Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Z jakiej wersji to zawieszenie 1BE ?


posy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki dylemat znalazłem zawieszenie do a4 b5 quattro 1BE tylko sprzedający nie potrafi określić z jakiej wersji silnikowej pochodzi ono i i z jakiego typu nadwozia. Dało by rade określić po zdjęciu od jakiego a4 ono jest. Bo nie chciał bym żeby się okazało że po założeniu autko wogóle sie nie obniży albo ze będzie coś nie tak :no:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=679695379

Mógł bym liczyć na waszą pomoc :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dość ciężki silnik, więc obniży się na 100% tylko pytanie czy nie za bardzo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podczepie do tematu

Czy można dostać zamienniki seryjnych sprężyn i amorków 1BE do AFN Quattro. Jesli tak to mógł by ktos podać firme i jakieś aparametry, ewentualnie linka :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :mysli: ale jak myślisz mogło by pójść więcej niż 35mm?[br]Dopisany: 09 Lipiec 2009, 17:09_________________________________________________Typek napisął mi tylko że po wyglądzie sprężyn niby są wg niego grube to zawieszenie jest od jakiejś v6 :confused4: Czy możliwe to?

Wychodzi, że przednie springi są od benzyny v6 (ALG,ACK) w aftomacie (w sensie z tipem).

Tylne podejdą do każdego sedana, bez względu na silnik.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze pytanko jak bym jednak założył je do siebie co by to zmieniło w moim zawieszeniu nie wiele by poszło w dół czy jak??

Tył pewnie/napewno siedziałby za nisko.

Przód ciężko powiedziec.

Lepiej poczekac, a na pewno trafi się coś do avanta z TDi'em pod maską (jeśli chodzi o przód, bo w przypadku sprężyn tylnych silnik nie gra roli).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :mysli: ale jak myślisz mogło by pójść więcej niż 35mm?[br]Dopisany: 09 Lipiec 2009, 17:09_________________________________________________Typek napisął mi tylko że po wyglądzie sprężyn niby są wg niego grube to zawieszenie jest od jakiejś v6 :confused4: Czy możliwe to?

Wychodzi, że przednie springi są od benzyny v6 (ALG,ACK) w aftomacie (w sensie z tipem).

Tylne podejdą do każdego sedana, bez względu na silnik.

Pozdro

Sedana ? A do avanta nie będą pasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny fizycznie pasują (sam aktualnie jeżdżę na springach od avanta, ponieważ chciałem podnieśc tył ze względu na LPG).

Sprężyny od avanta są twardsze/wykonane z grubszego drutu.

Sprężyny od sedana w avancie spowodują, że tył będzie siedział nieproporcjonalnie względem przodu.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam taki dylemat. Mam 2.8 avant quattro, Według ASO mam jakies wzmacniane zawieszenie (nie sportowe) generalnie przod auta stoi mi dosc wysoko (wyzej niż w innych A4). Mam założone nowiutkie Bilsteiny B6 sport z przodu model B36-2079 tył BE3-6212. Tył stoi całkiem niezle natomiast przod troche za wysoko. Teraz pytanie czy te spręzyny z zawieszenia 1BE będą pasowały do Bilsteina B6 czy nie będa za krótkie ? Mimo ze nie mialem sportowej zawiechy w oryginale to oryginalny czarny amortyzator był krótszy od Bilsteina B6...

P.S. W kodach mam 1BA, czy mozna po VIN'ie dowiedzieć się jakie mam spręzyny (czy rzeczywiscie sa jakies wzmacniane) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...