Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmiana listewek ozdobnych na drewno (foto)


darekaudi4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ccialem opisac i pokazac w jaki sposob zmienic dekory w a4 b5

Wiec na poczatkek zaczynamy od najprostrzej operacji czyli drzwi , potrzebujemy do tego

-srubokret krzyzakowy

-srubokret plaski

-kombinerki

-torx 25

-klucz 13 nasadowy

-klucz 8 nasadowy

-wiec sciagamy tapicerki drzwi

1a8fe2bcda1453c6m.jpg

-od srodka mamy w tylnych po cztery w przednich po piec spinek ktore trzeba sciagnac

e3e30f4e0df44b14m.jpg

-po odpieciu spinek sciagamy stare dekory i zakladamy nowe i wsuwamy nowe spinki (do drewnianych sa inne niz do karbonowych

d545c00c214aa1aam.jpg

5b046061c2407d59m.jpg

79810e896a1353e5m.jpg

fe5b8b14f52c2fb3m.jpg

-i takim prostym sposobem mamy drzwi zrobione teraz trudniejsza robota napewno nie dla nerwowych

-odkrecamy schowek po prawej stronie zdejmujac boczek kokpitu

dd17d094869a9752m.jpg

- nastepnie odkrecamy dwie sruby z boku schowka i jedna po srodku przy zamku

331ac7c566b402ecm.jpg

2e683fac38ae87bfm.jpg

-sciagamy schowek odpinajac przewody od lampki oswietlenia schowka i lampki oswietlenia nog

5bd6509aab5fa574m.jpg

-teraz najgorsze ... wyciagamy radio i widzimy dwie srubki na kluczyk nasadowy ''8'' odkrecamy je i sciagamy przednia ramke zaczynajac od gory na dole trzymaja dwa zatrzaski kolo klimatronika i lekkim szarpnieciem odskakuje

19ff599953944f83m.jpg

-wyciagamy zaslepki z boku kolo siedzenia z obydwu stron i odkrecamy sruby ''8''

21980921d3ad6573m.jpg

-wyciagamy popielniczke z tylu i odkrecamy nakretke 13 jezeli mamy podlokietnik to odkrecamy dwie i jeszcze jedna pod gumowa przekladka i unosimy tunel tak aby wyskoczyl z zaczepow kolo drazka biegow

740deb030a2250fem.jpg

29cddb9a3737690dm.jpg

8443bbdc093c3f0am.jpg

-odkrecamy cztery sruby

1cce15fd1daf8a03m.jpg

-i jedna pod zaslepka z boku kolo pedalow

7ac4dbc429e8c61em.jpg

-odkrecamy galke zmiany biegow i wyciagamy mieszek mocnym szarpnieciem do gory od tylu mieszka

d46057bbeacf5637m.jpg

-teraz musimy sciagnac popielniczke wciskajac dwie blaszki i odlaczajac kostke

05a14f5a2a85aeb3m.jpg

89070dd60f2f0eb3m.jpg

7615364896706ae6m.jpg

d2668797b41b91c0m.jpg

-odkrecamy klimatronic ''torx 25'' odpinajac takze z tylu kostki i odkladamy go na bok

aef600de7d8d17d5m.jpg

-sciagamy tunel srodkowy

90fb5eb974fb89f2m.jpg

-odkrecamy cztery sruby i wyciagamy caly panel

c5cdaa84c3c7d632m.jpg

efc94ad0bdb674dfm.jpg

bad977b2fd097946m.jpg

-odkrecamy polke nad nogami kierowcy cztery sruby i mozemy przystapic do wypinania spinek

653d140750284fefm.jpg

-i zakladamy nowe dekory i wszystko skladamy do kupy i cieszymy sie z naszych nowych litewek

!!!!!!PAMIETAMY O NIE WLACZANIU STACYJKI GDY MAMY ODLACZONY KLIMATRONIK PONIEWAZ BEDZIE CZEKALA WIZYTA W WARSZTACIE I PODLACZENIE POD KOMPUTER AUTA W CELU SKASOWANIA BLEDOW I PRAWDOPODOBNIE PROGRAMOWANIA KLIMATRONIKA,GDY ZAPLONY NIE WLACZYMY NIC SIE NIE STANIE !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: taki opisik napewno nie jednemu sie przyda :notworthy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma może ktoś z Was takie listewki na sprzedaż? niedawno kupiłem sobie a4-eczke i jakimś dziwnym sposobem nie ma tych listewek z pseudo carbonu w żadnych z drzwi. W kokpicie wszystko jest. Więc jeśli ktoś z was wymieniał sobie na drewno i posiada w domu stare to z chęcią bym kupił bo na szrotach nie chcą mi sprzedać samych listewek tylko całe boczki do drzwi, a po co mi całe boczki :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis :kox:

bardzo mi się przyda :good:

graty za robotę :decayed:[br]Dopisany: 02 Wrzesień 2009, 22:45_________________________________________________

a ma może ktoś z Was takie listewki na sprzedaż? niedawno kupiłem sobie a4-eczke i jakimś dziwnym sposobem nie ma tych listewek z pseudo carbonu w żadnych z drzwi. W kokpicie wszystko jest. Więc jeśli ktoś z was wymieniał sobie na drewno i posiada w domu stare to z chęcią bym kupił bo na szrotach nie chcą mi sprzedać samych listewek tylko całe boczki do drzwi, a po co mi całe boczki :confused4:

ja będę miał niebawem kompletne drewienko na handel :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak skladalem podswietlana galke i wypinalem klimatronic,to wlaczalem zaplon na wyciagnietej klimie zeby spr.czy swieci i nic sie nie stalo bledow tez nie zlapalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem mega maskara z demontażem listwy przedniej ... Choler szkoda że nie da się jej bez takiej rozróby wyjąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem mega maskara z demontażem listwy przedniej ... Choler szkoda że nie da się jej bez takiej rozróby wyjąć :(

nie trzeba zwalać całej konsoli , wystarczy odłamac ten bolec z listwy akurat w tym miejscu nad konsolą , nie musi być przytwierdzony , wszystko pieknie trzyma a roboty 3h mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, a ja jutro albo pojutrze przerabiam odwrotnie - z drewna na ten pseudo carbon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: odświeżę trochę temat nie chcąc zakładać nowego, w związku z tym że moje drewnopodobne dekory strasznie mnie rażą w oczy pomijając granatowy środek, mam jasną skórę i ma się to moim zdaniem bardzo źle , zastanawiam się nad wymianą/zamianą na inne , chociaż nie widziałem jeszcze takich które by ładnie wyglądały (pasowały) w moim wnętrzu ewentualnie pomalować je i i część konsoli środkowej która w po lifcie ma takie samo drewnopodobny wygląd

6532b5247ead1f36m.jpg

przemalować na taki kolor jak uchwyty w drzwiach

a67c2bd9352ef3f2m.jpg ciekawe czy do malowanie trzeba by było wszystko pozdejmować czy nie konieczne :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem mega maskara z demontażem listwy przedniej ... Choler szkoda że nie da się jej bez takiej rozróby wyjąć :(

nie trzeba zwalać całej konsoli , wystarczy odłamac ten bolec z listwy akurat w tym miejscu nad konsolą , nie musi być przytwierdzony , wszystko pieknie trzyma a roboty 3h mniej :)

ja zrobiłem tak jak napisał Moskal :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem ten plastik wkoło kubka/awaryjnych i popielniczke powinienes dokupić w granatowym kolorze skoro taka masz tapicere a listwy maźnij na czarny połysk lub mat , jak wolisz. no i do malowania trzeba wszystko zdjąc , na to nie ma siły :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez zdejmowania to chyba by ciężko było :decayed: zawsze mozesz kupić jakies listwy na podmianke i z nimi rzeźbić co by nie jeździć z wybebeszonym autem :wink4:

Ja u siebie jak zmieniałem teraz dekory to do zmiany rozebrałem konsole co by nie wyłamywać tego bolca ale spinki później już tam nie zakładałem co by w przyszłości szybciej poszło jak coś nowego się wymyśli :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co by nie wyłamywać tego bolca ale spinki później już tam nie zakładałem co by w przyszłości szybciej poszło jak coś nowego się wymyśli :naughty:

to powiedz mi po co zostawieś bolec jak nie zapiąłeś na niego spinki ?? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież napisałem wyżej że jak kiedyś będę chciał to zdemontować żeby pyło szybciej :decayed: i bez psucia :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...