" u ROGALA :)

Jeśli chodzi o wzmacniacz to cały czas szukam czegoś w granicach 1000RMS przy 1 lub 4ohm.

Najbardziej by mi pasował ROCKFORD FOSGATE T10001 lub dwa ROCKFORD FOSGATE T5002, szukam tych wzmacniaczy w dobrej cenie. Rozglądam się na allegro, ale wiecej na EBAY.COM

Mogę wydać max 1200-1300zl, troszkę ciężko w tej cenie znaleźć, ale myślę, że nie spiesząc się coś z czasem znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie zainteresowanych !!!

Więc ruszyło tylko to, że kupiłem coś takiego: http://allegro.pl/item683956150_crossower_network_sub_woofer_sx_300.html

Myślę, że mi się przyda taki adapterek. Może to taki troszkę niskobudżetowy zakup. Ale w chwili obecnej ciężko z kasą. Sprzedałem Hifonicsa 1606d a pieniądze wydałem na "wirusika" u ROGALA :)

Jeśli chodzi o wzmacniacz to cały czas szukam czegoś w granicach 1000RMS przy 1 lub 4ohm.

Najbardziej by mi pasował ROCKFORD FOSGATE T10001 lub dwa ROCKFORD FOSGATE T5002, szukam tych wzmacniaczy w dobrej cenie. Rozglądam się na allegro, ale wiecej na EBAY.COM

Mogę wydać max 1200-1300zl, troszkę ciężko w tej cenie znaleźć, ale myślę, że nie spiesząc się coś z czasem znajdę :)

Ale po co ci ten filter/zwrotnica? w kazdym wzmacniaczu czy monoblocku to jest i jakosciowo napewno lepsze.

Szukaj wzmacniacza na 2 Ohmy nie na 1. Skoro masz dwa suby D4 to podlaczasz cewki ze soba i wtedy kazdy z osobna chodzi na 2 Ohmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... musi to być monoblock ktory ma 1000rms lub wiecej w 4 ohmach lub w 1 ohmie... albo 2-kanałowy ze stabilnym od 2ohm kazdym kanałem... bo skoro jeden głosnik ma D4 to zepne go w 2ohm...

ale mam takie dwa głosniki ... wiec moge miec następujące konfiguracje do tych dwóch głosników. 2x2ohm lub 1x1ohm lub 1x4ohm.... wydaje mi się ze dobrze licze :)

Ten filter/zwrotnice kupiłem z myślą ze poprawi ona jakość sygnału... chce podłączyc po "niskiej" z kostki ktora wchodzi do mojego oryginalnego wzmacniacza przepuścić przez ten filtr i dać na wzmacniacz... nie wiem czy dobrze mysle... ;/ mierzyłem miernikiem i mam na tych kablach "niskiego sygnału" 4V jeśli pod nie podebne chincha to chyba mi spadnie napiecie bo musi iśc na oryginalny wzmacniacz i drugi (ten moj) któy bedzie do suba ;/ wiec moze ten filtr mi poprawi sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...