Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzypienie kierownicy


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem że skrzypienie kierownicy jest tematem znanym na forum ale u mnie nic nie działa z podanych metod, smarowałem już wszystko sciągnąłem nawet wszytkie przelączniki z kierownicy napsikałem na górne łożysko silikonu w sprayu i innych dziwnych wynalazków psikałem na przejściu przez sciankę grodziową i nic jak skrzypiało tak skrzypi, mechanior twierdzi że to skrzypienie z przekładni kierowniczej idzie. Już mnie szlak trafia, zawieszenie czałe wymienione na lemki, łacznie z drążkami kierowniczymi i końcówkami drążków, poradzcie coś prosze. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Sprawdź czy gumy chroniące drążki łączące zawieszenie z kolumną kierownicy (nie wiem jak to się fachowo nazywa) są całe.

Jeśli nie, to najprawdopodobniej naleciało ci tam brudu i skrzypi końcówka drążka. To że masz wymieniane i nowe nie oznacza, że nie mogło się zepsuć. (To samo działo się u mnie)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź gumy przegubów, jak popękane to pewnie naleciało Ci tam syfu

Możesz to przeczyścić WD40 i zasmarować smarem. powinno na jakiś czas wystarczyć

Albo wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tych rzeczy co opisujeci zawieszenie jest cae nowe lacznie z koncwkami drazkow i samymi drazkami :wallbash: preguby tez ok co msi byc cos zwiazane z kolumna kierownicza wedug mnie ale nie wiem co nie wiem co tam jeszce moze skrzypiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy sama kierownica nie ociera o plastikową osłonę w około :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypi maglownica, napsikaj wd40 pod gumy.

Jak CI troszkę rdzą zaszła to już nic nie pomoże, tylko regeneracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może i rdzą zaszła tego nie wiem musze hyba sam wejć pod auto i oblikac bo mechanicy często mają bardzo pozorną wiedze twierdzą ze mam wycieki z przekładni a mi płynu nie ubywa w sęsie takim ze ostano dolewałem go 1,5 roku temu temu a teraz był na min, czyli jakies 35000 km z czego 70% po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dziwny przypadek ze skrzypieniem w kierownicy, przy skręcaniu wyłącznie w lewo podczas jazdy czy na postoju i to tez nie w całym zakresie obrotowym. Żadne smarowanie nic nie dało na szczęście mam bardzo dobrego i zaufanego mechanika który specjalizuje się w audi. Problem leżał po stronie kolumny kierowniczej, wyglądało to tak jakby w środku kolumny coś skrzypiało. Mechanik stwierdził trafnie po dłuższej diagnozie całej kolumny ze łożysko w krzyżaku się zatarło i przy skręcaniu pręży na całą kolumnę co powoduje skrzypienie wewnątrz jej. Pojechałem na szrot poszukać używanej kolumny kierowniczej koszt około 200 zł od A6 C5 też pasuje do A4 b5 tylko trzeba stacyjkę przełożyć. Stwierdziłem ze nie ma sensu kupowac calej kolumny skoro moje jest sprawna. Kupiłem sam krzyżak (to co wchodzi do kolumny kierowniczej http://moto.allegro.pl/item683504509_kolumna_kierownicza_krzyzak_do_audi_a6_i_a4.html) zapłaciłem 100 zł. kolega mechanik zamontował mi ten krzyżak i jak ręką odjął, nic nie skrzypi. Okazuje się jednak ze mimo iz to niemożliwe ze ta część kolumny się psuje jednak są takie przypadki mój jest jednym z nich. Usterka usunięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też mam a raczej miałem ten problem, od pół roku skrzypiało przy skrecaniu/ruszaniu kierownicą,

do dnia wczorajszego rozkreciłem, słucham gdzie i co.....

i okazało sie ze skrzypi kolo stacyjki, tam gdzie wklada sie kluczyk, taki gumowy element....

na ostro nasmarowac, i cisza

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie skrzypi krzyżak , dziś nasmarowałem białym smarem i jest na razie cisza, jak znowu zacznie skrzypiec to znowu nasmaruję. I tak do skutku będę smarował.

Ganiałem się tak ze sprężarką klimy która piszczała. Dopiero dwukrotne nasmarowanie jej pomogło i już rok nie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też skrzypiała kierownica , jednak gdy miałem autko u mechaniora z powodu pęknięcia głowicy (ale to inna bajka)to mechanior przy okazji wymienił koło pompy wspomagania i piszczenie ustało za koło policzył 60PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną przypadłość w kierownicy ( w serwisie mówią, że to normalne) jakoś w innych samochodach tego nie miałem - przy kręceniu kierownicą w miejscu lub jadąc wolno kierownica czasami wpada w taki dziwny rezonans i buczy lekko - nie wiem co to może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie odgrzanie kotleta :kox:

ale znowu mi zaczelo skypiec,

a ze mialem/mam kolumne kierownicza z drazkiem od anglika,

i tak ostantio sie nia bawilem krecilem sobie drazkiem lewo/prawo

i uslyszalem skrzypienie,

mysle sobie, mam, to na bank to,

wczoraj , wjechalem do garazu, odkrecilem poduszke/airbag z kierownicy,

i kierownice tez odkrecilem, ale nie ma potrzeby, sruba na ktora jest przykrecona kiera ma dziurke,

w ta dziurke zaaplikowlame rurke z bialy smar w sprayu,

poruszalem lewo prawo regulacja kolumny gora dol przod tyl,

skrecilem , wyjechalem, poskrecalem w lewo/prawo i ....

i nic, cisza, zadnego skrzypienia,

jesli komus skrzypi, niech sprobuje, moze pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...