Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Opinie na temat silnika 2.4


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym dowiedzieć sie cos na temat tej jednostki, jakie osiągi, jakie spalanie i koszt wymiany rozrządu :mysli: i ogólna opinia na temat codziennego użytkowania. Kolega ma zamiar kupic taka A4 w avancie z 98r

Bede wdzieczny jak ktos to ładnie sprecyzuje :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinia codziennego uzytkowania jak najlepsza. Silnik praktycznie bezobslugowy, nic sie z nim nie dzieje niedobrego. Troche lubi olej, ja dolewam okolo 1.2L na kazde 10k km, co uwazam, ze jest calkiem OK. Moj silnik ma zrobione 204k km i jezdzi caly czas na pelnym syntetyku. Jesli chodzi o osiagi, to raczej jest to jednostka do komfortowego przemieszczania sie niz do sprintu spod swiatel. 1.8T prawdopodobnie moze dac lepsza frajde, ale zalezy co kto lubi. Ja swiadomie zdecydowalem sie na V-ke i jest OK. Spalanie zalezy od stylu jazdy i pewnie jakosci paliwa. Teraz latem na kolach 225/40/18 spala od 9.7-10.8 w zaleznosci czy przewaza miasto czy trasa (jazda tak do 3000 RPM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na wikipedii że osiagi ma podobne do 1,8t w serii, od 0-100km/h ma 8,2s, wiec źle nie jest :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę zmieniał to tylko na A6 C5 2.4 albo 1.8TQ 180km

chociaż chyba wolałbym v-ke, jakoś kulturalniej pracuje jak dla mnie

co do spalania, mój brat ma 2.6Q abc w B4 i sekwencyjny LPG i pali tak 15 po kraku jak jeździsz do 3500obr, potem to już wir w baku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dowiedzieć sie cos na temat tej jednostki, jakie osiągi, jakie spalanie i koszt wymiany rozrządu :mysli: i ogólna opinia na temat codziennego użytkowania. Kolega ma zamiar kupic taka A4 w avancie z 98r

Bede wdzieczny jak ktos to ładnie sprecyzuje :notworthy:

Na miejscu Kolegi rozejrzałbym się za równie ładnym avantem z 2,8 30V (skoro już ma byc v6) :wink4:

Z drugiej strony wolałbym to 2,4 30V zamiast mojego 2,8 12V, co i tak nie zmienia faktu, że aktualnie kupiłbym 1,8T :>

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...