Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Dziwny dźwięk - czy to normalne (filmiki) ?


bakuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poniżej przedstawiam krótkie filmiki, na których słychać niepokojący mnie dźwięk - bzyczenie.

Film pierwszy nakręcony podczas jazdy. Część pierwsza to powolne toczenie z górki na luzie z lekko wciśniętym gazem i łagodne kręcenie kierownicą. Po około 30 sekundach wrzucenie biegu pierwszego i dalsza jazda na małym gazie plus kręcenie kierownicą, ale gwałtowniejsze.

Jak można łatwo zauważyć dźwięk słychać tylko po dodaniu gazu. Kręcenie kierownicą zmienia tylko jego natężenie. W momencie gdy puszczę gaz i dalej kręcę kierownicą, dźwięku nie ma.

20090704002

Kolejny film nakręcony już na zewnątrz przy otwartej masce. Myślałem, że dźwięk, przy otwarciu przepustnicy będzie wydobywał się z okolic serwa. O dziwo (!) wydobywał się z miejsca kręconego przez kilka początkowych i ostatnich sekund na niżej pokazanym filmiku. Czyli pod kolektorem dolotowym i przed silnikiem (w tych miejscach, nasłuc**jąc, jest najintensywniejszy. Co do cholery wydaje taki dźwięk? Myślę, że nie jest on normalny.

20090704003

No i ostatni filmik - bonusowy - ukazuje zachowanie płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Czy takie zachowanie płynu jest normalne? Może jest to powiązane z irytującym mnie dźwiękiem?! :wallbash: :wallbash: :wallbash: Proszę o opinie osób, które są w temacie.

20090704004

Ps. Mam nadzieję, że wątek umieściłem w odpowiednim dziale. Szczerze, to nie wiedziałem do końca gdzie go wrzucić... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: witam po kilkukrotnym obejrzeniu filmiku nr stawial bym na pompe wspomagania kierownicy w drugim rownie glosno slychac trzeszczaca pompe i ostatni filmik tez pokazuje ze cos niedobrego dzieje sie z pompa ale moge sie mylic jesli taj jest to prosze mnie poprawic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bankowo pompa wspomagania takie buczenie jest normalnie przy dużych obciążeniach. To że w zbiorniczku bulgocze płyn to normalnie ja u siebie wywaliłem ten filtr ze zbiorniczka i mam tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaku wymien zbiorniczek i bedziesz mial po problemie u mnie bylo dokladnie to samo ten buzujacy plyn w zbiorniczku jest powodem uszkodzenia siateczki ktora jest na dnie zbiorniczka i plyn sie pieni i dlatego wyje pompa ,wymieniaj zbiorniczek i masz po problemie na 100% .poszukaj w moich postach mialem ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... :good: Jutro, jak znajdę chwilę czasu, to wpierw spojrzę od spodu na napinacze i paski. Jeśli wszystko będzie grało to kupię ten zbiorniczek i wymienię. Kilka dyszek, a może akurat. Jak to nie pomoże przyjrzę się dokładnie samej pompie wsp. :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysl wez sobie strzykawke wyssaj plyn ze zbiorniczka tylko nie odpalaj auta i zobaczysz ze masz uszkodzona ta siateczke u mnie ona wypadla z zaczepow i sobie latala po zbiorniczku i tez byzowal plyn wymienilem i teraz nie widac nawet ze plyn sie przemieszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobię. Dzięki za rady! Jak do czegoś dojdę - dam znać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc ostatnio u znajomego mechanika zapytałem o to i powiedział, że buzujący płyn w zbiorniczku (nie pieniący się) to normalne. Ten dźwięk daje któryś z napinaczy lub pompa. W najbliższym czasie będę wymieniał rozrząd więc zajrzy się i do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem się podpiąć gdyz nie chcę zkładać nowego tematu, u mnie objawy są identyczne jak u kolegi BAKUSIA słychać te dzwięki jak na filmiku 1, stan płynu mam na max(zalany układ jest czerwonym febi), a w momencie pracy płyn mi się pieni. Jeteście pewni że to pompa? Jaki może być koszt szacunkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Postanowiłem się podpiąć gdyz nie chcę zkładać nowego tematu, u mnie objawy są identyczne jak u kolegi BAKUSIA słychać te dzwięki jak na filmiku 1, stan płynu mam na max(zalany układ jest czerwonym febi), a w momencie pracy płyn mi się pieni. Jeteście pewni że to pompa? Jaki może być koszt szacunkowy?

Nikt Ci nie powie na 100% ale jeśli odgłos się nasila przy skręcaniu kierownicą to pompa się kończy. Po wymianie watro przepłukać układ i zalać jeszcze raz bo wiury w przewodach i maglu pozostaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak motor jest zimny to w miare to spokojnie chodzi ale jak przejade ok 1,5 2 km to jest coraz głośniej, minimalny ruch kierownicą i słychać to co na filmie kolegi. A czym płukać układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiek typowy dla pompy wspomagania.

Tak na marginesie : cokolwiek bedziesz naprawiał to podstawowa sprawa :pali:

PRODUCENT AUTA ZAMONTOWAŁ ZIELONĄ ZAKRĘTKĘ NA ZBIORNICZKU PO TO ZEBY BYŁO WIADOMO ZE PŁYN MA TEŻ BYĆ ZIELONY!!!!!!!!

Na czerwonym prawdopodobnie zatarłeś pompę :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki płyn miałem w garażu i nie zastanawiałem się nad kolorem bo pękł mi wąż przy malu, a układ i tak był oprożnioy, stwierdziłem że skoro febiego to prawie jak ori, a kolor to raczej nie ma wpływu :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...