Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzypienie w przednim prawym kole


przemo88

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam też takie objawy że skrzypi przy kręceniu kierą

w prawym kole a dwa górne wachacze mam nowe wymieniane 2 miesiące temu czyli któryś z dolnych napewno

ale podjade na warsztat żeby kukneli na to[br]Dopisany: 28 Sierpień 2009, 07:07_________________________________________________chyba że można to jakoś samemu sprawdzić

mam ktoś jakis pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te skrzypienie to nawet daje sie we znaki jak sie mocnije autem buja góra dół

na moje oko to którys dolny wachacz bo z tamtąd ten odgłos sie wydobywa

któraś koncówka sie zatarła juz albo coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem pojechałem na stacje i Pan mówił 2 banany do wymiany :) reszta ujdzie ale skrzypi i tzreszczy mówi ze nie ma smarowania juz w nich i polecił strzykawka + nafta i w kazda gumę troche wcisnąć? Co o tym myślicie? Jaka to ma byc nafta? Skad ja mam nafte wziasc :) ? Na allegro jest tylko jakaś kosmetyczna? Do włośów :D To chyba nie taka a może wystarczy olej poprostu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez problem ze skrzypieniem z przodu, ale stawiam na amortyzator bo wachacze i wszystkie gumy nowe. Jak nacisnę na nadkole to piszczy jak stara szafa mojej babki. Amory sprawne bylem na przeglądzie i wyszło 75%. W czasie jazdy to jest denerwujące. Zauważylem że jak nacisnę na hamulec albo lekko skręce kołami w lewo lub prawo to piszczenie ustaje. Co to konkretnie może byc? Jak z tym walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie miałem to samo. Skrzypiało jak jasna cholera przy skręcaniu i na wybojach. Wachacz dolny przedni główka . Na razie wstrzyknąłem oliwy do maszyn precyzyjnych( sporo jakieś 4cm aż ciśnienie wywaliło nadmiar, trzeba duzo bo w odróżnieniu do dolnego tylnego główka jest u góry i smar musi tam dotrzec, mała ilość nie pomogła) i nastała błoga cisza. Wkońcu pewnie wymienię ale aż szkoda nic nie puka,zero luzów.[br]Dopisany: 04 Wrzesień 2009, 20:41_________________________________________________7e09e2ef4b5b5640m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem to samo i ustało skrzypienie nawet kupiłem nowy wachacz ten prosty dolny co trzyma amorka wydałem 170 zł na marne i teraz bedzie sie pasł w garazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, twierdze że jak zaczyna skrzypieć to oznacza to że smar stracił swoje właściwości i jak się z tym nic nie zrobi to już jest po wahaczach (poprostu zaczynają się te elementy zacierać i dostają luzu), ale jak się w porę zareaguje i wstrzyknie się coś do środka (nasmaruje), to może to zapobiec uszkodzeniu wahacza.

Czy moja teoria jest słuszna??[br]Dopisany: 30 Wrzesień 2009, 21:32_________________________________________________Może warto takie zabiegi po zimie robić, asekuracyjnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też zaczynało skrzypieć w ruch poszła strzykawka i od 3 tygodni błoga cisza

Ja nic nie zrobiłem z tym i po 3 tygodniach to już musiałem komplet wymieniać wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja odświeżę temat trochę, u mnie zaczęło skrzypieć kilka dni temu przy tym prawym kole i dziś skrzypiało już okropnie, ale tylko w czasie jazdy.

Pojechałem na diagnostykę i po dokładnym sprawdzeniu zawiasu okazało się że wszystko jest jak należy, zero luzów i nie słychać żadnego skrzypienia, sprawdzali mi też jak zachowują się amortyzatory i nic, cichutko. A jak skrzypiało w czasie jazdy tak dalej skrzypi słychać do prędkości 50km/h. Może macie jeszcze jakiś pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez skrzypiało.koleżka mechanik sprawdzil zawieche i okazało sie że dolny wachacz(banan) byl przyczyną.Wachacz był dobry bo nie czułem luzów podczas jazdy poprostu woda dostawalą sie do środka i dlatego ten hałas więc zaproponował żeby wkrecić kalamitke jak przy ciągnikach.wkręcił kalamitke wpuścił smar najlepszy jest tawot. 3 miechy jeżdze i jest bajeczka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy ja mam ten sam problem, od 3 dni mi popiskuje i mam straszny dylemat ponieważ mam wymienione wszystkie wahacze(góra-dół), łącznie ze sprężynami i gumami oczywiście przód a wraz popiskuje.(skrzypi podczas skręcania i uginania) Jak tak dalej pójdzie to złoże reklamacje ponieważ zawieszenie ma 2 miesiące. W poniedziałek sprawdze to na kanale. A może wy macie jakieś pomysły co z tym zrobić? za rady z góry dziękuje pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...