Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Brak światła postojowego tylnej lampy - żarówka OK


Maaraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w tylnej prawej lampie nie świeci mi się postój, ale jak naciskam hamulec, to zapala mi się stop, a to jest przecież ta sama żarówka !! Czy może mi ktoś powiedzieć o co cho? Oczywiście żarówki już nie raz wymieniałem. Czy ktoś z Was miał już taki problem??

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to ta sama zarowka, to napewno jest to zarowka dwuwluknowa, gdzie kazde wlukno z osobna odpowiedzialne jest za inna funkcje (stop/pozycyjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bezpiecznik jest ten sam do pozycji i stopu ? :wink4:

Coś podobnego przerabialiśmy na spocie u raggamana, 5 osób zmieniało mu żarówki, listwy i co się tylko dało..

Ktoś w końcu wpadł na bezpiecznik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak faktycznie jest to taka żarówka, tylko dlaczego skoro jest sprawna, nie świeci mi światło pozycyjne, jedynie tylko stop?

A skad wiesz ze ta zarowka jest sprawna? Probowales podlaczyc ja do jakiegos zrodla napiecia czy obydwa wlukna swieca? lub wymieniales stronami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby bezpiecznik się spalił to nie byłoby też z jednej strony z przodu postojówki. a skoro tylko tył to tam jest problem. najlepiej sprawdzić kontrolką czy na wtyku płytki lampy jest zasilanie! idę sprawdzić jaki kolor ma postojówka :)[br]Dopisany: 11 Lipiec 2009, 08:38_________________________________________________we wtyczce są dwa brązowe przewody (masowe) spięte razem a obok jest przewód szary z czerwonym paskiem i to jest właśnie postojówka! wsadzając żarówkę pomiędzy te przewody sprawdź sobie czy jest na nich napięcie. jeśli jest to problem tkwi w płytce lampy bądź żarówce. pamiętaj że żarówka jest dwuwłóknowa, na jednej końcówce jest stop a na drugiej postój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka jest jedna do stopu i pozycji ale ma dwa włókna i jeżeli spaliło Ci się włókno od pozycji to stop będzie się palił. Dodatkowo sprawdź sobie styki w oprawie do żarówki czy są dobrze dogięte i nie zaśniedziałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka jest jedna do stopu i pozycji ale ma dwa włókna i jeżeli spaliło Ci się włókno od pozycji to stop będzie się palił. Dodatkowo sprawdź sobie styki w oprawie do żarówki czy są dobrze dogięte i nie zaśniedziałe.

Otóż to sprawdź żarówkę, nowa kosztuje nie więcej niż 3 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mam identyczny problem nagle zgasła tylna prawa pozycja, z tym że u mnie brak prądu we wtyczce z tyłu (sprawdzone żarówka), bezpiecznik OK bo przednia prawa pozycja świeci a są na jednym bezpieczniku, na fisie przekreślona żarówka, macie może jakiś ideas ? Jakiś moduł jest od tego pod kierownica czy coś bo nawet nie wiem od czego zacząć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, mam identyczny problem nagle zgasła tylna prawa pozycja, z tym że u mnie brak prądu we wtyczce z tyłu (sprawdzone żarówka), bezpiecznik OK bo przednia prawa pozycja świeci a są na jednym bezpieczniku, na fisie przekreślona żarówka, macie może jakiś ideas ? Jakiś moduł jest od tego pod kierownica czy coś bo nawet nie wiem od czego zacząć..

Odgrzeję kotleta , doszedłeś co było przyczyną ?

Najpierw fis pokazał błąd spalonej żarówki tylnej lewej pozycji , po sprawdzeniu okazało się że żarówka jest ok , po złożeniu do kupy okazało się że nie ma pozycji i tylnego stopu (ta sama żarówka) , sprawdziliśmy próbnikiem i okazało się że nie ma prądu w gnieździe żarówki (reszta żarówek działa , 2 pozycja , kierunek , wsteczne ) W złączce brak zasilania w pinie 6 (to nie masa) i słabo żarzył się próbnik na pinie nr 2. Proszę o jakieś sugestie bo inaczej chyba elektryk... Wszystkie żarówki wymienione na Boscha.

Czy może to być wina jakiegoś przekaźnika , jeżeli tak to może ktoś podpowie który ?

Pozdrawiam

Ps. bezpieczniki sprawdzone (w kabinie kierowcy) nic nie zaśniedziałe - wyczyszczone

vcds nie pokazuje żadnych błędów , może jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpinam się, ja mam problem z tylnym lewym postojem, żarówki ok, natomiast zamiast się się świecić ona śie tylko żarzy, napięcie jest słabe 4.5... Błąd na desce co to może być?  

Temat dotyczy a4 b8

Edytowane przez Norbert91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam taki sam problem w A4 B7 Avant 2006. Prawy tylny postój nie świeci, stop działa na tej samej żarówce, postój czasami się trochę żarzy. Nie wina żarówki bo przełożyłem z lewej lampy i nadal problem występuje. Ktoś coś wymyślił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypnij wtyczkę od lampy i popatrz jak wyglądają piny, czy nie ma tam korozji. Jeżeli wtyczka jest ok to problem może być w oprawce/płytce ze ścieżkami, w której żarówka siedzi.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Wypnij wtyczkę od lampy i popatrz jak wyglądają piny, czy nie ma tam korozji. Jeżeli wtyczka jest ok to problem może być w oprawce/płytce ze ścieżkami, w której żarówka siedzi.

Dzięki, miałeś rację. We wtyczce jeden pin wygląda na przepalony (plastik troszke stopiony), lekko dotknąłem i mały plastik wokół niego pękł. Na razie udało mi się złożyć tak, że wszystkie żarówki działają. Będę szukał wkładu lampy i wtyczki na wymianę. Jeszcze się zastanawiam czy da radę łatwo wtyczkę wymienić czy trzeba ciąć kable.

DB880823-E672-4A6F-961E-CC96977F6D2E.jpeg

38ABD157-7B5E-4403-9321-F70708A6894B.jpeg

Edytowane przez matt95
Dodane zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kostkę i konektory z uszczelkami. Konektory ze starej kostki wypnij i wepnij do nowej. Ten nadpalony konektor zastąp nowym. 

ALLEGRO.PL

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...