Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Cieknący EGR


jarek3251

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie i panie mam pytanie do was odnośnie erg dzisiaj zobaczyłem ze z erg mi cieknie olej nie będę was pytał jak to naprawić bo to wiem i juz zrobiłem mam za to inne pytanie skąd tam się olej wziął czy to turbina???? czy może z tej odmy?????? nie mam bladego pojęcia podpowiedzcie mi jak to sprawdzić????????????

wypiąłem jeszcze ten przewód co idzie od zaworów do rury przed turbiną i był trochę mokry i trochę czarnego szlamu z niego palcem wyjąłem ale turbina od strony właśnie przepływomierza nie była za bardzo mokra nie chciało mi sie juz kłaść i odpinać rury od strony kolektora przy samym turbo ale czy myślicie ze to właśnie z stamtąd jest ten olej przy erg??? muszę dodać ze auto mi nie kopci na niebiesko czasem tylko przy zapaleniu puści niebieskiego dyma i tyle nic więcej.

proszę wszystkich o rade bo szukałem na forum jest o tym "oli crack tanku" czy jakoś tak ale żadnych powodów istnienia oleju w przy erg nikt nie pisze :wallbash::notworthy:[br]Dopisany: 09 Lipiec 2009, 19:41_________________________________________________nikt nie pomoże???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tylko Ty jesteś w stanie sobie pomóc, przecież zza monitora nikt nie jest w stanie stwierdzić czy olej pochodzi z turbiny czy odmy, można to sprawdzić w dosyć prosty sposób ale nie od razu - trzeba przejechać jakiś dystans km np. 500 km z wypiętym z dolotu wężykiem z odmy (uprzednio czyszcząc węże i rury dolotu z resztek oleju i wylać to to się zebrało przy intercoolerze) a po tym dystansie ponownie zobaczyć czy pojawił się olej w dolocie - jeśli tak to oznacza to, że olej pochodzi z turbiny i przepuszczają w niej uszczelnienia wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale o tym wciąż się pisze na forum, nie jesteś jedyny, sprawdź tak jak napisałem i wtedy się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...