Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRE] Kopcenie, nierówne oborty


starcode

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pojawiły się u mnie niedawno takie oto problemy:

1. Wymieniłem olej w samochodzie (+filtry oleju, paliwa) i od tego momentu (być może przypadek) zauważyłem większe kopcenie przy uruchomieniu silnika (jak jest w trasie ciężko mi stwierdzić). Z pewnością jednak wcześniej tego nie było.

2. Co więcej przy postoju, silnik pracuje nierówno - tj. oborty spadają poniżej 1tys (niewiele) i wzrastają do 1tys (wahają się), przez co budą nieco trzęsie. W przypadku gdy silnik jest już rozgrzany na postoju obroty spadaja nieco poniżej 1tys i również trzęsie.

3. Kolejnym niepokojącym elementem jest szarpanie / trzęsienie silnika (szkrzyni czy czegokolwiek innego) przy przyspieszaniu w okolicach 2 tys obrotów (bieg 5, 6). Nie dzieje się tak zawsze, tylko sporadycznie. Nie sądzę abym przeciążał silnik, ponieważ poniżej idzie ładnie, i właśnie w oklicach 2 tys szarpie... poszarpie i dalej już normalnie (albo wysprzęgle na chwile - to również pomaga).

Zalany olej: Shell 5W-40.

Wymianę robiłem w BatCar w Zielonej Górze, gdzie zresztą nie wyzerowali serwisu, bo mieli za stary soft i nie mogli się podłączyć (próbowali kilka razy). Zastanawiam się czy czegoś nie namieszali.

Ma ktoś jakiś pomysł przyczyny owych problemów?

P.S. Gdzie w Zielonej Górze można wyzerować serwis z komputera oraz wyregulować silnik? (pomijając serwis VW)?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyzerować licznik możesz na spocie...

a ten olej to z czego lali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź jutro na spot w Zielonej, to wykasujemy serwis i sprawdzimy błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te objawy są takie jak przy padających PDkach...niestety :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny przypadek i kupiłem STP to tylko przestał mi kopcić przy odpaleniu a dalej była kicha.

Zakupiłem niedawno środek do pdk w skodzie- FORTE i muszę powiedzieć ze jestem zaskoczony bo nic nie rzuca ale poczekamy zobaczymy.

Pozdrawiam

mxzibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starcode, sprawdziliśmy tylko błędy. Nie robiliśmy logów. Z nich o wiele więcej dowiedzielibyśmy się, ale na spocie nie było aż tyle czasu. Jeśli chciałbyś, moglibyśmy się umówić ma zlogowanie autka, ale to już na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że robiliśmy tylko sprawdzenie błędów.

mxzibi ten środek tylko w Skodzie do nabycia jest, czy też gdzieś indziej (np. stacje paliw, sklepy motoryzacyjne)?

WiesiekM teraz przez tydzień potestuje płyny - jak nie pomoże (oby jednak pomogło :rolleyes:) - uśmiechnę się do Ciebie w sprawie logów. Logi również robi się poprzez VAG?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to ten środek FORTE możemy dostać tylko w skodzie .

Ja po wlaniu tego środka jeżdze już parę dni i naprawdę jest o niebo lepiej .

STP mi nie pomógł jeżeli chodzi o drgawki tylko dał radę na kopcenie .

Forte kosztuje co prawda 59 zł ale wydaje mnie się, że naprawdę warto bo drgawki ustały , zobaczymy dalej jak będzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...