Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Spalanie na postoju 27 l /100km


karolwil

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to nie jest rzeczywiste spalanie w danym momencie. To tylko głupie wskazanie FIS :) Mi kiedys pokazywał 54 l :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w B7 ale w B6

FIS pokazuje chwilowe oraz średnie spalanie w l/100 km a nie spalanie na godzinę - co by odpowiadało postojowi. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju będzie palił jakieś 0.6l - FIS pokazuje bzdury gdy autko stoi, algorytm jest prawdopodobnie przystosowany do jazdy a nie postoju. Aby dokładnie sprawdzić spalanie na postoju trzeba podpiąć się VAGiem - nie pamiętam tylko w którym module jest właściwy indeks w ENGINE czy INSTRUMENTS, postaram się sprawdzić dziś wieczorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak podał Józef.

Zawsze, nawet w korku, minimalnie się poruszasz i FIS podaje średnie spalanie na odcinku ostatnich 30m. W momencie gdy prawie stoimy wartości te są mega duże, ale wystarczy ruszyć i zaraz spadnie. Innym sposobem sprawdzenia jest w rzucenie na luz po rozpędzeniu auta - u mnie z tego co pamiętam pokaże wtedy 1,4l - 0,6l / 100km i to jest realne spalanie podczas jazdy "na luzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Piero, zdecydowanie nie polecam wrzucaniu luzu w trakcie jazdy automatem - szczególnie w multi...[br]Dopisany: 13 Lipiec 2009, 00:41_________________________________________________Sprawdziłem VAGiem i... Moduł ENGINE -> measuring blocks -> grupa 015 -> blok 3

Mój AVF na postoju lub 1-szy bieg, jazda bez dodawania gazu (automat) spalanie 0.8l (klima OFF albo ECON). Jak włączę klimę to przy tych samych warunkach rośnie do 1.2l (w obu przypadkach obroty = 900rpm).

Dla porównania B5 1.9 AJM kolegi "wyciągał" w takich samych warunkach wspomniane wcześniej 0.6l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...