Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Błędy P1668 P0303 Wtryskiwacz 3 cylinder 3


ozzi27

Rekomendowane odpowiedzi

[b5 AJM] błędy P1668 P0303 Wtryskiwacz 3 cylinder 3...

« : 03 Lipiec 2009, 18:47 » Cytuj Modyfikuj Usuń

--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich serdecznie! mam mały problem niedawno sprowadziłem samochód audi a4 avant 1.9tdi 85kw AJM gr.2000r. Problem teraz polega na tym ze czasami samochód podczas jazdy albo tuż po odpaleniu zaczyna dziwnie sie zachowywac tzn zaczyna trzesc az samochodem podczas dodawania gazu na biegu jałowym a silnik zaczyna dziwnie pracowaci chyba nawet głośniej to samo dzieje sie podczas jazdy gdy silnik osiagnie 90 st. (na zimnym jest ok )wówczas gdy sie zatrzymam i wyłacze silnik po ponownym uruchomieniu problem ustaje na jakiś dłuższy lub krótszy czas dodam ze z rury wydechowej nic nie dymi pojechałem do mechanika on podłaczyl samochód pod kompa i wyskoczyły nastepujece kody błedy :

18076 P1668- wtryskiwacz 3- obwód prądowy;

16687 P0303-cylinder 3- wypadanie zapłonów;

17932 P 1524- przekaźnik pompy paliwa -obwód otwarty/zwarcie do B-

mechanik wykasował te błedy stwierdzil ze nie spotkał sie z takimi błedami ale teraz znów nastały w momencie jazdy jest to troche uciążliwe ponieważ oprócz ze trzesie autem to wydaje mi sie tez ze spadła moc auta podczas zwiekszania predkosci spotkaliscie sie z czyms takim prosze was o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody elektryczne do wtrysku posprawdzaj. Popraw styki

Poczytaj forum, było :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie z tego co udało mi sie znaleźć na forum o podobnych przypadkach jak u mnie- sugerowano:

-podociskanie styków elektrycznych przy PD i listwy zasilającej

-ewentualnie wymiana listwy zasilającej

-uszkodzenie wiązki sterującej

-padający system wałków wyrównoważających

-koło dwumasowe

-podmiana pompowtrysków nowe uswzczelki pod PD

Z tego co wyczytałem w moim silniku AJM czesto ulegają popsuciu pompowtryski czy uda sie mechanikowi znaleźć faktyczną przyczyne tego dowiem sie dopiero w czwartek za tydzień na umówiona wizyte w warsztacie natomiast jeżeli macie jeszcze jakies inne pomysły podeślijcie proszę bede wdzięczny.[br]Dopisany: 04 Lipiec 2009, 22:10_________________________________________________Na forum jest opisane nawet z rysunkiem jak podociskać styki przy PD mi sie nie udaje tego znaleźć jeżeli ktoś napotka proszę o linka trzeba zacząc od tego jak napomniał kolega wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem został rozwiązany wąż podciśnienia był naderwany i to raczej było przyczyną takich zachowań pozatym mechanik posprawdzał wszyskie kable do pompowtryskiwaczy i cała elektryke z tym związaną teraz jest już ok dzięki za pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKI!! Mam audi a4 2002 1,9 tdi 131km i mam nastepujacy problem.Nie pali mi na 3 cylinder. Auto w czasie jazdy sie trzesie i wlacza sie kontrolka ESP. Wiem ,ze moze to byc przyczyna wtryskiwacza iale z tego co poczytalem to rowniez moga to byc inne przyczyny. Wyskakuje mi blad P1668. I teraz mam do was pytanie co oprocz wtryskiwacza moze byc przyczyna tego stanu rzeczy.Jezeli ktos z Was mial podobny problem prosze o rade. Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow A4! Darek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...