Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Huczenie podczas jazdy


leewang

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio kupiłem (2 miesiące temu) ori felgi audi 17" opony pirelli pzero rosso 235/45. Nie wiem czy już od początku tak się działo ale około 2 tygodnie temu zauważyłem że podczas jazdy słychać tak jakby lekkie huczenie co kilka sekund (tak jakby co kilka obrotów kół), czuć to także na pedale gazu gdy trzymam nogę na gazie to co chwilkę czuć tak jakby ocieranie jakiejś gumy o asfalt czy coś takiego (lekkie drganie pedału gazu), nie wiem jak to określić bo bardziej czuć to właśnie na nodze niż słychać, pasażer nie słyszy tego szumu ale gdy prowadzę auto to czuje że jest coś nie tak.

Nie wiem czy mogą to być łożyska czy może coś innego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane, ale mają 6mm bieżnika to chyba nie od opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym właśnie zaczął od tego.

Wystarczy, że były raz przypalone, czy ostro przyhamowane albo co najgorsze zbieżność źle ustawiona i już będą "krzywe", czyli mogą wydawać dźiwne dźwięki.

Zamień stronami, czy przód/tył i sprawdź czy nadal masz ten dźwięk, czy może dobiega z innej strony.

Jeżeli nic się nie zmieni, to wtedy trzeba szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to tak zrobię.

Jeszcze tak się zastanawiam czy może to być od złego wyważenia opon? Bo w sumie jak przekładałem koła to ich nie wyważałem bo facet od którego kupowałem wyważał je 2 miesiące wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to tak zrobię.

Jeszcze tak się zastanawiam czy może to być od złego wyważenia opon? Bo w sumie jak przekładałem koła to ich nie wyważałem bo facet od którego kupowałem wyważał je 2 miesiące wcześniej.

Może być, albo od opon ściętych od złego wyważenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przełożyłem koła ale nic nie pomogło, nie wiem czy tak ma być ale z tyłu (chyba to się nazywa piasta - w każdym razie to metalowe gdzie jest gwint na śruby) kręciła się po odkręceniu koła, dlatego jak dobrze nie naceluje się z otworami w feldze na te gwinty to potem trzeba znowu zdejmować koło, przekręcać to kółko i zakładać koło. Ręczny był zaciągnięty. Może to jest tego przyczyną? Chyba że tak ma się kręcić.

Dokładniej kręci się to co zaznaczyłem na czerwono.

clipboard022.jpg

Nie wiem od czego to może jeszcze być proszę o jakieś propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze śrubami to normalne raczej... może łożysko któreś poszło skoro podmiana opon nie pomogła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy łożysko jest zepsute?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi piastami to tak nie panikujcie bo to nie jest tak ze jak coś huczy to odrazu koło odpadnie sam to przerabiałem i jeździłem na chuczącym kole przez około 11000km co prawda niedawno zmieniłem piastę bo mnie drażnił ten szum z koła ale przy rozbieraniu nie było ani deka luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też mi huczy prawe koło z tyłu i mam pytanie tam pod korkiem jest śruba na imbus bodajże , po odkręceniu tej śruby piasta z łożyskiem zejdzie lekko czy w jaki sposób mam ja ściągnąć czy trzeba do tego jakiś ściągacz ?? fa783256b0659123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...