Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Czy mój samochód ma immobilizer?


steve69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o poradę.

Parę dni temu kupiłem używane Audi A4 1.9 TDI Avant (2004). Razem z samochodem otrzymałem m.in. 2 kluczyki "scyzoryki" oraz kluczyk plastikowy z przywieszką z numerami. W komplecie była też instrukcja obsługi, ale po niemiecku.

Dlatego kupiłem polską instrukcję i dzisiaj zacząłem ją uważnie studiować.

Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że na desce rozdzielczej, tam gdzie wedle instrukcji powinna być kontrolka od immobilizera, ja mam jakąś inną zupełnie mi nieznaną i nie wymienioną w książce!

Po poszukiwaniach w internecie okazało się, że jest to prawdopodobnie kontrolka niskiego ciśnienia w oponach.

Na desce jest jeszcze jedna kontrolka, której nie zidentyfikowałem (obydwie zaznaczone na rysunku znakiem zapytania).

Nie znalazłem natomiast kontrolki immobilizera!

mojadeska2.jpg

Zaintrygowany zrobiłem doświadczenie: zamknąłem samochodu zdalnie ze "scyzoryka", a następnie używając tylko tego plastikowego kluczyka otworzyłem zamek w drzwiach i po włożeniu go do stacyjki uruchomiłem silnik.

Okazało się, że motorek dziarsko zaskoczył i zaczął spokojnie pracować!!!

Czyżby moje audi nie miało immobilizera???

Czy ktoś jest w stanie to wytłumaczyć?

Teraz to strach zostawić samochód gdziekolwiek bez opieki... ;(

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowy tez ma pastylke immo :wink4:-zrob inny test-wyjmij tylko sam grot ze scyzoryka i odpal auto-jak po chwili zgasnie-masz immo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby B6 nie miało imo. ale jeśli sam grot odpali Ci samochód to znaczy że nie :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plastikowy tez ma pastylke immo :wink4:-zrob inny test-wyjmij tylko sam grot ze scyzoryka i odpal auto-jak po chwili zgasnie-masz immo :wink4:

Zrobiłem tak jak radziłeś - silnik odpalił i nie zgasł. Dla pewności poczekałem parę minut zanim zgasiłem silnik... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak radziłeś - silnik odpalił i nie zgasł. Dla pewności poczekałem parę minut zanim zgasiłem silnik...

A gdzie miales reszte scyzoryka odpalajac samym grotem ? jesli miales nawet w kieszeni gdzies ze soba to mial prawo odpalic.. nie mozliwe zeby nie bylo immo.. (moze dziala tak jak dokładane alarmy ze wystarczy zblizyc sie z kodem do auta i nastepuje odczyt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie miales reszte scyzoryka odpalajac samym grotem ?...

Reszta scyzoryka była na zewnątrz jakieś 5 metrów od samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie miales reszte scyzoryka odpalajac samym grotem ?...

Reszta scyzoryka była na zewnątrz jakieś 5 metrów od samochodu.

Ale miałes sam grot na 100% ? nie że została cześć plastikowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałes sam grot na 100% ? nie że została cześć plastikowa ?

Nie, miałem grot razem z tą górną plastikową częścią. Nie wiem jak to rozebrać by został sam grot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałes sam grot na 100% ? nie że została cześć plastikowa ?

Nie, miałem grot razem z tą górną plastikową częścią. Nie wiem jak to rozebrać by został sam grot...

"Pestka" od imo jest w górnej części reszta to pilot :) musiał odpalić :) to tak jakby padła Ci bateria w "scyzoryku" i samochód już nie będzie się otwierał zadlnie :) grot to sama cześć metalowa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że mogę mieć immo mimo, że nie mam kontrolki na desce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przecież immo był standardowym wyposażeniem od początku produkcji B6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm przecież immo był standardowym wyposażeniem od początku produkcji B6...

b5 tez :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW u mnie też nie świeci się kontrolka immo - a na bank jest. Przez VAG łączę się z odpowiednim modułem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW u mnie też nie świeci się kontrolka immo - a na bank jest. Przez VAG łączę się z odpowiednim modułem :decayed:

Potwierdzam... u mnie tez jest brak jakiejkolwiek kontrolki od immo....

Zamiast tego jest kontrolka cisnienia powietrza w oponach.

Z czystej ciekawosci odlacze dzis grot od scyzoryka i zobacze czy da sie furmanke uruchomić...

Mam nadzieje ze nie :)

Tak na boku mowiac ....

Te nasz immo to ponoć pierdulka dla "znawców tematu cudzej własności"...immo jest czy go nie ma mniejsza z tym...furka jest ich :/ Smutne to ale prawdziwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawosci odlacze dzis grot od scyzoryka i zobacze czy da sie furmanke uruchomić...

Mam nadzieje ze nie :)

Czy takie odłączenie samego grota od reszty to coś skomplikowanego? Chciałbym się ostatecznie przekonać, czy mam immo, czy też nie...

Przyglądałem się swojemu kluczykowi wczoraj i wygląda na to, że jest on zamocowany za pomocą jakiejś szpilki/pręcika. Czy da się to rozebrać tak, by potem bezproblemowo ponownie złożyć wszystko do kupy?

Najbliższa ASO to 130km ode mnie w Warszawie... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybijasz czyms cienkim ta szpilke i grot odchodzi od reszty-potem wbijasz szpilke z powrotem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufffff... Ulżyło mi...

Przed chwilą wybiłem szpilkę blokującą grot i z samym tylko "żelastwem" poszedłem do samochodu zrobić ostateczny test.

Okazało się, że przy próbie uruchomienia silnik zaskakuje tylko na ok. 1 sekundę i zaraz gaśnie. Kilka podejść dało taki sam efekt - silnik nie chce pracować.

Po złożeniu kluczyka z powrotem do kupy motorek zaskoczył i dalej już pracował bezproblemowo.

Chyba jednak mam immobilizer :>

Zastanawiam się tylko, dlaczego zamiast kontrolki "immo" na desce mam kontrolkę niskiego ciśnienia w oponach? :mysli:

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również potwierdzam iz brak kontrolki od immo nie powoduje ze go nie ma.

Przy probie odpalenia zamym grotem caly miga kontrolka od swiec zarowych autko odpala na sekunde i gasnie.

Po zlozeniu w calosc wszystko ladnie smiga.

Tak wiec mimo dodatkowej kontrolki od cisnienia w oponach i braku kontrolki immo...wszystko dziala jak powinno :)

Tylko po co ta kontrola cisnienia ktora nie dziala???? :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...