Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzypienie kierownicy


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że skrzypienie kierownicy jest tematem znanym na forum ale u mnie niec nie działa z podanych metod, smarowałem już wszystko sciągnąłem nawet wszytkie przelączniki z kierownicy napsikałem na górne łożysko silikonu w sprayu i innych dziwnych wynalazków psikałem na przejściu przez sciankę grodziową i nic jak skrzypiało tak skrzypi, mechanior twierdzi że to skrzypienie z przekładni kierowniczej idzie. Już mnie szlak trafia, zawieszenie czałe wymienione na lemki, łacznie z drążkami kierowniczymi i końcówkami drążków, poradzcie coś prosze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kolego nie rozwiązałem, czekam aż się cieplej zrobi i chyba do ASO podjadę z tym. Zobaczymy co wymyślą.[br]Dopisany: 22 Luty 2010, 21:52_________________________________________________jak się zdenerwuję to wymienię maglownice i kolumne, może wówczas nie bedzie skrzypieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mi skrzypiało jak w lewo skręcałem a w prawo cisza. Napsikałem pod te gume w ścianie grodziowej smaru silikonowego i po wszystkich tych kolankach ale od razu nie pomogło. Dzisiaj śmignąłem trasę 700 km i przeszło bo pewnie smar doszedł. Jest jeszcze inna opcja. W golfie zawsze mi w zimie skrzypiało w kierownicy a na wiosnę robiło się cicho. Może i teraz moje audi tak ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kur.. mi tez skrzypi okrutnie jak w lewo skrecam a w prawo cicho i obawiam sie ze to maglownica ktora mialem regenerowana kilka miechow temu. Dodam tez ze po nagrzaniu silnika wspom dziala troche ciężej Dobija mnie ten samochod :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mi skrzypiało jak w lewo skręcałem a w prawo cisza. Napsikałem pod te gume w ścianie grodziowej smaru silikonowego i po wszystkich tych kolankach ale od razu nie pomogło. Dzisiaj śmignąłem trasę 700 km i przeszło bo pewnie smar doszedł. Jest jeszcze inna opcja. W golfie zawsze mi w zimie skrzypiało w kierownicy a na wiosnę robiło się cicho. Może i teraz moje audi tak ma ...

Kurde chyba się pochwaliłem bo dzisiaj od nowa przy skręcie w lewo skrzypienie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trzeba odróżnić skrzypienie od trzeszczenia jak np. mamy doczynienia w końcówkach drążków, skrzypienie to cos w rodzaju zardzewiałych zawiasów w drzwiach szafy, i taki dźwięk jest u mnie jak się auto nagrzeje niezależnie w którą stronę kręcę, przedwczoraj zauważyłem ciekawa rzecz a mianowicie było jakieś 14 st. na +, zaczęło mi skrzypieć a że zrobiło mi się gorąco to włączyłem klime na lo czyli 17st włączyłem wszystkie nawiewy w efekcie czego w kabinie zrobiło sie chłodniej i przestało skrzypieć, ciekawe jest też to że jakieś 2 miechy po regeneracji magla był spokój z tym skrzypieniem, więc może faktycznie skrzypi w miejscu przejścia magla przez ściankę nie wiem jak to dokładnie wygląda ale psikałem tam juz różnymi specyfikami, może tam trzeba coś wymienić? Do kolumny kier tez psikałem białym smarem i silikonem, wiem na pewno że skrzypienie dochodzi z wewnątrz auta.[br]Dopisany: 25 Luty 2010, 16:31_________________________________________________Witam

Prawdopodobnie dzięki podpowiedzi jednego z klubowiczów udało mi się wyeliminować skrzypienie, otóż idąc za jego propozycją napsikałem środka do mycia silników na krzyżak łączący kolumnę z maglem oraz na simering w maglu, efekt był taki, że nawet bez nagrzewania auta było słychac skrzypienie, następnie wziąłem strzykawkę z igłą zmieszałem biały smar z olejem i napsikałem na krzyżak i wbiłem pod simering. Kolega twierzdił, iż przyczyną tego skrzypienie są gumki w tym krzyżaku może i tak nie wiem ale ja bym bardziej stawiał na simering w maglu ważne, że udało się tego pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mi skrzypiało przy skręcie w lewo tzn w konkretnym położeniu kierownicy. Nie mogłem dojść co to. Przestawiałem kierownicę w różne położenia dociskałęm ją itp i nic. W końcu się wkurzyłem i przysiadłem do tego. Przez przypadek przy ustawieniu tej kierownicy w położeniu trzeszczenia (dzwonienia) docisnąłem poduchę i przestało... Się ucieszyłem że znalazłem ale zostawiłem. Na drugi dzień było około 20st i te trzeszczenie się nasiliło.

Rozwiązałem to tak: odkręciłem poduchę kierownicy i w sumie nic więcej nie zrobiłem oprócz odgięcia blaszek od klaksonu , następnie skręciłem i nastała cisza.

Spróbujcie bo jak wam to ustaje jak włączycie klime i się schłodzi w samochodzie to tzn że raczej to coś w środku a nie maglownica... :gwizdanie:

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...