Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Buczenie wydechu


antig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam mały problemik. Otóż wydech zaczął lekko buczeć i w związku z tym silnik głośniej pracuje ale tylko w czasie jazdy (podczas rozpędzania) lub po wkręceniu go na jakieś 2000/obr. i wyżej na biegu jałowym. Gdy pracuje na wolnych jest słyszalny taki pomruk jakby lekki przedmuch gdzieś pod podwoziem (najlepiej to słychać jak autko stoi pomiędzy dwoma innymi - dźwięk się odbija) Poza tym nie zaobserwowałem żadnych innych "dolegliwości". Czy ktoś z was orientuje się bliżej co to może być? :confused4:

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten dźwięk słyszalny jest pod podwoziem a z tego co się orientuję to kat jest praktycznie zaraz przy silniku. Niemniej dzięki za zainteresowanie tematem. Może faktycznie to to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że na kanał ale dopiero w poniedziałek. Postanowiłem napisać gdyż dzisiaj czeka mnie dosyć długa trasa i może ktoś by podpowiedział czy to jest jakieś "groźne" dla auta czy nie ponieważ nie chciałbym aby coś się zwaliło podczas jazdy. Nie jestem obeznany w tym temacie niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak kolego? Czy wiesz co było powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem plecionkę jak doradził Daimos. Fakt była lekko okopcona i druciki gdzie nie gdzie były urwane ale problem pozostał. Po otwarciu maski i nasłuchiwaniu w pewnym momencie zwróciłem uwagę, że to buczenie dobiega z okolic filtra powietrza. Wypiąłem pokrywę i ujrzałem wciśnięty na "chama" filtr (Hart), który był deczko za duży i nie dopasowany (kilka dni wcześniej wymieniali mi olej i wszystkie filtry). Nie dolegał do ścianek i przez to przepuszczał powietrze nie przez siebie tylko obok co w rzeczywistości powodowało to buczenie. Po wymianie filtra na właściwy buczenia nie ma. Oczywiście nie żałuję wymiany plecionki bo stara była rzeczywiście już zużyta. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i ujrzałem wciśnięty na "chama" filtr (Hart), który był deczko za duży i nie dopasowany (kilka dni wcześniej wymieniali mi olej i wszystkie filtry). Nie dolegał do ścianek i przez to przepuszczał powietrze nie przez siebie tylko obok co w rzeczywistości powodowało to buczenie. Po wymianie filtra na właściwy buczenia nie ma. Oczywiście nie żałuję wymiany plecionki bo stara była rzeczywiście już zużyta. :>

Kur... nawet filtra yeahbanne wymienić nie potrafią :wallbash:

I weź zostaw samochód u mechaniora ... :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to tylko kasę potrafią brać. Nawet żeby filtra nie umiec wymienić albo sie przyznać, że nie maja odpowiedniego!!!!

Obyć w tamtytm czasie nie jeździł po bezdrożach, kto wie ile zierenek piasku zassał silnik przez ten czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...