Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Od czego zączać z naprawę klimatyzacji?


lukasz5574

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem audi a4 b6 2002r tdi 130km i okazalo sie ze klimatyzacja wogole nie dziala nie zalacza sie kompresor wszystkie przyciski na panelu dzialaja tylko leci powietrze jak z normalnego nawiewu nie mam pojecia od czego wogole zaczac naprawe.Czy jak podepne go pod komputer to czy wyjdzie co jest nie tak?czy moze tylko nie ma gazu?Moja wina ze wczesniej sie nie zalogowalem tutaj i lepiej nie przjrzalem samochodu przed kupnem.Prosze o pomoc i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawę klimatyzacji należy zacząć od pojechania do odpowiedniego warsztatu. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tez podpięcie VAG'a powinno być na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tez podpięcie VAG'a powinno być na początku

Naturalnie, ale jeśli to faktycznie jest uszkodzenie układu klimatyzacji, to nie ma co samemu grzebać. Jazda do fachowca obowiązkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie, ale jeśli to faktycznie jest uszkodzenie układu klimatyzacji, to nie ma co samemu grzebać. Jazda do fachowca obowiązkowa.

Bez wizyty w odpowiednim zakładzie raczej się nie obędzie. Chociażby brak gaz u układzie i już konieczna wizyta. Jednak od vaga watro zacząć zeby czegoś więcej się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie można wstępnie przyjąć, że jednym z możliwych scenariuszy jest brak lub niski poziom czynnika chłodzącego w układzie. Wtedy kompresor się nie włącza, aby nie uległ uszkodzeniu (brak smarowania, za które ów czynnik jest również odpowiedzialny). Można wtedy sobie naciskać panel klimatronika do woli. Ale poziom czynnika chłodzącego da się stwierdzić w serwisie klimatyzacji po wpięciu się w układ. Tutaj np. VAG nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi.Wydaje mi sie ze klimatyzacja dziala tylko nie ma gazu bo na komputerze pokladowym wychodza takie glupoty jak np.radio nie odtwarza plyty bo jest porysowana to pisze CD ERROR a nie pisalo by ze cos od klimatyzacji nie dziala? ale to mi sie tylko wydaje.zobaczymy co powiedza w ASO.pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w układzie klimy w B6 nie ma gazu przez dłuższy okres czasu to kompresos się zatrze bo pracuje non stop z silnikiem bez względu czy klmia jest włączona czy nie. Trzeba sprawdzić czy jest czynnik w układzie, jeżeli nie ma to nie warto nabijać, oszczędzisz sobie przynajmniej kosztów tego nabicia bo kompresor na 90% zajechany i czekają niestety spore wydatki. Jeżeli jest czynnik to winny może być niesprawny czujnik ciśnienia lub połączenie elektryczne. Po podłączeniu auta pod komputer powinny wyjść błędy w ukłądzie klimatyzacji. Jak napisali Koledzy poniżej, wizyta u fachowca nieunikniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w przeciwieństwie do B5 w B6 chodzi kompresor cały czas niezależnie od tego czy używamy klimatyzacji czy nie, ale wydawało mi się że w przypadku braku czynnika wyłącza się :mysli:. Jechałbym w każdym razie do fachury jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak byś nie miał czynnika to będzie się palił ECON. To może być sprzęgięłko zrywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawę klimatyzacji należy zacząć od pojechania do odpowiedniego warsztatu. Tyle w temacie.

mi jka klima nie grzala tylko caly czas chlodzila to tez pojechalem do specow i krzykneli 1tys naprawa wiec sam sie zainteresowalem i naprawa wyszla mnie 150zl + satysfakcja ze sam naprawilem. napoczaku sprawdz kody klimatronika ja od tego zaczynalem[br]Dopisany: 11 Lipiec 2009, 17:25_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronika-t70.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pali sie ECON.Ja kupilem ten samochod od kolegi jeszcze pare miesiecy temu jak nie mial zamiaru go sprzedac to juz mi mowil ze w tym samochodzie nie ma klimy i tak zostalo.Ja go kupilem i koledzy mi powiedzieli ze nie mozliwe zeby nie bylo klimy zobaczyli pod maske i okazalo sie ze jest.Wiec wynika z tego ze klima nie dziala ok rok albo i wiecej wiec bedzie trzeba wydac troche pieniedzy.Boje sie oddac do serwisu bo jestem w irlandii i wiem jacy sa tu fochowcy jak ktos byl to wie oto jeden

to jest nagrane ok 100m od domu gdzie mieszkam.Mam kolege mechanika pomogl mi z poprzednimi samochodami to i teraz damy rade.Mam pytanie sa programy gdzie mozna samemu zrobic serwis samochodu podpina sie wtyczke z kompa do wtyczki z audi i wszystkie bledy wychodza mozna nawet anulowac itd.gdzie to mozna kupic na allegro czy lepiej w sklepie,serwisie i jakiej firmy zeby tylko dzialalo i bylo dobrego slyszeliscie o czyms takim?pozdrowiena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak. Z historii wynika, że kompresor musi być jakoś chroniony w przypadku braku czynnika, bo przecież to auto jeździło bez klimy długi czas, a kompresor pozostał sprawny - tak wnioskuję z całej historii. Czyli całkiem możliwe, że kompresor jest w takim przypadku odłączany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ile razy i w ilu tematach jest powtarzane, że kompresor B6 nie jest odłączany w żaden sposób? Jeżeli układ uległ rozszczelnieniu to gaz idzie w kosmos razem z olejem, chociaż zawsze zostanie go trochę w kompresorze. Jeżdżąc w tym stanie przez dłuższy czas jeżeli nie zatrze się sprężarka to pozostaje tylko się cieszyć, a osuszacz po pewny okresie pracy wymienić.

Pamiętam jak w innym modelu audi zmieniałem sprężarkę, zakładałem nówkę i przed napełnieniem układu fachman zabronił pomocnikom odpalać silnik i przetaczali auto między stanowiskami na zimno. Sprężarka też z tych pracujących non stop z motorem i była wstępnie zalana olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie na tym nie znam bylem u goscia ktory 15lat pracuje tylko z klimatyzacja w mojej klimatyzacji bylo bardzo malo gazu powiedzial mi ze skoro w starym modelu B5 jest zabezpieczenie przed zatarciam to tym bardziej w nowym.pisze to co mi powiedział.najważniejsze ze dziala.pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego zabezpieczenia przed zatarciem, uwierz mi. Twój mechanik w tym wypadku się myli nie ma takiego odniesienia B5- B6. Ale racja, najważniejsze że działa oby służyła ci bezawaryjnie, pozdro :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...