Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Wymiana Sprzegła: Czujnik położenia wału w AJM


Mk-Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szybkie pytanko przed jutrzejsza wymiana:

1) Posiadam ten czujnik? Jutro wymieniam sprzegło i słysząłem zeby go odpiac dla bezpieczenstwa.

2) Na co jescze uwazac i zworicic uwage przy wymianie sprzegła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik dla bezpieczenstwa mozesz odlaczyc,sprawdz uszczelniacz na wale zebys za jakis czas nie musial znowu tego demontowac, sprawdz dwu masa ale napewno bedzie ciezko to zrobic w warunkach garazowych,ale jesli bedziesz to robil u dobrego mechanika to napewno postawi diagnoze kola, ja to osobiscie radzilbym je odrazu wymienic,jesli bedzie potrzebny uszczelniacz to radze kupywac z obudowa i nie bawic sie w przekladanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie związane z tym tematem...

mam teraz audi B5 2.8 quattro i wymieniałem w nim sprzęgło wraz z dwumasem tylko ze to były uzywane czesci prawdopodobnie od silniczka 2.6. Problem polega na tym ze przy sprzegle jest właśnie jakis czujnik (pewnie czujnik wału) i moja audina nie chce mi odpalić... czy ktoś wie jak można oszukać taki czujnik bez ponownej wymiany dwumasu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kolegi Mk-Mateusz w AJM czujnik nie wychodzi poza blok silnika więc przy wymianie sprzęgła nie musi uważać na G28 - to nie silnik 2.0 TDI, w którym czujnik G28 jest przy uszczelniaczu wału jeśli zaś chodzi o G28 u kolegi michalem18 to u niego jest tak samo - czujni G28 jest w bloku silnika i wymiana sprzęgła nie ma na niego żadnego wpływu a tego czujnika nie da się oszukać, polecam tylko jego czyszczenie z opiłków metalu jeśli się na nim takowe zebrały a wszystko będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...