Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż licznika z Audi A6 C5


Gość Solskier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja już kupiłem z licznikiem od A6 moja A4 i wszystko było dobrze od kiedy jeden spec miał mi naprawić FIS'a. Przed naprawa wszystko działało oprócz kilku pixeli na wyświetlaczu a efekt końcowy to FIS caly swieci w jednym kolorze a z wskaznikow to działa tylko predkosciomierz i ładowanie akumulatora. Nie wiem czy oddac licznik do naprawy czy po prostu kupic inny od A6 i odlaczyc tylko immo, raczej powinno działac skoro wcześniej było ok to widocznie to wina licznika (a raczej jego naprawy)

---------- Post dopisany at 11:41 ---------- Poprzedni post napisany at 11:39 ----------

Cześć,

podłączę się do tematu (z grubsza w temacie), kupiłem licznik od anglika z FIS (VDO audi A4 B5) do audi a4 b5 (full lift).(poprzedni licznik to jeager)

Chciałbym wymienić tarcze na europejskie i znalazłem taką aukcję:

Tarcze Zegary AUDI A3 A4 A6 Zamienniki ANGLIK (4286904666) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wydaje mi się, iż tarcze oznaczone jako 'A17' niby do A6 powinny pasować.

Proszę o opinię.

BTW. Chętnie bym kupił oryginalne tarcze od europejczyka ale niestety nie udało mi się znaleźć :(

Jak zmienie licznik na inny to mogę Ci dac tarcze z mojego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co radzicie panowie w mojej sytuacji? Jak ogarnąć to immo 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie zmiana wsadu i chyba wymienie wsad z 4b0 na 8d0 powinno śmigac bo widze że organizacja eprom jes podobna

wgrywałem wsad Arkadiush-owi do licznika z anglika A6 C5 - wsad o tym samym numerze D12 z A4 B5 EU nic się nie zepsuło i śmiga , zrobiłem to na stole podpięty pod zasilacz komputerowy

ty masz ten licznik bez crypto bo jest z auta rocznik 1999

---------- Post dopisany at 13:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:13 ----------

wpisywalem ten numer w zakladce login ale nie wchodzil. wiec co teraz?

No to masz zły pin lub Jeager się broni :decayed:

Zrobiłem to samo tylko u mnie ciągle pokazuje otwarta klapę bagażnika.... Miales ten problem? Jakieś rozwiązanie?

P.s sory za odgrzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A6 C5 sygnały otwartych drzwi idą jednym pinem ze sterownika centralnego , i jednym pinem sygnał drzwi kierowcy - sprawdź co masz wpięte w ten pin od sygnału z centralnego ( pisze z komórki i nie mam rozpiski po reką wiec nie pamietam gdzie jest )

Jak tam nic nie ma to proponuje może inny wsad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze pytanko, temp oleju pokazuje wam prawidłowo na liczniku z a6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a4 b5 1.6 2000r.juz kilku magikow brało się za wyłączenie immo w aucie żeby założyc licznik od c5.żaden nic nie zdziałal.immo emulator da rade żeby odpalić auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale licznik z A6 powinno się udać zaadaptować do immo normalnie , w czym problem?

beznyna 1.6 wiesz może jaki to sterownik - Bosch Motronic? Czy to jest Siemens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie chciał bym zmienić licznik w a4 b5 na taki jak jest w a6 c5 lub a4 poliftowym.moje auto jest z 1997roku,licznik przy zegarku nie ma cyferek.nie zależy mi na fisie(w zasadzie zależy mi tylko na białym podświetleniu zegarów)

jaki licznik kupić żeby było jak najmniej przerabiania i kombinowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym będzie dużo przerabiania bo zapewne masz wtyczki 2x26pin, a każdy licznik z białym podświetleniem czy to A4 czy A6 ma wtyczki 3x32pin więc musisz przełożyć wszystkie kable.

Gdybyś miał wtyczki 2x32pin to jest szansa na to że masz licznik na ledach, więc możesz wymienić ledy na białe bez wymiany licznika. Ale skoro masz zegarek bez cyferek to pewnie typowy przedlift. Możesz jeszcze dać zdjęcie licznika z przodu i tyłu dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po większym zgłębieniu tematu doszedłem do wniosku ze nie będę kombinował tylko w przyszłości kupię sobie audi po lifcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po większym zgłębieniu tematu doszedłem do wniosku ze nie będę kombinował tylko w przyszłości kupię sobie audi po lifcie :P

Ee tam ja zmieniłem i jest bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy taki licznik jak w linku podejdzie do a4 b5 1999rok 1,9 tdi przed lift??wiem ze podświetlanie będzie nadal czerwone ale skala na prędkościomierzu bardziej mi się podoba niż w przed liftach

nie będzie problemu z immo??u mnie w liczniku nie ma.wtyczki podejdą czy trzeba będzie przerabiać??no i czy jest jakaś różnica między 2,5 tdi a 1,9tdi??

http://allegro.pl/audi-a4-b5-96-01-licznik-zegary-1-9tdi-i6001136913.html

lub ewentualnie ten:
http://allegro.pl/audi-a4-b5-2-5-tdi-licznik-zegary-4b0919860n-eur-i5822689018.html#thumb/2

Edytowane przez dawid018
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...