Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dynamika silnika 1,6


goral 81

Rekomendowane odpowiedzi

Nie kupuj 1.6 chyba że faktycznie chcesz jezdzic do pracy i bez szaleństw ale stawiałbym już lepiej na 1.8 bo przy spokojnej jezdzie będą podobnie palić ale za to na trasie odczujesz tą róznice przy wyprzedzaniu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny dylemat, wystarczyło się przejechac obydwoma, posprawdzac ceny częsci i wybor był oczywisty - 1.6! Pali mniej, mimo ze uzytkownicy ADRow probuja sie pocieszac ze tyle samo co ADP, ceny częsci nizsze, prosty konstrukcyjnie silnik 8v, osiagi nie są aż tak słabe (moja pociagnęla 190). Jesli 1,8 to z turbo, bo tu juz jednak czuc roznicę :):good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja następny zakup planuje B6 2.0 benzyna

chcesz kupić najgorszy silnik jaki kiedykolwiek włożyli do audi? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam ten silnik 1.6,brak dwumasa,nieskomplikowana konstrukcja prosty silnik niema sie co psuc,mechanicy go chwala ze to zadne awaryjne 20v,,i czesci duzo tansze np za kompletne sprzeglo sachsa z gwarancja placilem dzis 460zl,,a i czuc wciskanie w fotel przy rozpedzaniu mnie wystarcza ten ADP silniczek fajnie juczy i to mi sie podoba,wiec jesli chcesz duzo tansze czesci to polecam ADP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja następny zakup planuje B6 2.0 benzyna

chcesz kupić najgorszy silnik jaki kiedykolwiek włożyli do audi? :decayed:

No właśnie kolego wytłumacz czemu "najgorszy". Z tego co wiem jest to jeden z najbardziej "żywotnych" silników,a na tym najbardziej mi zależy. Wiem że spala sobie troszeczkę oleju , ale podobno tak mają , za to można śmiało ponad 500 tys.km. nim nakręcić.Moc może nie jest oszałamiająca jak na 2 litry tylko 131 KM ,ale jest to silnik nie wysilony i dlatego tyle wytrzymuje. Jak tak to doradź jaki silnik mam wybrać. Napewno napiszesz 2.4 albo 3 litry. Mi nie zależy tak na mocy jak na wytrzymałości silnika.

A co do 1.6 to tak jak pisałem wcześniej dużo tańszy w serwisowaniu i naprawach. A różnica w mocy nie jest aż taka duża między 1.6 a 1.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam ten silnik 1.6,brak dwumasa,nieskomplikowana konstrukcja prosty silnik niema sie co psuc,mechanicy go chwala ze to zadne awaryjne 20v,,i czesci duzo tansze np za kompletne sprzeglo sachsa z gwarancja placilem dzis 460zl,,a i czuc wciskanie w fotel przy rozpedzaniu mnie wystarcza ten ADP silniczek fajnie juczy i to mi sie podoba,wiec jesli chcesz duzo tansze czesci to polecam ADP

W 1.8 jest podobnie jesli chodzi o prostotę konstrukcji i bezawaryjność, spalanie 1.6 i 1.8 jest właściwie identyczne, z tym, że wsadzając do wolnossącego 1.6 - 4 osoby+jakiś bagaż to jest już ciężka sprawa.. :wink4:

Jeśli przyczyną, że nie chce kupić diesla jest brak kasy, to jednak poszukałbym 1.8 w wypasie niż 1.6.

Bujam się 1.8 i nie czuje rewelacji, na 1.6 bym się juz nie przesiadł. Chociaż wiadomo - kwestia potrzeb.

Najgorsze w tych dwóch silnikach to jednak spalanie. w mieście 10 jest niewyjęte ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 daje rade tylko z kierowca na pokladzie. Jesli niczego od niego nie oczekujemy, to spełni nasze oczekiwania w 100%. Nie ma watpliwosci ze jego konstrukcja jest najprostsza z mozliwych(brak turbo, 8 zaworów), co czyni go dobrym i bezawaryjnym. Wszystko jest kwestia tego, czego sie od auta oczekuje.

Co do 2.0, to spełni on oczekiwania tylko najmniej wybrednych użytkowników. Ja bym go nie wziął, dlatego ze jest slaby, nieekonomiczny, występuje w ubogich wersjach wyposazenia, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podalem linka do tej 1,6 bo miala fajny wypas,

ale jesli to auto ma stracic moc po wlaczeniu klimy? to ja dziekuje :)

prawda taka jest ze potrzebne mi autko, nie mam zbyt wiele kasy bo moje stare sie rozalilo totalnie a jeszcze go splacac musze :(

wiec, chce miec audi pomimo ze tamto tez bylo audi i padlo, choc wsadzilem w nie kupe pieniedzy.

nie chce 80 bo mi sie nie podoba, wole a4 chocby z 94r albo 100/a6 c4

ot cala prawda.

co do 2.0 w b6 kolega taka kupil i do dzis pluje sobie w brode ze to zrobil, jego zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak moje auto też traci bardzo duzo mocy przy właczonej klimie. Szczególnie czuć to w miescie przy ruszaniu, później nie czuć rożnicy. I jeszcze jedna kwestia auto nie jedzie wogóle poniżej 2 tyś obrotów - totalny muł. Mam jeszcze opla vectre 2.0 8V i powiem, że po miescie duzo lepiej sie jeździ 8V niż 20V.

Poruszajac temat finansowy nie wiem czy A4 jest dbrym pomysłem tym bardziej, że masz raty za poprzednie auto. Jest to drogi w utrzymaniu samochód, ze wzgledu na zawieszenie. Nie bedzie już tej bajki z bezawaryjnością zawiechy w porównaniu z audi 80 b4. Jesli ma to być auto oszczędne to polecam instalację LPG sporo jest aut z instalkami na allegro.

Jeśli chodzi o auta z turbiną polecane w tym temacie to nie są one tak oszczedne jak wszyscy mówią. Mi spala około 11l Lpg w trasie i 13-14 po mieście.

Dokładnie sie zastanów przed zakupem, żeby poźniej nie załowac 2 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten link który wkleiłeś :good: No i masz fajną wersję, kiera od esy, kox fotele - wg. mnie chyba najładniejsaze jakie wyszły do B5, klimatronic.. czego więcej ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8t to tylko zadbane, nie interesuje mnie teraz ten silnik.

problem z 80 jest taki ze praktycznie zadna nie ma klimatronica, malo ktora klime.

zostaje wiec 100tka, tylko z jakim silnikiem? 2.0 nawet nie wiem czy z takim byla, ale 115km to zamalo na ta bude,

2,3mechaniczny wtrysk (tylko 3gen LPG, problemy masakara odpada) i zostaje 2,6 2,8. :(

tdi tez odpada w tej kasie ktora mam bo za tamtego dalem 11tys i nawet roku nie przejezdzilem nim a wpakowalem w dziada 8tys

no tez mi sie ona podoba ale problem w tym ze troche kasy mi braknie a nie chce i nie moge pozyczyac kasy

mysle jeszcze na taka puknieta lekko:

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=85451091&pageNumber=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=9&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=74&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=97&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&fuel=PETROL&minFirstRegistrationDate=1994-01-01&maxPrice=3001&climatisation=AUTOMATIC_CLIMATISATION&siteId=GERMANY&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=ONLY_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=EstateCar&tabNumber=1

tylko powiedcie przy jakim przebiegu zdziera sie mieszek w a4?? ;) bo moja 100 miala 360tys i mieszek byl caly ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko powiedcie przy jakim przebiegu zdziera sie mieszek w a4?? ;) bo moja 100 miala 360tys i mieszek byl caly ;))

Ja mam 253 tyś km i mieszek jest w idealnym stanie ale nie wierzę, że jest oryginalny!!!

Pedały zaczynają sie zdzierac przy takim przebiegu jak ja mam i kierownica skórzana jest juz dosyc wytarta. Stan siedzeń raczej jeszcze nie poprzecierane (kubełki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze spytam czy mieszek moze byc az tak waznym dowodem na ogromny przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze spytam czy mieszek moze byc az tak waznym dowodem na ogromny przebieg?

A skąd będziesz wiedział czy jest oryginalny ? ;)

_________________________________________________

[Wcześniej pisałem o tej B5 1.8 - za nie całe 3.000euro z 98roku. ]

Ta, którą teraz wkleiłeś jest bez klimy no i nie ma zdjęć wnętrza - szkoda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, rzeczywiście.. Nie zwróciłem uwagi. Ona to chyba tylko delikatnie puknięta jest, bo na masce tylko lekki wgniot widać.

Tak to spoko, fajnie byłoby zobaczyć fotę wnętrza.

Ile zł chcesz przeznaczyć na auto ? I jakie wyposażenie (Klima - a reszta jak będzie to dobrze, jak nie to nie ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak im mniej tym lepiej, bo zostanie mi na notariusza za mieszkanie:)

ta za 1900E mi sie podoba, moge narazie smigac na benzynie, a czesci kupic z allegro byle czarne

jak z niemiec to do 10000zl a jesli od nas to 12 tak

klima kombi i reszta wsio ryba, kierownica i 4 kolko ;))

a no, i nie zielonaaa[br]Dopisany: 09 Lipiec 2009, 20:32_________________________________________________http://otomoto.pl/audi-a6-C8695969.html a co powiedcie na taka a6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze sie zastanawiam nad 4 cilindrami..

1.6 i 101 km.. mysle ze dla kogos kto jezdzi i nie szaleje to bedzie dobre auto#

1.8 wiadomo ze 20V napewno lepiej chodzi

1.8T napewno ma swietne osiagi ale ja nie jestem zwolennikiem turbo.. ze wzgledu na koszty naprawy (niedawno robilem w 730d)

ja powiem tak.. gdybym znalazl zadbane A4 to nawet nad V6 bym sie zastanowil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja sie wypowiem 

Audi A4B5 1.6 AHL 1998R

kupilem go jako złom za 2500 tyś 

Auto jeździło max 160km/h

Stwierdziłem tak ze skoro kupuje auto 1.6i LPG a wszyscy uwazają ze to nie jedzie to ja go odrestauruje i udowodnie ze łykne nie jedno 1.8 (audi/ford/Golf) i teraz jak to zrobilem :

Graty co wymienilem i nie bede pisal firm bo kazdy ma swoje zdanie i doświadczenia. Wszystko kosztowalo mnie ok 1500 zl

Pompa paliwa/filtrpaliwa/koszyczki i uszczelki wtryskiwaczy /zawor cisnienia paliwa/czyszczenie wtryskow. 

Swiece/kable/cewka/nowa masa

Filtr powietrza/przeplywka/czyszczenie przepustnicy/czyszcze kolektora ssącego. 

Uszczelnienie ukladu ssącego bardzo wazne i uszczelnienie ukladu wydechowego 

Nowa lambda

Nowa  mapa  ECU 

i teraz tak

Paliwo tylko bp98 spalanie ok 10l /srednie spalanie gazolina ok 12/14 (wszystko takze po serwisie) cisnolem sie z mondeo 1.8 i przykro mi nie dal rady. 

 

V max mojej audi 220km/h 

Ciekawostki : pompa paliwa filtr paliwa i wtryski sa te same co w 1.8 swiece kable to samo. Rozni sie oczywiste glowica ale nowa mapa robi swoje. Wazne aby zadbac o dobre chlodzenie. Ja nie mam klimy visko chlodzi + dodatkowy elek. Wiatrak. Skrzynia to samo co w 1.8/ takze. Moja audi swietnie sie zbiera przy masie sedan. I V max zadowala a trasa srednio 160kmh. 

Zdrowa kondycja silnika nowy osprzęt i wszystko wystrojone to tajemnica. 

 

 

Edytowane przez Audi TM3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...