Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Przerywanie głośników w Concert


Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną przerywania podczas pracy przednich lewych głośników ? Efekt jest taki jakby nie łączyły przewody... jednakże wszystko z instalacją jest OK.

Problem pojawia się podczas cichej pracy radia, jeżeli pogłoszę, to głośniki zaczynają grać poprawnie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną przerywania podczas pracy przednich lewych głośników ? Efekt jest taki jakby nie łączyły przewody... jednakże wszystko z instalacją jest OK.

Problem pojawia się podczas cichej pracy radia, jeżeli pogłoszę, to głośniki zaczynają grać poprawnie :wallbash:

Przerywają podczas cichego słuchania (gra-nie gra-gra nie gra) czy grają niepełnym zakresem czestotliwości (np, nie ma sopranów) dopiero jak volume odkręcisz mocniej to zaskakuje pełne pasmo. jesli jest tak jak pisze w II przypadku, to mozliwe , ze któryś z kondków we wzmaku stracił pojemnosć ... Mam to samo w (w zasadzie miałem) w sprzęcie (leciwym) domowym. Lżejsza dla portfela przyczyna może tkwic w zimnym lucie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywają podczas cichego słuchania (gra-nie gra-gra nie gra) czy grają niepełnym zakresem czestotliwości (np, nie ma sopranów) dopiero jak volume odkręcisz mocniej to zaskakuje pełne pasmo. jesli jest tak jak pisze w II przypadku, to mozliwe , ze któryś z kondków we wzmaku stracił pojemnosć ... Mam to samo w (w zasadzie miałem) w sprzęcie (leciwym) domowym. Lżejsza dla portfela przyczyna może tkwic w zimnym lucie...

Dokładnie takie są objawy, ale chyba wzmak zasila tylne + sub, który zresztą brzęczy :wallbash:

Może najprościej będzie podmienić radia lub wzmaki na spocie i w ten sposób znaleźć przyczynę...[br]Dopisany: 12 Lipiec 2009, 22:56_________________________________________________

Pewnie mają już przypalone cewki i przy cichym odsłuchu poprostu harczą. Zakładam, że masz sprawny wzmacniacz.

Tył gra dobrze, więc raczej sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz sobie jeszcze raz kable najczęściej się przecierają w tym gumowym peszlu co wchodzi w drzwi miałem podobna sytuacje jak cicho było to mi prawy głośnik przerywał dałem głośniej grał :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz jakieś przetarcia na okablowaniu, albo wtyczki dobrze nie siedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam.. odświeże temat. U mnie dzieje się tak ze jak włącze radio to głośnik kierowcy bardzo słabo gra, dopiero jak dość mocno pogłośnie to gra dobrze i wtedy moge ściszyć i tez już gra dobrze na ściszonym.. co u mnie może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jedyne co mi się nasuwa to :

- podłącz inne radio i zobacz czy problem się powtórzy

- jeżeli jest to jeden tylko głośnik wina może tkwić właśnie w tym głośniku porada może być następująca wraz ze wzrostem głośności wytwarza się większe pole magnetyczne na cewce a wraz ze ściszeniem pole jest zmniejszane a w fazie końcowej cewka jest już bardziej sprawniejsza i po tym kroku utrzymuje dobrą głośność równą ustawieniu głośności potencjometrem (nie wiem czy jest to zrozumiałe :>) Spróbuj po tym zabiegu wył radio poczekać chwilkę(może pól godz) i włączyć jeszcze raz wtedy zobacz czy problem się pojawia a może pojawia się już po ponownym załączeniu? Jeżeli tak wina według mnie może tkwić w kondensatorze na kanale na jakim jest głośnik podłączony podczas podłączenia radia do zasilania napięcie na kondziołku jest nie wystarczające wraz ze wzrostem głośności wzrasta jego napięcie tzn ładuje się i kiedy zrobisz ciszej napięcie jest zapamiętane i dlatego głośnik działa poprawnie. W takim wypadku zamień głośniki i napisz co się dzieję

A może faktycznie coś nie styka ...

Tak czy siak pokombinuj i napisz co i jak

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja dzieje sie od 2 tyg. Po zabiegu wyłaczam radio, następnie włączam po niedługim czasie ok pół godz nawet i dłuzej i działa dobrze, dopiero po dłuzszym czasie tj na natępny dzień sytuacja się powtarza tzn głośnik gra bardzo słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. Ja mam troche inny problem, mianowicie nie gra mi lewy przód. Ale jak popcham główną wiązkę kabli głośnikowych (tą z kostką iso do radia) to zaczynają grać. I teraz pytanie, czy ta wiązka ma gdzieś głębiej jakąś kostke czy poprostu kable się rozchodzą do głośników od razu? Co trzeba by zdemontować żeby to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...