Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzypienie w przednim prawym kole


przemo88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem. Skrzypi mi coś nie miłosiernie w prawym przednim kole. Zastanawiałem sie wiele razy co to może być. Szukałem na forum i nic nie ma na ten temat. Z początku myślałem że mogą to być śruby koła jednak okazało się że to nie to. Skrzypienie słychać przy skręcaniu kierownicy w prawo i pod czas powolnej jazdy po nawierzchni równej jak i dołach. Nie mam zielonego pojęcia co to może być. Dodam jeszcze że odgłos dochodzi z okolicy tarczy hamulcowej więc sprężyna zawieszenia odpada. Jest to drażniący dźwięk bo z zewnątrz słychać jakby jechało sie na starym łóżku. Ciągle coś skrzypi... Pomóżcie Panowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że to będzie amortyzator ,ja skłaniał bym się ku tej wersji ,bo wahacze skrzypią bardzo rzadko ,a amorki to juz co innego :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zauważyłem że skrzypi mi to coraz bardziej. Najgorzej przy skręcaniu kołami. Skrzypi jak stare zawiasy... aż wstyd tak obok ludzi przejeżdżać. Jade dziś przyjrzeć sie dokładniej. Można to jakoś samemu zdiagnozować czy trzeba sie kierować do kogoś z większym pojęciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że myjka pomoże? Troche dziwny sposob ale zobaczymy chociaż wątpie. Miał ktoś już podobny problem i jak sobie z nim poradziliście...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zgaszonym też i najbardziej to słychać przy kręceniu kierownicą

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem skrzypienie jak ze starego tapczanu. Podczas naciskania na przod samochodu i w czasie jazdy (ruszanie) dalo sie slyszec skrzypienie. Jak popadal deszcz to chwile byl spokoj a potem to samo. Powodem byl wahacz dolny dlugi. Po wymianie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem wahacz w tym samym kole ... DOlny prawy z dwoma tulejami .... przez 1ok 15 km bylo ok... a potem zaczeło skrzypiec znów.. oczywiście zdziwienie jest dla mnie ogromne... ale widze co jest jeszcze nie tak.. dopiero pod wieczór przy dobrym oswietleniu koła widać ze w miejscach gdzie nie chodzi klocek a jest juz mały próg błyszczy sie tarcza.... JUtro zdemontuje ją i zawioze do przetoczenia.. jeśli okaże się że jest ok kupie nową ta ma jakies niecałe 12 mm i chyba powinna byc juz wymieniona... MIAł ktoś podobnie?? jak zrobie dam znac co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem banan, ale zaczął skrzypieć kolejny :) Pech... kto wymysla takie zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też zaczęło skrzypieć ok 3 miesięcy temu. od miesiąca zaczęło stukać, ale poczekałem bo mi się przegląd kończył, żeby wjechać i zobaczyć co konkretnie się dzieje. Ja u siebie mam do wymiany wszystki 4 na górze jeden banan na dole.

Chyba już komplet będę wymieniał bo przecież pozostałe pewnie też niedługo padną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod temat, mi dziś przy okazji przeglądu wykazało, że mam do wymiany wachacz z prawej strony górny, ten od strony pasażera. (też coś skrzypiało ostatnio) Mam pytanie jak się fachowo nazywa taki wachacz, żebym złego przez internet nie kupił. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...